Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Forumda Ara

Maket ev ve oda çalışması için hangi malzemeler kullanılabilir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda hasan kılıçaslan tarafından 23 Aralık 2008 (12:05) tarihinde açılmıştır.
29395 kez görüntülenmiş, 18 cevap yazılmış ve son mesaj 14 Ocak 2013 (16:16) tarihinde gönderilmiştir.
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Eski 23 Aralık 2008, 12:05

#1 (link)
hasan kılıçaslan
Ziyaretçi
hasan kılıçaslan - avatarı
Sponsorlu Bağlantılar Sponsorlu Bağlantılar
Minyatür evler ve odalar yapmak için hangi aletleri kullanmam gerekir bu aletleri nereden bulabilirim .hayalimde bir oda yapmak var fakat mesela bir masanın ayağını yapmak için 5 cm lik tornadan geçmiş ayağı nasıl yapabilirim .bunun makinesini nasıl bulabilirim.buna benzer minyatür makrtleri yapmamda kullanabileceğim aletleri nereden nasıl bulabileceğimi konusunda bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Eski 23 Ocak 2009, 07:09

#2 (link)
uchiha itachi
Ziyaretçi
uchiha itachi - avatarı
Alıntı:
maket ev yapan birisinden alıntı adlı kullanıcıdan alıntı

İlk yaptığım makette internetten indirdiğim bir plana göre dış görünüşünü benzetmeye çalıştım.Fakat maketin ilerleyen bölümlerinde bir kısmı doğaçlama oldu(çatı,çimenler,baca).İkinci yaptığım kiremitli olan makette ise;amerikan ev planlarını gösteren bir kitaptan yararlandım.Ama bundada görünüş resimlerine sadık kalmayarak biraz hayal gücüne dayanarak yaptığım.Site halinde olan makette ise oğlumun dönem ödevine yardım etmek isterken ortak bir fikirle böyle bir maket ortaya çıktı.Son yapmakta olduğum makette ana fikir 1/10 ölçeğinde gerçek bir evin benzerini yapmaktı.Kulandığım malzemeler;doğramacıdan aldım 5x10 kalasları testerede doğrayarak çıta haline getiriyorum.yapıştırıcılar genelde tutkal ve hızlı yapıştırıcılar.Son yaptığım maketi gerçek ev benzeri olmasını istediğimden,mufak,masa sandalye,tezgah,mutfak dolabı,buzdolabı,oturma odası,yatak odası gibi elektrik tesisatı dahil bütün bölümlerini yapmak istiyorum
ahşsp ev maketleri - Hobby®©
Rapor Et
Eski 18 Aralık 2009, 21:56

#3 (link)
burak 1903
Ziyaretçi
burak 1903 - avatarı
ev maketi nasil yapilir
Rapor Et
Eski 31 Aralık 2009, 14:19

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
maket ev nasıl yapılır
Rapor Et
Eski 13 Ocak 2010, 15:46

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya ben maket ev yapmak istiyorum içinde eşyaları olan odalara ayrılmış bir ev ama planını yani taslağı nasıl hazırlayacağımı bilmiyorum en kısa zamanda cevap yazarsanız çok memnun olurum şimdiden tskkr ederim =)
Rapor Et
Eski 4 Mayıs 2010, 20:48

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
BUZ DOLABI MAKETİ NASIL YAPILIR ARKADAŞLAR YAZARSANIZ ÇOK MEMNUN OLURUM
Rapor Et
Eski 3 Aralık 2010, 14:18

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kimse cvb yzzmamış
Rapor Et
Eski 18 Şubat 2011, 19:41

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ardaşlr ben maketten ev nasıl yapılır bulamadım bana yardm edersenz memnun oluruz..
Rapor Et
Eski 18 Şubat 2011, 20:54

maket

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
maket yaparken nelere dikkat etmeliyim?
Rapor Et
Eski 10 Mart 2011, 22:11

MAKET

#10 (link)
KJHFBKJ
Ziyaretçi
KJHFBKJ - avatarı
mukavvanınüstüne kartondan ev yap yapıştır.(köşeye)
diğe köşeye ise bilye yapıştır. etrafına kar spreyi sık(patlamış gibi olsun,bilye koyu renk olursa daha iyi olur.)
boş kalan yerlere ise yeşil karto yapıştır ve evin camlarını(kartondan) yırtık yap (ortadan)

YYAA BİRAZ KARIŞ OLDU GALİBA AMA OLSUN...
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.173 saniyede (70.27% PHP - 29.73% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 03:20
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi