Arama

'Rotası olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez' sözü ne anlatır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 29 Eylül 2013 Gösterim: 24.307 Cevap: 11
elifnur16 - avatarı
elifnur16
Ziyaretçi
25 Aralık 2008       Mesaj #1
elifnur16 - avatarı
Ziyaretçi
''rotası olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez atasözü ne anlama geliyorMsn Confused bir kac sey yasarmısıınıss lütfen
EN İYİ CEVABI Nisyan-ı Bâtın verdi
Kendine, önce kendin sahip çıkarsın, bir amacın bir hedefin ve bir çaban yoksa 'armut piş, ağzıma düş' diye beklersen sadece beklersin... Amacın hedefin çaban olsun ki başkalarının yardımına nail olabil, ancak sen kendin bir çaba göstermezsen kimse de senin için bir çaba göstermez...
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Aralık 2008       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu sözle; belli bir hedefi olmayan insana hiç kimse yardım etmez yargısı anlatılır.
Sponsorlu Bağlantılar
Nisyan-ı Bâtın - avatarı
Nisyan-ı Bâtın
Ziyaretçi
25 Aralık 2008       Mesaj #3
Nisyan-ı Bâtın - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Kendine, önce kendin sahip çıkarsın, bir amacın bir hedefin ve bir çaban yoksa 'armut piş, ağzıma düş' diye beklersen sadece beklersin... Amacın hedefin çaban olsun ki başkalarının yardımına nail olabil, ancak sen kendin bir çaba göstermezsen kimse de senin için bir çaba göstermez...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ocak 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

rotasi olmayan gemiye

rotası belli olmazsa rüzgarı bulamaz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Şubat 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bence bu söz hedei olmayan hiçbir kimseye kimsenin yardım edemeyeceğini kimsenin umursamayacagını anlatıyor.umursamak istese bile hedefi olmayan yide de onun sözlerini hiçe sayar.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ekim 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yha insan nereye gideceğini bilemezse çok fazla ileriye gidemez sözünde goethe ne demek istemiş lütfen bilen varsa söylesin çok lazım oldu allah rızası için noluuuuuuuurMsn Sad..........
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Kasım 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
HEDEFSİZ BİR GEMİYEHİÇBİR RÜZGAR YARDIM EDEMEZ
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Kasım 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yanlız bişey söyliyeceğim bu yazı çok az olmmuş ödevim için bunu yazdım vede okuluma götürünce öğretmenim az yazı yazdığım için kızdı. lütfen daha fazla yazmaya çalışınnnn.. --__--...
lenaza - avatarı
lenaza
Ziyaretçi
21 Kasım 2012       Mesaj #9
lenaza - avatarı
Ziyaretçi
şYazdığınız yazıları biraz daha uzun yazarsanız sevinirim fazla kısa olmuş. --__--
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Mart 2013       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
elifnur arkadasım anlamı yani eger sen o isin pesinden kosmasan cabalamasan basaramasın yani zaten anlamından anlsılıyor