Arama

Kubar unutkanlığa sebep olur mu?

Güncelleme: 30 Ocak 2017 Gösterim: 27.716 Cevap: 10
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
26 Aralık 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
ben 6 gun oncaş kubae bir arkadas i kubar içirdi komalık olmuşum ama çok içirdi 2 fincan kahve içirdi içerisine çok koymuş ve ondan sonra unutkanlık oldu sebebi acaba ala bilirmi
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Nisyan-ı Bâtın - avatarı
Nisyan-ı Bâtın
Ziyaretçi
26 Aralık 2008       Mesaj #2
Nisyan-ı Bâtın - avatarı
Ziyaretçi
Kubar, hint keneviri, (Cannabis sativa) bitkisinin çiçekleri ve tohum yataklarının ince elekle toz haline getirilmiş halidir. Bitkinin thc oranının en yüksek olduğu kristal tozu alındığında yüksek kaliteli bir ürün elde edilmiş olur. Bu toz su buharı ve sıcaklıkla bereber sıkıştırıldığında tütünle beraber içilecek etkili bir form almış olur.

Sponsorlu Bağlantılar
Fiziksel ve Psikolojik etkisi :

İnsanda ağız yoluyla THC maddesinin etkili olduğu doz 50-200mg/kg; sigara ile içildiğinde 25-50mg/kg’dır. Alındıktan 30 dk. sonra etkisini gösterir. Sigara ile içilen esrarın etkisi 2-4 saat; sindirim yoluyla alındığında bu etki 5-12 saat, düşük etkili marihuana etkisi ise 3 saatten uzun sürmez. Nabız hızında artış görülür. Gözlerin kızarması, ağızın kuruması, baş dönmesi, kalp atışlarının hızlanması, sık sık idrar yapma ihtiyacı duyulur. Kişinin içinde bulunduğu duygu durumuna göre etki gösterir, ancak gene de değişmeyen etkileri vardır. Zaman algısıyla ilgili bir farklılaşma (zamanının yavaşladığı duygusu; örn, 1 saatlik bir dönem 8-10 saat gibi algılanabilir); renkleri ve sesleri algılamaya karşı duyarlılık artar; yaratıcılığı arttırıyor diye düşünülmesinin nedeni de budur. İştahta artış görülür. Refleksleri bozar; bu nedenle reflekse dayalı işler yapılması bazı kazalara ve yaralanmalar yol açabilir (Ör., araba kullanılması tehlikelidir). Kişiler esrar aldıktan sonra sedasyon (sakinleşme) ve gevşeme yaşarlar; kendilerini daha rahat hissederler, alkolde olduğu gibi ruhsal inhibisyonları ortadan kalkar. Öfori ve bazen önüne geçilemeyen gülme krizleri gerçekleşir. Daha konuşkan olurlar. Yüksek dozda alındığında kullanıcı hoş olmayan duygular yaşayabilir; bunaltıya, ruhsal çöküntüye, aşırı uçlara varan ruhsal değişikliklere yol açabilir. Uzun süre esrar kullanımı sonucu kişinin çevreye karşı ilgisi azalır, çalışma ve hareket gücü düşer, kısaca yaşam kalitesini düşürür. Mc Glotthin ve West (1968), uzun süreli yüksek doz kullananlarda apati (ilgisizlik) geliştiğini, kişinin daha pasif, ilgisiz ve isteksiz olduğunu belirtmişlerdir. Bu kişiler çalışmak ve üretmek istemezler. Uzun süreli planlar yapamazlar. Kompleks işleri yapmaya karşı hem istek hem de kapasite azalmıştır. Konsantrasyon yetenekleri kaybolmuştur. Tüm bunlara amotivasyon sendromu denmiştir. Karakter değişikliği ve hayat tarzında farklılaşma, anksiyete ve depresyon, amotivasyon sendromu, diğer madde kullanımları görülebilir. Uzun süre kullananlarda uyku hali, uyuşukluk, dengesizlik, kaslarda eşgüdüm bozukluğu vardır. Birey bazı motor yetilerini kaybedebilir. Fazla terlerler. Ayaklarda karıncalanma olur. Sigara gibi içildiğinde göğüs sıkışması yaşanabilir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Ağustos 2012       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
olur kardeşim yeteneklerini düşürür dikkat dağınıklığına iki işi bir arada yapamamaya unutkanlığa öğrenmede zorluğa algılamada soruna neden olur...İçtiğine değmez
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Kasım 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sizinle bir başımdan gecen layı paylaşmak istedm arkadasım bana kubar içirdi ve ben sanki bayılmısım gibi oldum ellerim titryordu kalbim hıphızlı atıyordu bu neden oldu sizce basıma bişemi geldi die korkuyorum bana cvp verin saat 3 de içdik 3 buçukda giittim oldugum yerden 3 buçukda gittik ama cok kötü oldum herşeyi hatırlıyorum ama kitlenme durumu oldu neden
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Nisan 2013       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bn 2 sender esrar içiyorum 2 gn önce kubar içtim hiç kalbim falan hızlanmadı aynı esrar gibi kubar tabi birazdaha etkili
:) bağyan - avatarı
:) bağyan
Ziyaretçi
6 Ekim 2013       Mesaj #6
:) bağyan - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Ziyaretçi adlı kullanıcıdan alıntı

ben 6 gun oncaş kubae bir arkadas i kubar içirdi komalık olmuşum ama çok içirdi 2 fincan kahve içirdi içerisine çok koymuş ve ondan sonra unutkanlık oldu sebebi acaba ala bilirmi

bende bi anımı anlatmak istiyorum müptezel olmamama rağmen ark. kova hazırlayıp kubarla çekicektk neyse ilk yaptğmda baya fena olmştm kendmi hissetmiodum felan. ama bu unutkanlık olr die çok bahsettikleri şey kubar değil. hap, esrar ,bonzai benm bldklerm . kubar ne zamandr yapıorz hiç öyle bi etkisi olmadı kubradan kaynaklanmıodur.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Mayıs 2014       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 7 senedir kubar içiyorum sabah akşam 5 tütünlük sigara bitiriyorum acaba nasıl kurtulurum yardım lütfen
Raw - avatarı
Raw
Ziyaretçi
20 Mayıs 2015       Mesaj #8
Raw - avatarı
Ziyaretçi
Kubar esrara göre daha etkilidir.Uzun süreli kullanımda unutkanlık yapar ve konsantre yeteneği bozulur.Bırakılırsa en fazla 1 senede beyin hücreleri yenilenir (özellikle gençlerde) .
Baturalp - avatarı
Baturalp
Ziyaretçi
31 Aralık 2015       Mesaj #9
Baturalp - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Ziyaretçi adlı kullanıcıdan alıntı

Kubar; toz esrara halk arasında verilen isimdir. Esrarın zararları :
Anlık kullanımdan sonra;
Anksiyete, Paranoya, Huzursuzluk, Öfori, Gevşeme hali, Gözlerde kararma, Denge bozukluğu, Sersemlik, Suda yüzme hissi, Salivasyonda (tükürük bezi salgılaması) azalma, Tansiyon yükselmesi, İştah ve susuzluk, Analjezi, İllüzyon, Psikotik eksitasyon, Depresyon, Panik atak, Göz tansiyonunda azalma ve Flash-back (geçmişe dair halisülasyonlar) gibi etkiler görülebilir.

Esrarın beyine zararları
Esrar, anlık bilgilerin hipokampusa girişini ve burada derlenmesini baskılar. Böylece öğrenme, hafıza ve anlık bilgilerin duygu/motivasyonla entegre olmasını sağlayan sistem etkilenir. Buna bağlı olarak daha evvel öğrenilmiş davranışlarda bozulma görülür.

Esrarın akciğere zararlarıEsrarın akciğere zararları
Uzun vadeli esrar kullanımının ardından, esrarın zararları akciğere dönük olarak yükselir. Bunlar genelde sigara bağımlıları ile benzerlik gösterir. Kronik öksürük, balgam, kronik bronşit gibi rahatsızlıkların yanında; akciğer kanserini tetikleyici-arttırıcı etki gösterebilir.

Esrarın akciğere zararı bunlarla sınırlı değildir. THC etkisinin dışında, esrardaki CO (karbondioksit) miktarı sigaranın ortalama 3-4 katıdır. Buna ek olarak esrar içenlerin genelde sigara içenlere kıyasla çektikleri dumanı daha uzun süre akciğerlerinde tuttukları göz önüne alınırsa, esrarın akciğere zararları sigaraya göre çok daha fazla olmaktadır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Temmuz 2016       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende kulanıyorum panık atak duygularını artırıyo coğu ınsan o durumdan panık atak bozuklukarıyla karsılasmıs hata esrar deyıl panık atak hayatlarını bıtırcek duruma getırmıstır onu ıcıyosan zaten o ısı yapıyosan bana dusmez ama ıctın zaman ölmıcekmısın gıbı ölumsuzsun gıbı kafayı yasa cunkı bısey olmasada oluyomus gıbı hısı cok olucak oyuzden rahatlamaya calıs bol bol konus susuz kalma ama tavsıyem deyıldır hayatını maf edıyo sağlını bosver pıskolojıkmen cökus yasıyosun zaten