PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Maket ev ve oda çalışması için hangi malzemeler kullanılabilir?
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
hasan kılıçaslan12:05, 23 Aralık 2008 
Minyatür evler ve odalar yapmak için hangi aletleri kullanmam gerekir bu aletleri nereden bulabilirim .hayalimde bir oda yapmak var fakat mesela bir masanın ayağını yapmak için 5 cm lik tornadan geçmiş ayağı nasıl yapabilirim .bunun makinesini nasıl bulabilirim.buna benzer minyatür makrtleri yapmamda kullanabileceğim aletleri nereden nasıl bulabileceğimi konusunda bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Benzer Konular:
Etiketler:
Cevap
uchiha itachi07:09, 23 Ocak 2009 
maket ev yapan birisinden alıntı adlı kullanıcıdan alıntı:
İlk yaptığım makette internetten indirdiğim bir plana göre dış görünüşünü benzetmeye çalıştım.Fakat maketin ilerleyen bölümlerinde bir kısmı doğaçlama oldu(çatı,çimenler,baca).İkinci yaptığım kiremitli olan makette ise;amerikan ev planlarını gösteren bir kitaptan yararlandım.Ama bundada görünüş resimlerine sadık kalmayarak biraz hayal gücüne dayanarak yaptığım.Site halinde olan makette ise oğlumun dönem ödevine yardım etmek isterken ortak bir fikirle böyle bir maket ortaya çıktı.Son yapmakta olduğum makette ana fikir 1/10 ölçeğinde gerçek bir evin benzerini yapmaktı.Kulandığım malzemeler;doğramacıdan aldım 5x10 kalasları testerede doğrayarak çıta haline getiriyorum.yapıştırıcılar genelde tutkal ve hızlı yapıştırıcılar.Son yaptığım maketi gerçek ev benzeri olmasını istediğimden,mufak,masa sandalye,tezgah,mutfak dolabı,buzdolabı,oturma odası,yatak odası gibi elektrik tesisatı dahil bütün bölümlerini yapmak istiyorum
ahşsp ev maketleri - Hobby®©
Cevap
burak 190321:56, 18 Aralık 2009 
ev maketi nasil yapilir
Cevap
Misafir14:19, 31 Aralık 2009 
maket ev nasıl yapılır
Cevap
Misafir15:46, 13 Ocak 2010 
ya ben maket ev yapmak istiyorum içinde eşyaları olan odalara ayrılmış bir ev ama planını yani taslağı nasıl hazırlayacağımı bilmiyorum en kısa zamanda cevap yazarsanız çok memnun olurum şimdiden tskkr ederim =)
Cevap
Misafir20:48, 4 Mayıs 2010 
BUZ DOLABI MAKETİ NASIL YAPILIR ARKADAŞLAR YAZARSANIZ ÇOK MEMNUN OLURUM
Cevap
Misafir14:18, 3 Aralık 2010 
kimse cvb yzzmamış
Cevap
Misafir19:41, 18 Şubat 2011 
ardaşlr ben maketten ev nasıl yapılır bulamadım bana yardm edersenz memnun oluruz..
Cevap
Misafir20:54, 18 Şubat 2011 
maket yaparken nelere dikkat etmeliyim?
Cevap
KJHFBKJ22:11, 10 Mart 2011 
mukavvanınüstüne kartondan ev yap yapıştır.(köşeye)
diğe köşeye ise bilye yapıştır. etrafına kar spreyi sık(patlamış gibi olsun,bilye koyu renk olursa daha iyi olur.)
boş kalan yerlere ise yeşil karto yapıştır ve evin camlarını(kartondan) yırtık yap (ortadan)

YYAA BİRAZ KARIŞ OLDU GALİBA AMA OLSUN...
Cevap
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama