Arama

Hemoroidte sülük tedavisi uygulanır mı?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Ağustos 2016 Gösterim: 22.569 Cevap: 12
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
30 Aralık 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
hemoroid tedavisinde sülük kullnını sonucunu öğrenmek istiyorum
EN İYİ CEVABI Yavru_Aslan verdi
Bakınız Belki Yardımcı Olabilir

Sponsorlu Bağlantılar
Hemoroid (Basur)
Yavru_Aslan - avatarı
Yavru_Aslan
VIP VIP Üye
30 Aralık 2008       Mesaj #2
Yavru_Aslan - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Bakınız Belki Yardımcı Olabilir

Sponsorlu Bağlantılar
Hemoroid (Basur)
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2008       Mesaj #3
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
hemoroidde sülük tedavisi kullanılmaz. kanama riskini arttırır, enfeksiyon dolayısıyla doku nekrozuna kadar gidebilecek sonuçlar görülebilir.. tıbbi tedavi, kabız olmamaya dikkat etmek,lifli beslenme, ılık suyka ve rivanolla hazırlanmış oturma banyoları ve hijyene dikkat etmek daha anlamlı bir tedavi şeklidir
Quo vadis?
kemal uzun - avatarı
kemal uzun
Ziyaretçi
31 Temmuz 2009       Mesaj #4
kemal uzun - avatarı
Ziyaretçi
Ben sülükle hemoroid tedavisi uyguladım, kanama ve yara oluşması nedeniyle 2 defa ameliyat oldum belki ben yanlış uyguladım ama söylenen oydu.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ağustos 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sülükle basur tedavisi olurmu bana yardımcı olursanız sevinirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ağustos 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Keten Prenses adlı kullanıcıdan alıntı

hemoroidde sülük tedavisi kullanılmaz. kanama riskini arttırır, enfeksiyon dolayısıyla doku nekrozuna kadar gidebilecek sonuçlar görülebilir.. tıbbi tedavi, kabız olmamaya dikkat etmek,lifli beslenme, ılık suyka ve rivanolla hazırlanmış oturma banyoları ve hijyene dikkat etmek daha anlamlı bir tedavi şeklidir

ilgili bilgiler verilmiş.. geçmiş olsun.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Haziran 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben bir defa hemoroid ten ameliyat oldum .Ancak tam olarak bundan kurtulamadım sülükle tedavi olabilirmiyim .daha doğrusu sülük bu hastalığı tedavi edebilirmi
kyle - avatarı
kyle
VIP katekolamin
13 Haziran 2010       Mesaj #8
kyle - avatarı
VIP katekolamin
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ben bir defa hemoroid ten ameliyat oldum .Ancak tam olarak bundan kurtulamadım sülükle tedavi olabilirmiyim .daha doğrusu sülük bu hastalığı tedavi edebilirmi

İnceleyiniz : Hemoroid (Basur)
My one regret in life is that I am not someone else.
dr.sedat - avatarı
dr.sedat
Ziyaretçi
23 Eylül 2011       Mesaj #9
dr.sedat - avatarı
Ziyaretçi
hemoroidlerin komplikasyon gelişmemiş versiyonlarında kesin etkilidir, yaklaşık 6 ay etkilidir. yılda 1-2 defa tekrar gerekir. ancak aşağıdaki şartla;

*sülük kullanılmamış ilk olacak
*öncesinde basit sabun, su ve kurutma için kağıtla temizlik yapılacak
*bitiminde klasik pansuman yapılacak (iyot atuşmanı ve antibakteriyel pomad)
*kanama yalaşık 2 gün sürer, doğaldır, olmalıdır. Kağıt havlu, ped vb .ile sorun aşılır.
duruma göre, 1-4 sülük bir defada olabilir, makul olanı saat 3 ve 9 hizasından 2 sülük tür.

Nasıl: yukarıdaki hazırlık sonrası uygun pozisyon alınır (diz arasına yastık vb ile destek)., Sülük bir boş tahlil tüpüne pensetle koyulur. Anal bölgeye yerleştirilip beklenir. Tutmazsa işlem tekrarlanır. deride asla kokulu madde teması olmamalıdır, tutmaz.

iş bitince 3 gün rutin pansuman yapılır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Mart 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
şimdi burda bazı cahil cıvaralar kulaktan doğma bilgilerle sülük tedavisi yapmak istiyor sülük kan emen bi hayvan olduğunu biliyosunuz sizin bağsurunuzun kan emen sülükle ne alakası var bağsurda sülük tedavisi bir tek tromboze yani kanamalı onuda açıyım dışa çıkan memenin mor renkte olması gerekir mor renkli memenin içinde kan pıhtısı vardır ve sülük bu yüzden kullanılır o pis kan pıhtısını temizlemek için sülük yapıştırılır