Arama

Eski çağlarda insanlar elektrik olmadan nasıl yaşıyorlardı? - Sayfa 4

En İyi Cevap Var Güncelleme: 21 Mayıs 2015 Gösterim: 185.727 Cevap: 230
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Aralık 2009       Mesaj #31
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
çok basit şu adres
Eski çağlarda insanlar elektrik olmadan nasıl yaşıyorlardı?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Aralık 2009       Mesaj #32
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
BEN ÜTÜ İLE BİLGİ İSTEMİŞTİM AMA BENİM KARŞIMA ELEKTİRİKLE İLGİLİ BİLGİ GELDİ
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Aralık 2009       Mesaj #33
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bnmde aynı ödewim ama ben buldum kafamdan da yazdım internettende ekledm bunu yapamicak ne war arkadaşlar kendi kafamızdanda yazabiliriz ben kendi kafamdan yazdım we birazda internetten ekliyorum size bişiler ösleyebilirim.yani yaşamları kolay deildi.Elektrikli süpürge yerine el süpeürgesi çamaşır makinası yerine elde yıkarlardı aynı şekilde bulaşık makinasıda geceleri karanlıtka oturdukları içni mum yakarlardı.Eskiden lamba yerine gaz lambaları wardı onnları kullanıyorlrdı.Telefon yerine mektup yazıyorlardı.arkadaşlar kısacası hayatları çok zordu kendilerinde war olan güçleriyle baş ediyorlardı.Bu yzden hergün iş wardı.Çk yorgun düşüyorlardı.ihtiyaçlar mübadele usulü olduğu için sadece ihtiyacı olan şeyleri alıyorlardı.Bilgisayar yerine kitap okuyorlardı.Eskiden bilgisyar yoktu çocuklar ödewlerini kendi araştırıyorlardı.araştırmaödewlerini internetten yapamıyorlardı...... Bu kadar bilgi yeter mi?? aklımda onca şeyy warki sizee kısaca anlatmak istedm ..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Aralık 2009       Mesaj #34
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
elektrikli aletlerin keşfedilmeden önce insanlar nasıl yaşadılar ve neler yaptılar? noğlur bunu bulursanız yazın ödevim için lütfen yardım edin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Aralık 2009       Mesaj #35
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlarrrrrrrrrrrrrrr bana ilk insanların yaşayışları lazım bulan yzsın lütfennnnnnnnnnnnn
_KleopatrA_ - avatarı
_KleopatrA_
Ziyaretçi
29 Aralık 2009       Mesaj #36
_KleopatrA_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlarrrrrrrrrrrrrrr bana ilk insanların yaşayışları lazım bulan yzsın lütfennnnnnnnnnnnn

Mağaralarda yaşıyorlardı.Ateşi bulana kadar yiyeceklerini pişirmeden yiyorlardır.Avcılık ve toplayıcılıkla yaşamını sürdürüyorlardı.Hayvanların kürklerinden ısınma ihtiyaçlarını karşılıyorlardı.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ocak 2010       Mesaj #37
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
--------------------------------------------------------------------------------

Eskiden daha insan gücüne dayalı bir hayat vardı elektrikli aletler yokken kömür ütüleri, elde yıkanan çamaşırlar ve odun fırınları vardı aydınlatmada ise gaz lambaları, çıralar ve mum kullanılıyordu
ihtiyaçlar mübadele usulü giderildiği için herkes sadece ihtiyacı olan şeyi alıyordu
doğadan aydınlatma,ısınma,ve yemek pişirme alanında daha çok faydalanılıyor, şimdiki elektrikli aletlerin yaptığı işler se insan ve hayvan gücüne dayalı olarak yapılıyordu
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ocak 2010       Mesaj #38
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ELEKTRİKLİ EŞYALAR OLMADAN ÖNCE İNSANLAR
Eskiden daha insan gücüne dayalı bir hayat vardı.. elektrikli aletler yokken kömür ütüleri, elde yıkanan çamaşırlar ve odun fırınları vardı.. aydınlatmada ise gaz lambaları, çıralar ve mum kullanılıyordu..
ihtiyaçlar mübadele usulü giderildiği için herkes sadece ihtiyacı olan şeyi alıyordu..
doğadan aydınlatma,ısınma,ve yemek pişirme alanında daha çok faydalanılıyor, şimdiki elektrikli aletlerin yaptığı işler se insan ve hayvan gücüne dayalı olarak yapılıyordu.Televizyon, bilgisayar ve telefondan mahrumdular.Haberleşmek için mektup güvecinler ve atlı postacılar ötürdüğü için çok zaman alıyordu.Senirlemek için klima vb eşyalar olmadığı için serinlemek istenince rüzgar çıkması bekleniyordu.Isınmak için kombi ve kalorifer vb eşyalar yoktu.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ocak 2010       Mesaj #39
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar benim ödevimin konusu elektrikli aletler olmadan önce insanların yaşamı bana yardımcı olursanız sevinirim . . . [saygılar]
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ocak 2010       Mesaj #40
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
insanlar elektirik yokken mağralarında oturur sabahları aç kaldıkları için ava çıkardılar .avlarında koyun kuzu öküz olurdu. elektrik yokken o soguk günlerde küçük bir ateşle yetinirlerdi. ama ateşi bulmakda o kadar koaly değildi . şimşek caktıgında ateşi bulmuslar. sonra sönünce cok üzülmüşler.sonra bunlar iki tası birbirine sürtüp ateşi bulmuşlar.böylece elektrik yokken atesle yetinmişler..........!!!!!!!!!!!!!