Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Kısa masal örnekleri verir misiniz?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 25 Aralık 2008 (22:48) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
117830 kez görüntülenmiş, 87 cevap yazılmış ve son mesaj 25 Eylül 2014 (20:22) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.07  |  Oy Veren: 59      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 4 Ocak 2011, 15:26

#11 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya kısa dediniz up uzun çıktı yaaaaaaaaaaaa
Rapor Et
Reklam
Eski 9 Ocak 2011, 19:13

#12 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Tembel Kız

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde; pireler berber develer tellal iken ben anamın beşiğini tıngır mıngır sallar iken bir karı koca varmış.Bu karı kocanın bir kızı olmuş. Kız el bebek gül bebek büyütülmüş ama hiç iş öğrenememiş.Bunun için adına Tembel Kız denilmiş.Bu kız o kadar tembelmiş ki yerinden kalkmaya üşeniyormuş.Anası babası ona bir gelberi yaptırmış.Kız da oturduğu yerden işini gelberiyle yapıyormuş.Kızının evlilik çağı gelmiş.Anası babası kızı bir avcıyla evlendirmiş.

Avcı ava gitmiş bir ördek vurmuş.Eve gelmiş ördeği temizlemiş ateşe koymuş.Tekrar ava gitmek üzere hazırlanmış karısına ateşe ördeği koydum yanmasın bak demiş. Tembel Kız olur demiş demiş ama yerinden bile kalkmamış.Aradan uzunca bir zaman geçmiş.Dilenci eve gelmiş.Tembel Kıza hanımcığım Allah rızası için bir dilim ekmek demiş.Tembel Kız da yan tarafta mutfak geç al cevabını vermiş.Dilenci mutfağa girmiş.

Bakmış ocakta ördek kaynıyor almış ördeği torbasına koymuş tencerenin içine de ayaklarındaki pis çarıkları... Gelmiş Tembel Kız'ın yanına.Bak hanımcığım demiş ekmeği aldım Allah razı olsun. Şimdi sana bir türkü söyleyeyim de ben gideyim.Türküyü şöyle söylemiş;Senin gaga benim torba içinde Benim çarık senin çorba içinde Sen yat kaba yatak yorgan içinde Ben yiyecem gagayı orman içinde.

Dilenci türküyü böyle söylemiş çekip gitmiş. Aradan bir zaman geçmiş kızın avcı kocası gelmiş.Karısına ördek pişti mi? Demiş.Karısı olan biteni anlatmış bak bana bir de türkü söyledi sana deyiverem demiş türküyü söylemiş.O zaman avcı kocası durumu anlamış karısına kızıp azarlamış.Ondan sonra Tembel Kız tembelliği bırakmış.Onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine.
Rapor Et
Eski 9 Ocak 2011, 22:08

#13 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Kurabiye Çocuk
Bir zamanlar yemyeşil bir köy vardı. Bu köyde yaşlı bir karı koca yaşardı.

Bir gün yaşlı kadın kocasına sürpriz yapmak istedi. Doğru mutfağa girip güzel bir kurabiye hazırladı. Bu kurabiye oldukça büyük ve çocuk şeklindeydi. Üzümden gözleri, pembe şekerden şapkası vardı.

Yaşlı kadın kurabiyeyi tepsiye koydu, sonra da fırında pişirdi.

Yaşlı adam mis gibi kurabiye kokusunu duyunca doğru mutfağa koştu. O sırada kadın fırının kapağını açtı.

Bir de ne görsünler? Kurabiye çocuk canlanıp ayağa kalkmaz mı?

Yaşlı adamla yaşlı kadın durmadan "Dur" diye bağırıyorlardı. Ama kurabiye çocuk koşuyor, çimenlerin üstünde zıplıyordu. Bir yandan da şarkı söylüyordu.

- Ben kurabiye çocuğum. Koşar, oynar, zıplarım. Lay, lay, lay.

Yaşlı karı koca bağıra dursunlar, kurabiye çocuk hiç durmadan saatlerce koştu.

Akşam oldu. Yaşlı kadın ile yaşlı adam olanlara bir türlü akıl erdiremezken kapı iki kere çaldı.

Kurabiye çocuk geri dönmüştü. İkisi de buna çok sevindiler. Kurabiye çocuğu yememeye karar verip "Sen bizim torunumuz ol" dediler.

Hep beraber mutluluk içinde yaşadılar.
Rapor Et
Eski 11 Ocak 2011, 20:00

#14 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
daha kısa lüttttttttttttfennnnnnnnnnnnnn
Rapor Et
Eski 15 Ocak 2011, 15:13

#15 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kısa olsun
Rapor Et
Eski 20 Şubat 2011, 18:23

#16 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
lütfen daha kısa örnekler verirmisiniz...T.ederim
Rapor Et
Eski 20 Şubat 2011, 20:06

#17 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kısa masal istiyommm
Rapor Et
Eski 24 Şubat 2011, 18:18

#18 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Kısa Olsaa
Rapor Et
Eski 28 Şubat 2011, 18:32

kısa masal

#19 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Kısa masallara örnek verirmisiniz içinde prenses olsun 5-6 kişilik olsun canlandırıcazda
Rapor Et
Eski 28 Şubat 2011, 20:08

sdsda

#20 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Çok kısa olmasını istioRmm ( :
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Kısa masal örnekleri verir misiniz? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: prprnar Forum: Soru-Cevap
Cevap: 4
Son Mesaj: 4 Haziran 2014 22:21
Gönderen: crazygirl Forum: Soru-Cevap
Cevap: 9
Son Mesaj: 2 Ocak 2014 19:47
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 0
Son Mesaj: 11 Aralık 2012 18:36
Gönderen: embesil Forum: Soru-Cevap
Cevap: 1
Son Mesaj: 26 Ekim 2011 09:29
Gönderen: ebru_kaan Forum: Soru-Cevap
Cevap: 0
Son Mesaj: 8 Mart 2011 22:26
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.144 saniyede (64.47% PHP - 35.53% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 08:57
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi