Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Hemoroidte sülük tedavisi uygulanır mı?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 30 Aralık 2008 (11:06) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
13026 kez görüntülenmiş, 10 cevap yazılmış ve son mesaj 7 Temmuz 2012 (19:36) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 5.00  |  Oy Veren: 1      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 30 Aralık 2008, 11:06

#1 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
hemoroid tedavisinde sülük kullnını sonucunu öğrenmek istiyorum
En iyi cevap Yavru_Aslan tarafından gönderildi

Bakınız Belki Yardımcı Olabilir

http://www.msxlabs.org/forum/tip-bil...sur-nedir.html
Etiketler:
  • basur suluk tedavisi
  • basura suluk tedavisi
  • hemoroid suluk tedavisi
  • suluk basura iyi gelirmi
  • sulukle basur tedavisi
Benzer Konular:
Rapor Et
Eski 30 Aralık 2008, 11:22

#2 (link)
Sol Yanımın Sahibi
Yavru_Aslan - avatarı
Bakınız Belki Yardımcı Olabilir

http://www.msxlabs.org/forum/tip-bil...sur-nedir.html
Rapor Et
Eski 30 Aralık 2008, 16:29

#3 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
hemoroidde sülük tedavisi kullanılmaz. kanama riskini arttırır, enfeksiyon dolayısıyla doku nekrozuna kadar gidebilecek sonuçlar görülebilir.. tıbbi tedavi, kabız olmamaya dikkat etmek,lifli beslenme, ılık suyka ve rivanolla hazırlanmış oturma banyoları ve hijyene dikkat etmek daha anlamlı bir tedavi şeklidir
Rapor Et
Eski 31 Temmuz 2009, 12:52

#4 (link)
kemal uzun
Ziyaretçi
kemal uzun - avatarı
Ben sülükle hemoroid tedavisi uyguladım, kanama ve yara oluşması nedeniyle 2 defa ameliyat oldum belki ben yanlış uyguladım ama söylenen oydu.
Rapor Et
Eski 28 Ağustos 2009, 11:33

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
sülükle basur tedavisi olurmu bana yardımcı olursanız sevinirim
Rapor Et
Eski 28 Ağustos 2009, 11:39

#6 (link)
Blue Blood
Ziyaretçi
Blue Blood - avatarı
Alıntı:
Keten Prenses adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

hemoroidde sülük tedavisi kullanılmaz. kanama riskini arttırır, enfeksiyon dolayısıyla doku nekrozuna kadar gidebilecek sonuçlar görülebilir.. tıbbi tedavi, kabız olmamaya dikkat etmek,lifli beslenme, ılık suyka ve rivanolla hazırlanmış oturma banyoları ve hijyene dikkat etmek daha anlamlı bir tedavi şeklidir
ilgili bilgiler verilmiş.. geçmiş olsun.
Rapor Et
Eski 13 Haziran 2010, 03:30

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben bir defa hemoroid ten ameliyat oldum .Ancak tam olarak bundan kurtulamadım sülükle tedavi olabilirmiyim .daha doğrusu sülük bu hastalığı tedavi edebilirmi
Rapor Et
Eski 13 Haziran 2010, 16:28

#8 (link)
katekolamin
kyle - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ben bir defa hemoroid ten ameliyat oldum .Ancak tam olarak bundan kurtulamadım sülükle tedavi olabilirmiyim .daha doğrusu sülük bu hastalığı tedavi edebilirmi
İnceleyiniz : Hemoroid (Basur)
Rapor Et
Eski 23 Eylül 2011, 15:13

Uygun şartlarda sülük (orta vadede) mükemmel sonuç verir.

#9 (link)
dr.sedat
Ziyaretçi
dr.sedat - avatarı
hemoroidlerin komplikasyon gelişmemiş versiyonlarında kesin etkilidir, yaklaşık 6 ay etkilidir. yılda 1-2 defa tekrar gerekir. ancak aşağıdaki şartla;

*sülük kullanılmamış ilk olacak
*öncesinde basit sabun, su ve kurutma için kağıtla temizlik yapılacak
*bitiminde klasik pansuman yapılacak (iyot atuşmanı ve antibakteriyel pomad)
*kanama yalaşık 2 gün sürer, doğaldır, olmalıdır. Kağıt havlu, ped vb .ile sorun aşılır.
duruma göre, 1-4 sülük bir defada olabilir, makul olanı saat 3 ve 9 hizasından 2 sülük tür.

Nasıl: yukarıdaki hazırlık sonrası uygun pozisyon alınır (diz arasına yastık vb ile destek)., Sülük bir boş tahlil tüpüne pensetle koyulur. Anal bölgeye yerleştirilip beklenir. Tutmazsa işlem tekrarlanır. deride asla kokulu madde teması olmamalıdır, tutmaz.

iş bitince 3 gün rutin pansuman yapılır.
Rapor Et
Eski 19 Mart 2012, 22:58

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
şimdi burda bazı cahil cıvaralar kulaktan doğma bilgilerle sülük tedavisi yapmak istiyor sülük kan emen bi hayvan olduğunu biliyosunuz sizin bağsurunuzun kan emen sülükle ne alakası var bağsurda sülük tedavisi bir tek tromboze yani kanamalı onuda açıyım dışa çıkan memenin mor renkte olması gerekir mor renkli memenin içinde kan pıhtısı vardır ve sülük bu yüzden kullanılır o pis kan pıhtısını temizlemek için sülük yapıştırılır
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.179 saniyede (69.04% PHP - 30.96% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 13:06
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi