PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Merve isminin anlamı nedir?
1 23
«Önceki KonuSonraki Konu»
Ziyaretçi14:08, 26 Aralık 2008 
merve isminin anlamı nedir
En iyi cevap _KleopatrA_ tarafından gönderildi

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
Merve isminin anlamı nedir?
Mekke’de bir dağın adı olup hacılar, Merve ile Safa arasında Sa’y ederler yani 7 defa gidip gelirler. Kur’an-ı Kerim’de bakara suresi 158. ayet’te geçmektedir.
Köken : Arapça

merve sözlük anlamı çakıl taşı demektir
Benzer Konular:
Cevap
fadedliver14:10, 26 Aralık 2008 
Mekke’de bir dağın adı olup hacılar, Merve ile Safa arasında Sa’y ederler yani 7 defa gidip gelirler. Kur’an-ı Kerim’de bakara suresi 158. ayet’te geçmektedir.

Cevap
Misafir18:17, 3 Şubat 2010 
Cevap
_KleopatrA_18:18, 3 Şubat 2010 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:

Cevap
Misafir17:11, 16 Ekim 2010 
bir dağ admı
Cevap
Misafir02:45, 8 Şubat 2011 
merve ismi mekke deki iki dagın isminden birisidir ve adları merve dağı ve safa dagıdır ve o daga 7 kez gidip gelirler ve benim adımda merve bu isimden çok gurur duyarak söylüyorum
Cevap
Misafir02:50, 8 Şubat 2011 
merve ismi iki dağın arasındaki bir dagdır dagların ismi merve dağı ile safa dagıdır ve benim adımda merve oldugu için ben bu addan çok guru duyuyorum ve çok güzel bir isim oldugunu düşünüyorum tabi bundan daha güzel isimlerde war
Cevap
Misafir19:30, 18 Şubat 2011 
merve ismi iki dğın arasındaki bir dağ ismidir bir dağın adı safa diğeri ise mevedir ben adımı çok seviyorum ve gurur duyorum çok şanslıyım bana göre en güzel isim mervedir
Cevap
Misafir08:41, 2 Nisan 2011 
BENİM ADIM MERVE GÜMÜŞ.MERVE SÖZLÜKTE ÇAKIL TAŞI OLARAK YAZIYOR
Cevap
Misafir12:03, 5 Nisan 2011 
merve ismi mekke deki iki dagın isminden birisidir ve adları merve dağı ve safa dagıdır ve o daga 7 kez gidip gelirler ve benim adımda merve bu isimden çok gurur duyarak söylüyorum
Cevap
1 23
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama