Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

'Rotası olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez' sözü ne anlatır?

Bu konu Soru-Cevap forumunda elifnur16 tarafından 25 Aralık 2008 (16:54) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
14778 kez görüntülenmiş, 11 cevap yazılmış ve son mesaj 29 Eylül 2013 (01:18) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.00  |  Oy Veren: 6      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 25 Aralık 2008, 16:54

#1 (link)
elifnur16
Ziyaretçi
elifnur16 - avatarı
''rotası olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez atasözü ne anlama geliyor bir kac sey yasarmısıınıss lütfen
En iyi cevap Nisyan-ı Bâtın tarafından gönderildi

Kendine, önce kendin sahip çıkarsın, bir amacın bir hedefin ve bir çaban yoksa 'armut piş, ağzıma düş' diye beklersen sadece beklersin... Amacın hedefin çaban olsun ki başkalarının yardımına nail olabil, ancak sen kendin bir çaba göstermezsen kimse de senin için bir çaba göstermez...
Rapor Et
Reklam
Eski 25 Aralık 2008, 17:07

#2 (link)
Eski Üyelerin Ruhları
Blue Blood - avatarı
Bu sözle; belli bir hedefi olmayan insana hiç kimse yardım etmez yargısı anlatılır.
Rapor Et
Eski 25 Aralık 2008, 17:09

#3 (link)
Nisyan-ı Bâtın
Ziyaretçi
Nisyan-ı Bâtın - avatarı
Kendine, önce kendin sahip çıkarsın, bir amacın bir hedefin ve bir çaban yoksa 'armut piş, ağzıma düş' diye beklersen sadece beklersin... Amacın hedefin çaban olsun ki başkalarının yardımına nail olabil, ancak sen kendin bir çaba göstermezsen kimse de senin için bir çaba göstermez...
Rapor Et
Eski 6 Ocak 2010, 16:19

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
rotasi olmayan gemiye

rotası belli olmazsa rüzgarı bulamaz
Rapor Et
Eski 21 Şubat 2010, 18:27

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bence bu söz hedei olmayan hiçbir kimseye kimsenin yardım edemeyeceğini kimsenin umursamayacagını anlatıyor.umursamak istese bile hedefi olmayan yide de onun sözlerini hiçe sayar.
Rapor Et
Eski 18 Ekim 2010, 18:07

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yha insan nereye gideceğini bilemezse çok fazla ileriye gidemez sözünde goethe ne demek istemiş lütfen bilen varsa söylesin çok lazım oldu allah rızası için noluuuuuuuur..........
Rapor Et
Eski 18 Kasım 2012, 18:13

"Hedefsiz bir gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez" sözü neyi anlatır?

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
HEDEFSİZ BİR GEMİYEHİÇBİR RÜZGAR YARDIM EDEMEZ
Rapor Et
Eski 21 Kasım 2012, 16:26

Cvp: 'Rotası olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez' sözü ne anlatır?

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yanlız bişey söyliyeceğim bu yazı çok az olmmuş ödevim için bunu yazdım vede okuluma götürünce öğretmenim az yazı yazdığım için kızdı. lütfen daha fazla yazmaya çalışınnnn.. --__--...
Rapor Et
Eski 21 Kasım 2012, 16:32

Cvp: 'Rotası olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez' sözü ne anlatır?

#9 (link)
lenaza
Ziyaretçi
lenaza - avatarı
şYazdığınız yazıları biraz daha uzun yazarsanız sevinirim fazla kısa olmuş. --__--
Rapor Et
Eski 19 Mart 2013, 13:57

rotası olamayan bir gemiye hic bir rüzgar yardım etmez

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
elifnur arkadasım anlamı yani eger sen o isin pesinden kosmasan cabalamasan basaramasın yani zaten anlamından anlsılıyor
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.176 saniyede (73.06% PHP - 26.94% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 16:55
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi