Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Kağıttan gemi nasıl yapılır?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 29 Aralık 2008 (16:11) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
131966 kez görüntülenmiş, 33 cevap yazılmış ve son mesaj 17 Ekim 2012 (15:02) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 2.25  |  Oy Veren: 4      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 29 Aralık 2008, 16:11

#1 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
Kagıttan en güzel nasıl gemi yapılır
En iyi cevap Keten Prenses tarafından gönderildi

gemi yapimi

Origami ile yapılan kanolar bana minik patikleri anımsattıİçlerine kurutulmuş kokulu yapraklar ya da şeker koyarak sevdiklerinize hediye edebileceğiniz bir çalışma,sanırım çocuklarında hoşuna gidecektir

origami+kano+001
1)15x15 origami kağıdı ya da renkli A4 kağıdı ile çalışmamıza başlıyoruz.

origami+kano+002
2)Ben çift renkli origami kağıdı kullanıyorum,kanomun renkli olmasını istediğimden kağıdımı diğer yüzüne çeviriyorum.Siyah çizgiler(köşegenler üzerinden)oklar yönünde katlamalar yapıyoruz.

origami+kano+003
3)Köşegenlerden biri üzerinden katlayarak elde ettiğimiz üçgen.

origami+kano+004
4)Diğer köşegen üzerinden katlayarak elde ettiğimiz üçgen.Amacımız iz elde etmek olduğundan yaptığımız katlamaları açıyoruz.

origami+kano+005
5)Bu basamkta daha önceki çalışmamda belirtmiş olduğum minder katlama yapacağız.Karemizin her bir köşesini,siyah çizgiler hizasından okları takip ederek daha önceki basamaklarda iz yaptığımız tam orta noktaya birleştiriyoruz.

origami+kano+006
6)Minder katlama yapılmış hali.Bir üst basamkta yaptığımız katlamları açıyoruz.

origami+kano+007
7)Herbir köşeyi siyah çizgiler hizasından,okların gösterdiği ize kadar katlıyoruz.

origami+kano+008
8)Elde ettiğimiz minik üçgenler olan 4 parçayı,siyah çizgiler hizasından okları takip ederek içe katlıyoruz.

origami+kano+009
9)Oluşan yeni şeklimizin arka yüzünü çeviriyoruz.

origami+kano+010
10)Siyah çizgiler üzerinden,okları takip ederek tam ortaya katlamalar yapıyoruz.

origami+kano+011

11)Elde ettiğimiz dikdörtgenimizin 4 kenarında oluşan üçgen parçaları siyah çizgiler hizasından,ortaya katlıyoruz.

origami+kano+012
12)Yine siyah çizgiler hizasından,oklarımızı takip ederek sol kanattaki katlamaları yapıyoruz.

origami+kano+013
13)Aynı işlemi sağ kanat için tekrarlıyoruz.yalnız dikkat etmeniz gereken,bu kez siyah çizgilerin bir önceki basamakta oluşan katlamanın da ufak bir kısmının üzerinden katlandığı.

origami+kano+014
14)Katlamalarla çalışmamızda oluşan yeni köşeleri siyah çizgi hizasından,okları takip ederek orta noktaya katlıyoruz.

origami+kano+015
15)Bu basamak çok önemli!!!Fotoğrafta kanomuzun dışta kalacak olan tabanını görüyoruz.Eğer düzgün bir şekilde açamazsanız kanonuz oluşmayacaktır.Şekilde gördüğümüz çalışmayı katlamalarımızı bozmaksızın açmalıyız.eğer doğru açtıysanız,Bir alt basamakta göreceğiniz çukurluğun oluşması lazım ve ters çevirdiğinizde alttaki kano oluşmalı.

origami+kano
16)Bu aşamaya gelebildiysenizki 15. basamağı yaptıysanız gerisi çocuk oyuncağıKanomuzun iki ucundaki katlamaları hafifçe yukarı kaldırıyoruz.(tabanını değil,tabanın üstünde kalan katlamaları,şekilde açık mavi gözüküyor)

origami+kano+017
17)Kanomuzun iki ucu düzeltilmiş hali

origami+kano+016

18)Kanomuz hazır
Ben patiğe de banzettim bu çalışmayı dilerim hoşunuza gider

kaynak
Rapor Et
Reklam
Eski 30 Aralık 2008, 03:14

#2 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
gemi yapimi

Origami ile yapılan kanolar bana minik patikleri anımsattıİçlerine kurutulmuş kokulu yapraklar ya da şeker koyarak sevdiklerinize hediye edebileceğiniz bir çalışma,sanırım çocuklarında hoşuna gidecektir

origami+kano+001
1)15x15 origami kağıdı ya da renkli A4 kağıdı ile çalışmamıza başlıyoruz.

origami+kano+002
2)Ben çift renkli origami kağıdı kullanıyorum,kanomun renkli olmasını istediğimden kağıdımı diğer yüzüne çeviriyorum.Siyah çizgiler(köşegenler üzerinden)oklar yönünde katlamalar yapıyoruz.

origami+kano+003
3)Köşegenlerden biri üzerinden katlayarak elde ettiğimiz üçgen.

origami+kano+004
4)Diğer köşegen üzerinden katlayarak elde ettiğimiz üçgen.Amacımız iz elde etmek olduğundan yaptığımız katlamaları açıyoruz.

origami+kano+005
5)Bu basamkta daha önceki çalışmamda belirtmiş olduğum minder katlama yapacağız.Karemizin her bir köşesini,siyah çizgiler hizasından okları takip ederek daha önceki basamaklarda iz yaptığımız tam orta noktaya birleştiriyoruz.

origami+kano+006
6)Minder katlama yapılmış hali.Bir üst basamkta yaptığımız katlamları açıyoruz.

origami+kano+007
7)Herbir köşeyi siyah çizgiler hizasından,okların gösterdiği ize kadar katlıyoruz.

origami+kano+008
8)Elde ettiğimiz minik üçgenler olan 4 parçayı,siyah çizgiler hizasından okları takip ederek içe katlıyoruz.

origami+kano+009
9)Oluşan yeni şeklimizin arka yüzünü çeviriyoruz.

origami+kano+010
10)Siyah çizgiler üzerinden,okları takip ederek tam ortaya katlamalar yapıyoruz.

origami+kano+011

11)Elde ettiğimiz dikdörtgenimizin 4 kenarında oluşan üçgen parçaları siyah çizgiler hizasından,ortaya katlıyoruz.

origami+kano+012
12)Yine siyah çizgiler hizasından,oklarımızı takip ederek sol kanattaki katlamaları yapıyoruz.

origami+kano+013
13)Aynı işlemi sağ kanat için tekrarlıyoruz.yalnız dikkat etmeniz gereken,bu kez siyah çizgilerin bir önceki basamakta oluşan katlamanın da ufak bir kısmının üzerinden katlandığı.

origami+kano+014
14)Katlamalarla çalışmamızda oluşan yeni köşeleri siyah çizgi hizasından,okları takip ederek orta noktaya katlıyoruz.

origami+kano+015
15)Bu basamak çok önemli!!!Fotoğrafta kanomuzun dışta kalacak olan tabanını görüyoruz.Eğer düzgün bir şekilde açamazsanız kanonuz oluşmayacaktır.Şekilde gördüğümüz çalışmayı katlamalarımızı bozmaksızın açmalıyız.eğer doğru açtıysanız,Bir alt basamakta göreceğiniz çukurluğun oluşması lazım ve ters çevirdiğinizde alttaki kano oluşmalı.

origami+kano
16)Bu aşamaya gelebildiysenizki 15. basamağı yaptıysanız gerisi çocuk oyuncağıKanomuzun iki ucundaki katlamaları hafifçe yukarı kaldırıyoruz.(tabanını değil,tabanın üstünde kalan katlamaları,şekilde açık mavi gözüküyor)

origami+kano+017
17)Kanomuzun iki ucu düzeltilmiş hali

origami+kano+016

18)Kanomuz hazır
Ben patiğe de banzettim bu çalışmayı dilerim hoşunuza gider

kaynak
Rapor Et
Eski 13 Eylül 2009, 20:05

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Merhaba.
15 i basamağa kadar gerçekten kolay bir şekilde yaptık. Fakat 15. basamakta keşke içini dışına çevirin deseydiniz 1 saat uğraşmazdım
Rapor Et
Eski 24 Ekim 2009, 22:59

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya 15. basamak olmuyo arkadaş bi püf noktası falan var mı?
Rapor Et
Eski 17 Kasım 2009, 12:57

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
y ben diomki gerçek gemi nasıl yapılır bunlarda fotokbiden xd
Rapor Et
Eski 23 Kasım 2009, 10:12

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya bence çok zor ya biraz kolayşey koysunlar yaparım dimi arkadaşlar
Rapor Et
Eski 13 Aralık 2009, 18:42

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
baylar bayanlar ben yapamadım yapanlar varmı
Rapor Et
Eski 17 Ocak 2010, 16:48

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya abi yapabilen varsa iii bi sekilde aciklasin yaa ne bu boylee
5 saattir deniyom 500 kagitlik a' topunda nerdeyse 100 kagit kaldi ama yapamadimm
Rapor Et
Eski 29 Ocak 2010, 13:51

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ban yapamamdım ama ablam yaptı nasıl yaptı inanamıyorum pekı başka biri yapapbildimi
Rapor Et
Eski 4 Şubat 2010, 17:31

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben yaptım hatta ikitane yaptım birini kardeşime birinide bana
Etiketler:
  • gemi nasil yapilir
  • kagittan gemi
  • kagittan gemi nasil yapilir
  • kagittan gemi yapimi
  • kagittan gemi yapma
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.259 saniyede (80.95% PHP - 19.05% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 13:19
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi