Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Bitlerden nasıl kurtulabiliriz?

• bitlerden nasil kurtulunur
  • bitten nasil kurtulabilirim
  • bitten nasil kurtulunur
Ziyaretçi
Cevaplanmış   |    30 Aralık 2008 14:44   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi
1 kaç günde bitlerden nasıl kurtulabiliriz?
En iyi cevap ener tarafından gönderildi

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bitten nasıl kurtulur?

Alıntı

:S:S:s:s bende bitlendim 8.sınıfa gidiyorumm offff çaresi yok ilaçda kullandım evden herhangi bir ilaç önerebilirmisniz

Alıntı

ya bendede bit var annem 2 aydır temizliı bitmek bilmedi ne apa bilirim her türlü ilacı kullandım saçlarımda çok gürolmasından dolayı bir türlü bitmek bilmio annem artık kıizlere girio artık resmen annem taradıkça yerlere dökülüo ne apmam gerekio acilllllll

Eczanelerde bit şampuanı bulunur ondan alın ve sık dişli bir tarakla saçınızı yıkadıktan sonra tarayın bunu sık sık yaparsanız kısa zamanda arınızsınız bitlerden.
hatta sık dişli tarağa ince ince pamuk geçirir de tararsanız saçlarınızı sirkeleride çekmiş olursunuz...

KinqofTheDewil bu mesajı beğendi.
Blue Blood
30 Aralık 2008 16:28   |   Mesaj #2   |   
Ziyaretçi
taraklarınızı kaynatarak.elbiselerinizi kaynatarak.sık sık saçlarınızı tarayarak kurtulabilirsiniz.eczaneden sabunlarındanda alabilirsiniz
Kontrol Önlemleri

Bireyin ve yaşadığı ortamın hijyene önem verilmelidir. - Tüm çamaşırların yıkanması
- İnsanın temizlenmesi ve vücudunun ilaçlanması
- Hayvanların ilaçlanması ve temizlenmesi
- Evdeki eşyaların komple ilaçlanması gerekir.
- Bu işlemlerin hepsi aynı günde tamamlanmalıdır.
- Yayılma durumunda acilen profesyonel uygulama gerekir.

Oysa günümüzde artık bu alanda kullanılan madde ve ilaçlarda büyük gelişmeler kaydedilmiş, hatta koruyucu etkili permetrin etken maddesi içeren ilaçlar geliştirilmiştir. Saç biti tedavisinin bitleri olduğu kadar yumurtaları da öldürmesi ve tekrar bulaşmayı önlemesi gerekir. Piyasada birkaç bit öldürücü ilaç vardır ve değişik şekillerde bulunmaktadır; şampuan, saç kremi gibi. Fakat bunların hepsi bit tedavisinde istenen etkiyi göstermez!!!
Keten Prenses ve KinqofTheDewil bu mesajı beğendi.
30 Aralık 2008 16:40   |   Mesaj #3   |   
Keten Prenses - avatarı
MsXLabs Üyesi
..

42599
8.285 mesaj
reçetesiz satılabildiği için preparat adı önerebilirim. 5 yaş altı çocuklarda kullanmayınız.
kwelleda,kwella türü sirekeyede etkili olan bit şampuanları,sık sık tarama ve temizlikle kurtulabilirsiniz. dikkat edilmesi gereken nokta canlı bitler ölse bile etken olan sirke yani yumurtaları sadece ve sadece çok ince dişli tarakla taranarak inaktive edilir.
Ziyaretçi
18 Ocak 2009 12:34   |   Mesaj #4   |   
Ziyaretçi
bitten nasil kurtulabilirizz ne yaprsak bit gecer.nasil gecirebiliriz ve nasil korunabiliriz.
18 Ocak 2009 13:04   |   Mesaj #5   |   
Keten Prenses - avatarı
MsXLabs Üyesi
..

42599
8.285 mesaj
Reçetesiz alabileceğiniz için isim vermekte sakınca bulmuyorum. 4 yaşın üstündeki tüm bireylerde Piretrin %0.3 içeren losyonlar( kwelleda ,kwell gibi) kullanabilirsiniz. zalvor daha az etkili bir losyondur ..losyon içinden çıkan sık dişli tarakla taramak sirkelerin gelişimini önler. bu önemlidir çünkü çoğu ürün sirkelere etki etmez asıl önemli olan sık sık tarayıp sirkelerden kurtulmaktır.
korunma yöntemi olarak içinse tarağınızı ayırmak, sık sık saçlarınızı yıkayıp taramak, çok fazla kalabalık ortamlarda bulunmamak olabilir.
MesirKentli ve KinqofTheDewil bu mesajı beğendi.
ALMİNA
28 Mayıs 2009 18:07   |   Mesaj #6   |   
Ziyaretçi
iyi günler benim 3. sınıfa giden bir kızım ve 3 yaşında bir kızım var . okula giden kızım sınıftan bi arkadaşından bitllenmiş aslındasirkeyi gördüm ama biti göremedim.bunu nası temizlerim?anti-bit diye bi şampuan aldım bu gün başladım siz ne tavsiye edersiniz?ilginiz için şimdiden teşekkür ederim
DrEaMy
28 Mayıs 2009 18:19   |   Mesaj #7   |   
Ziyaretçi
Konuyu inceleyiniz.

Bit Nedir? Nasıl Bulaşır?
ThinkerBeLL ve KinqofTheDewil bu mesajı beğendi.
1_sanane_1
25 Temmuz 2009 17:54   |   Mesaj #8   |   
Ziyaretçi
merhaba ben bitlendim ve bitlerden kurtulamıyorum bana ne önere bilirsiniz ben bu sene yaz okulunda bitlendim ve her ne denediysen saçımdan gitmediler yaz okulunda bir kızdan geçti saçlarımı boyattım v.b şimdi son çare sinek ilacı ama ben sizlerinde bilginize inanıuorum bana ne önerirsininz yaz okulumda bi arkadaşıma geçirmeye çalıştımama geçmedi benden ne istiolar anlamadım bilgilerinize inanıyorum ve bekliyorum çok kötü bir durum
Blue Blood
25 Temmuz 2009 18:04   |   Mesaj #9   |   
Ziyaretçi
Alıntı
1_sanane_1 adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba ben bitlendim ve bitlerden kurtulamıyorum bana ne önere bilirsiniz ben bu sene yaz okulunda bitlendim ve her ne denediysen saçımdan gitmediler yaz okulunda bir kızdan geçti saçlarımı boyattım v.b şimdi son çare sinek ilacı ama ben sizlerinde bilginize inanıuorum bana ne önerirsininz yaz okulumda bi arkadaşıma geçirmeye çalıştımama geçmedi benden ne istiolar anlamadım bilgilerinize inanıyorum ve bekliyorum çok kötü bir durum

Alıntı
_KleopatrA_ adlı kullanıcıdan alıntı

taraklarınızı kaynatarak.elbiselerinizi kaynatarak.sık sık saçlarınızı tarayarak kurtulabilirsiniz.eczaneden sabunlarındanda alabilirsiniz

Kontrol Önlemleri

Bireyin ve yaşadığı ortamın hijyene önem verilmelidir. - Tüm çamaşırların yıkanması
- İnsanın temizlenmesi ve vücudunun ilaçlanması
- Hayvanların ilaçlanması ve temizlenmesi
- Evdeki eşyaların komple ilaçlanması gerekir.
- Bu işlemlerin hepsi aynı günde tamamlanmalıdır.
- Yayılma durumunda acilen profesyonel uygulama gerekir.

Oysa günümüzde artık bu alanda kullanılan madde ve ilaçlarda büyük gelişmeler kaydedilmiş, hatta koruyucu etkili permetrin etken maddesi içeren ilaçlar geliştirilmiştir. Saç biti tedavisinin bitleri olduğu kadar yumurtaları da öldürmesi ve tekrar bulaşmayı önlemesi gerekir. Piyasada birkaç bit öldürücü ilaç vardır ve değişik şekillerde bulunmaktadır; şampuan, saç kremi gibi. Fakat bunların hepsi bit tedavisinde istenen etkiyi göstermez!!!

...
taskalpli
5 Ağustos 2009 20:32   |   Mesaj #10   |   
Ziyaretçi
6,7 ay öncesi okul döneminde iken bit ve sirkelenmişti kızim eczane tavsiyesi üzerine hedrin kullandik iki kutu sonrası sirke olustu yine buna anti bit sampuanı verdi üç aydır yoktu şimdi yeniden olusmaya basladi bit ve sirke ne yapmamızı öneriyorsunuz sac ve temel temizligine özen gösteriyoruz
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

Bitlerden nasıl kurtulabiliriz? Konusuna Benzer Konular

Cevap: 0
Son Mesaj: 12 Eylül 2014 22:55
Cevap: 1
Son Mesaj: 28 Kasım 2012 16:54
Cevap: 1
Son Mesaj: 10 Kasım 2010 01:07
Cevap: 0