Arama

Türkçede kullanılan Türkçe olmayan kelimelerin Türkçe karşılıkları nedir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 30 Temmuz 2014 Gösterim: 63.705 Cevap: 27
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Nisan 2011       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yabancı dillerden alınmış dilimize henüz yerleşmemiş kelimeler ve türkçe karşılıkları lütfen yardım edinnnnnnnnn
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Nisan 2011       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ne olur hemencecik yabancı dillerden dilimizde kullanılan kelimeleri ve anlamlarını yazın!
!
Sponsorlu Bağlantılar
aksiyon,full,maxsimum vs. gibi bunlardan başka

-BULAMIYORUM-
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Nisan 2011       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben bunları istemıyom ingilizce kelimeleri turkçede değişmeyen kelımeleri istıyom mesela spiker diyoruz anlamı konuşmacı
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Mayıs 2011       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Start Almak = Başlamak, Center = Merkez, Relax Olmak = Rahatlamak, Email = E-posta, Komünikasyon = İletişim, CV = Öz geçmiş, Okey = Tamam, Trend = Eğilim, Link = Bağlantı, Check Etmek = Kontrol Etmek, Full Time = Tam Gün, Part Time = Yarım Gün, Absürt = Saçma, Adapte Olmak = Uyum Sağlamak, Provoke Etmek = Kışkırtmak, Jenerasyon = Nesil-Kuşak, Objektif = Tarafsız, Deklare Etmek = Bildirmek, Star = Yıldız, Perspektif = Bakış Açısı, Partner = Eş, Mantalite = Anlayış
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Mayıs 2011       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar lütfen yarın türkçe performans ödevimi teslimn etmem lazım bana dilimizde olmayan fakat kullandığımız yabancı kelimeler hakkında bir slogan yazarmısın herşeyi yaptım fakat slogan bulamadım lütfen bana yardım edın Msn Sad
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Mayıs 2011       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya tmm biliyorumda ben bunu değil bunu buldum yinede teşekurler ama ben slogan istedim bununla ılgılı yardımcı olursanız çok sevınırım
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Mayıs 2011       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya lütfen ben bunu istemedim ama yinede emeğinize teşekurler fakat ben bunun hakkında slogan istemiştim
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Temmuz 2011       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ari, cüyend. de, duhül, dirgür gürgeşte,gaşi, gıl, iyal, kuneydil, cüyend,messeylemeponçuk, tağles,semend,tağles,teğanni,üş,büryan,yavi,zebihullah,zıvıstan, hemin, müptela,suyr,suir,sereban,yuyan, teferrüç.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Aralık 2011       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
türkçe olmayan kelimelerin dilimize olan zararlarını yazsanız çkk memnune oluremm
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Ocak 2012       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
meraba arkadaşlar ben türk meyvesi olan kivinin kürtçe kelime adını çok merak ediyorumda acaba bilen yardımcı olan varsa oktay_sadi47@hotmail.com adresine meil atabilrmi... şimdiden teşekkürler
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.