Arama

Kağıttan gemi nasıl yapılır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 17 Ekim 2012 Gösterim: 153.928 Cevap: 33
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
29 Aralık 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Kagıttan en güzel nasıl gemi yapılır
EN İYİ CEVABI Keten Prenses verdi
gemi yapimi

Sponsorlu Bağlantılar
Origami ile yapılan kanolar bana minik patikleri anımsattı:)İçlerine kurutulmuş kokulu yapraklar ya da şeker koyarak sevdiklerinize hediye edebileceğiniz bir çalışma,sanırım çocuklarında hoşuna gidecektir:)

origamikano001
1)15x15 origami kağıdı ya da renkli A4 kağıdı ile çalışmamıza başlıyoruz.

origamikano002
2)Ben çift renkli origami kağıdı kullanıyorum,kanomun renkli olmasını istediğimden kağıdımı diğer yüzüne çeviriyorum.Siyah çizgiler(köşegenler üzerinden)oklar yönünde katlamalar yapıyoruz.

origamikano003
3)Köşegenlerden biri üzerinden katlayarak elde ettiğimiz üçgen.

origamikano004
4)Diğer köşegen üzerinden katlayarak elde ettiğimiz üçgen.Amacımız iz elde etmek olduğundan yaptığımız katlamaları açıyoruz.

origamikano005
5)Bu basamkta daha önceki çalışmamda belirtmiş olduğum minder katlama yapacağız.Karemizin her bir köşesini,siyah çizgiler hizasından okları takip ederek daha önceki basamaklarda iz yaptığımız tam orta noktaya birleştiriyoruz.

origamikano006
6)Minder katlama yapılmış hali.Bir üst basamkta yaptığımız katlamları açıyoruz.

origamikano007
7)Herbir köşeyi siyah çizgiler hizasından,okların gösterdiği ize kadar katlıyoruz.

origamikano008
8)Elde ettiğimiz minik üçgenler olan 4 parçayı,siyah çizgiler hizasından okları takip ederek içe katlıyoruz.

origamikano009
9)Oluşan yeni şeklimizin arka yüzünü çeviriyoruz.

origamikano010
10)Siyah çizgiler üzerinden,okları takip ederek tam ortaya katlamalar yapıyoruz.

origamikano011

11)Elde ettiğimiz dikdörtgenimizin 4 kenarında oluşan üçgen parçaları siyah çizgiler hizasından,ortaya katlıyoruz.

origamikano012
12)Yine siyah çizgiler hizasından,oklarımızı takip ederek sol kanattaki katlamaları yapıyoruz.

origamikano013
13)Aynı işlemi sağ kanat için tekrarlıyoruz.yalnız dikkat etmeniz gereken,bu kez siyah çizgilerin bir önceki basamakta oluşan katlamanın da ufak bir kısmının üzerinden katlandığı.

origamikano014
14)Katlamalarla çalışmamızda oluşan yeni köşeleri siyah çizgi hizasından,okları takip ederek orta noktaya katlıyoruz.

origamikano015
15)Bu basamak çok önemli!!!Fotoğrafta kanomuzun dışta kalacak olan tabanını görüyoruz.Eğer düzgün bir şekilde açamazsanız kanonuz oluşmayacaktır.Şekilde gördüğümüz çalışmayı katlamalarımızı bozmaksızın açmalıyız.eğer doğru açtıysanız,Bir alt basamakta göreceğiniz çukurluğun oluşması lazım ve ters çevirdiğinizde alttaki kano oluşmalı.

origamikano
16)Bu aşamaya gelebildiyseniz:Dki 15. basamağı yaptıysanız gerisi çocuk oyuncağı:)Kanomuzun iki ucundaki katlamaları hafifçe yukarı kaldırıyoruz.(tabanını değil,tabanın üstünde kalan katlamaları,şekilde açık mavi gözüküyor)

origamikano017
17)Kanomuzun iki ucu düzeltilmiş hali:)

origamikano016

18)Kanomuz hazır:)
Ben patiğe de banzettim bu çalışmayı dilerim hoşunuza gider:)

kaynak
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2008       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
gemi yapimi

Sponsorlu Bağlantılar
Origami ile yapılan kanolar bana minik patikleri anımsattıMsn Happyİçlerine kurutulmuş kokulu yapraklar ya da şeker koyarak sevdiklerinize hediye edebileceğiniz bir çalışma,sanırım çocuklarında hoşuna gidecektirMsn Happy

origamikano001
1)15x15 origami kağıdı ya da renkli A4 kağıdı ile çalışmamıza başlıyoruz.

origamikano002
2)Ben çift renkli origami kağıdı kullanıyorum,kanomun renkli olmasını istediğimden kağıdımı diğer yüzüne çeviriyorum.Siyah çizgiler(köşegenler üzerinden)oklar yönünde katlamalar yapıyoruz.

origamikano003
3)Köşegenlerden biri üzerinden katlayarak elde ettiğimiz üçgen.

origamikano004
4)Diğer köşegen üzerinden katlayarak elde ettiğimiz üçgen.Amacımız iz elde etmek olduğundan yaptığımız katlamaları açıyoruz.

origamikano005
5)Bu basamkta daha önceki çalışmamda belirtmiş olduğum minder katlama yapacağız.Karemizin her bir köşesini,siyah çizgiler hizasından okları takip ederek daha önceki basamaklarda iz yaptığımız tam orta noktaya birleştiriyoruz.

origamikano006
6)Minder katlama yapılmış hali.Bir üst basamkta yaptığımız katlamları açıyoruz.

origamikano007
7)Herbir köşeyi siyah çizgiler hizasından,okların gösterdiği ize kadar katlıyoruz.

origamikano008
8)Elde ettiğimiz minik üçgenler olan 4 parçayı,siyah çizgiler hizasından okları takip ederek içe katlıyoruz.

origamikano009
9)Oluşan yeni şeklimizin arka yüzünü çeviriyoruz.

origamikano010
10)Siyah çizgiler üzerinden,okları takip ederek tam ortaya katlamalar yapıyoruz.

origamikano011

11)Elde ettiğimiz dikdörtgenimizin 4 kenarında oluşan üçgen parçaları siyah çizgiler hizasından,ortaya katlıyoruz.

origamikano012
12)Yine siyah çizgiler hizasından,oklarımızı takip ederek sol kanattaki katlamaları yapıyoruz.

origamikano013
13)Aynı işlemi sağ kanat için tekrarlıyoruz.yalnız dikkat etmeniz gereken,bu kez siyah çizgilerin bir önceki basamakta oluşan katlamanın da ufak bir kısmının üzerinden katlandığı.

origamikano014
14)Katlamalarla çalışmamızda oluşan yeni köşeleri siyah çizgi hizasından,okları takip ederek orta noktaya katlıyoruz.

origamikano015
15)Bu basamak çok önemli!!!Fotoğrafta kanomuzun dışta kalacak olan tabanını görüyoruz.Eğer düzgün bir şekilde açamazsanız kanonuz oluşmayacaktır.Şekilde gördüğümüz çalışmayı katlamalarımızı bozmaksızın açmalıyız.eğer doğru açtıysanız,Bir alt basamakta göreceğiniz çukurluğun oluşması lazım ve ters çevirdiğinizde alttaki kano oluşmalı.

origamikano
16)Bu aşamaya gelebildiysenizMsn Grinki 15. basamağı yaptıysanız gerisi çocuk oyuncağıMsn HappyKanomuzun iki ucundaki katlamaları hafifçe yukarı kaldırıyoruz.(tabanını değil,tabanın üstünde kalan katlamaları,şekilde açık mavi gözüküyor)

origamikano017
17)Kanomuzun iki ucu düzeltilmiş haliMsn Happy

origamikano016

18)Kanomuz hazırMsn Happy
Ben patiğe de banzettim bu çalışmayı dilerim hoşunuza giderMsn Happy

kaynak
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba.
15 i basamağa kadar gerçekten kolay bir şekilde yaptık. Fakat 15. basamakta keşke içini dışına çevirin deseydiniz 1 saat uğraşmazdım Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Ekim 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya 15. basamak olmuyo arkadaş bi püf noktası falan var mı?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Kasım 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
y ben diomki gerçek gemi nasıl yapılır bunlarda fotokbiden xd Msn Grin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Kasım 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya bence çok zor ya biraz kolayşey koysunlar yaparım dimi arkadaşlar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Aralık 2009       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
baylar bayanlar ben yapamadım yapanlar varmı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Ocak 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya abi yapabilen varsa iii bi sekilde aciklasin yaa ne bu boylee
5 saattir deniyom 500 kagitlik a' topunda nerdeyse 100 kagit kaldi ama yapamadimmMsn Sad
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Ocak 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ban yapamamdım ama ablam yaptı nasıl yaptı inanamıyorum pekı başka biri yapapbildimi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Şubat 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben yaptım hatta ikitane yaptım birini kardeşime birinide bana