PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > 'Rotası olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez' sözü ne anlatır?
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
elifnur1616:54, 25 Aralık 2008 
''rotası olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez atasözü ne anlama geliyor bir kac sey yasarmısıınıss lütfen
En iyi cevap Nisyan-ı Bâtın tarafından gönderildi

Kendine, önce kendin sahip çıkarsın, bir amacın bir hedefin ve bir çaban yoksa 'armut piş, ağzıma düş' diye beklersen sadece beklersin... Amacın hedefin çaban olsun ki başkalarının yardımına nail olabil, ancak sen kendin bir çaba göstermezsen kimse de senin için bir çaba göstermez...
Benzer Konular:
Cevap
Blue Blood17:07, 25 Aralık 2008 
Bu sözle; belli bir hedefi olmayan insana hiç kimse yardım etmez yargısı anlatılır.
Cevap
Nisyan-ı Bâtın17:09, 25 Aralık 2008 
Kendine, önce kendin sahip çıkarsın, bir amacın bir hedefin ve bir çaban yoksa 'armut piş, ağzıma düş' diye beklersen sadece beklersin... Amacın hedefin çaban olsun ki başkalarının yardımına nail olabil, ancak sen kendin bir çaba göstermezsen kimse de senin için bir çaba göstermez...
Cevap
Misafir16:19, 6 Ocak 2010 
Alıntı:
rotasi olmayan gemiye

rotası belli olmazsa rüzgarı bulamaz
Cevap
Misafir18:27, 21 Şubat 2010 
bence bu söz hedei olmayan hiçbir kimseye kimsenin yardım edemeyeceğini kimsenin umursamayacagını anlatıyor.umursamak istese bile hedefi olmayan yide de onun sözlerini hiçe sayar.
Cevap
Misafir18:07, 18 Ekim 2010 
yha insan nereye gideceğini bilemezse çok fazla ileriye gidemez sözünde goethe ne demek istemiş lütfen bilen varsa söylesin çok lazım oldu allah rızası için noluuuuuuuur..........
Cevap
Misafir18:13, 18 Kasım 2012 
HEDEFSİZ BİR GEMİYEHİÇBİR RÜZGAR YARDIM EDEMEZ
Cevap
Misafir16:26, 21 Kasım 2012 
yanlız bişey söyliyeceğim bu yazı çok az olmmuş ödevim için bunu yazdım vede okuluma götürünce öğretmenim az yazı yazdığım için kızdı. lütfen daha fazla yazmaya çalışınnnn.. --__--...
Cevap
lenaza16:32, 21 Kasım 2012 
şYazdığınız yazıları biraz daha uzun yazarsanız sevinirim fazla kısa olmuş. --__--
Cevap
Misafir13:57, 19 Mart 2013 
elifnur arkadasım anlamı yani eger sen o isin pesinden kosmasan cabalamasan basaramasın yani zaten anlamından anlsılıyor
Cevap
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama