Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Bitlerden nasıl kurtulabiliriz?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 30 Aralık 2008 (14:44) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
97565 kez görüntülenmiş, 277 cevap yazılmış ve son mesaj 17 Nisan 2014 (18:55) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.55  |  Oy Veren: 11      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 30 Aralık 2008, 14:44

#1 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
1 kaç günde bitlerden nasıl kurtulabiliriz?
En iyi cevap ener tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

bitten nasıl kurtulur?
Alıntı:

:s:s bende bitlendim 8.sınıfa gidiyorumm offff çaresi yok ilaçda kullandım evden herhangi bir ilaç önerebilirmisniz
Alıntı:

ya bendede bit var annem 2 aydır temizliı bitmek bilmedi ne apa bilirim her türlü ilacı kullandım saçlarımda çok gürolmasından dolayı bir türlü bitmek bilmio annem artık kıizlere girio artık resmen annem taradıkça yerlere dökülüo ne apmam gerekio acilllllll
Eczanelerde bit şampuanı bulunur ondan alın ve sık dişli bir tarakla saçınızı yıkadıktan sonra tarayın bunu sık sık yaparsanız kısa zamanda arınızsınız bitlerden.
hatta sık dişli tarağa ince ince pamuk geçirir de tararsanız saçlarınızı sirkeleride çekmiş olursunuz...
Rapor Et
Reklam
Eski 30 Aralık 2008, 16:28

#2 (link)
Eski Üyelerin Ruhları
Blue Blood - avatarı
taraklarınızı kaynatarak.elbiselerinizi kaynatarak.sık sık saçlarınızı tarayarak kurtulabilirsiniz.eczaneden sabunlarındanda alabilirsiniz
Kontrol Önlemleri

Bireyin ve yaşadığı ortamın hijyene önem verilmelidir. - Tüm çamaşırların yıkanması
- İnsanın temizlenmesi ve vücudunun ilaçlanması
- Hayvanların ilaçlanması ve temizlenmesi
- Evdeki eşyaların komple ilaçlanması gerekir.
- Bu işlemlerin hepsi aynı günde tamamlanmalıdır.
- Yayılma durumunda acilen profesyonel uygulama gerekir.

Oysa günümüzde artık bu alanda kullanılan madde ve ilaçlarda büyük gelişmeler kaydedilmiş, hatta koruyucu etkili permetrin etken maddesi içeren ilaçlar geliştirilmiştir. Saç biti tedavisinin bitleri olduğu kadar yumurtaları da öldürmesi ve tekrar bulaşmayı önlemesi gerekir. Piyasada birkaç bit öldürücü ilaç vardır ve değişik şekillerde bulunmaktadır; şampuan, saç kremi gibi. Fakat bunların hepsi bit tedavisinde istenen etkiyi göstermez!!!
Rapor Et
Eski 30 Aralık 2008, 16:40

#3 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
reçetesiz satılabildiği için preparat adı önerebilirim. 5 yaş altı çocuklarda kullanmayınız.
kwelleda,kwella türü sirekeyede etkili olan bit şampuanları,sık sık tarama ve temizlikle kurtulabilirsiniz. dikkat edilmesi gereken nokta canlı bitler ölse bile etken olan sirke yani yumurtaları sadece ve sadece çok ince dişli tarakla taranarak inaktive edilir.
Rapor Et
Eski 18 Ocak 2009, 12:34

Bitten nasıl kurtulurum?

#4 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
bitten nasil kurtulabilirizz ne yaprsak bit gecer.nasil gecirebiliriz ve nasil korunabiliriz.
Rapor Et
Eski 18 Ocak 2009, 13:04

#5 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
Reçetesiz alabileceğiniz için isim vermekte sakınca bulmuyorum. 4 yaşın üstündeki tüm bireylerde Piretrin %0.3 içeren losyonlar( kwelleda ,kwell gibi) kullanabilirsiniz. zalvor daha az etkili bir losyondur ..losyon içinden çıkan sık dişli tarakla taramak sirkelerin gelişimini önler. bu önemlidir çünkü çoğu ürün sirkelere etki etmez asıl önemli olan sık sık tarayıp sirkelerden kurtulmaktır.
korunma yöntemi olarak içinse tarağınızı ayırmak, sık sık saçlarınızı yıkayıp taramak, çok fazla kalabalık ortamlarda bulunmamak olabilir.
Rapor Et
Eski 28 Mayıs 2009, 18:07

Bit nasıl temizlenir?

#6 (link)
ALMİNA
Ziyaretçi
ALMİNA - avatarı
iyi günler benim 3. sınıfa giden bir kızım ve 3 yaşında bir kızım var . okula giden kızım sınıftan bi arkadaşından bitllenmiş aslındasirkeyi gördüm ama biti göremedim.bunu nası temizlerim?anti-bit diye bi şampuan aldım bu gün başladım siz ne tavsiye edersiniz?ilginiz için şimdiden teşekkür ederim
Rapor Et
Eski 28 Mayıs 2009, 18:19

#7 (link)
DrEaMy
Ziyaretçi
DrEaMy - avatarı
Konuyu inceleyiniz.

Bit Nedir? Nasıl Bulaşır?
Rapor Et
Eski 25 Temmuz 2009, 17:54

Bitlerden nasıl arınılır?

#8 (link)
1_sanane_1
Ziyaretçi
1_sanane_1 - avatarı
merhaba ben bitlendim ve bitlerden kurtulamıyorum bana ne önere bilirsiniz ben bu sene yaz okulunda bitlendim ve her ne denediysen saçımdan gitmediler yaz okulunda bir kızdan geçti saçlarımı boyattım v.b şimdi son çare sinek ilacı ama ben sizlerinde bilginize inanıuorum bana ne önerirsininz yaz okulumda bi arkadaşıma geçirmeye çalıştımama geçmedi benden ne istiolar anlamadım bilgilerinize inanıyorum ve bekliyorum çok kötü bir durum
Rapor Et
Eski 25 Temmuz 2009, 18:04

#9 (link)
Eski Üyelerin Ruhları
Blue Blood - avatarı
Alıntı:
1_sanane_1 adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

merhaba ben bitlendim ve bitlerden kurtulamıyorum bana ne önere bilirsiniz ben bu sene yaz okulunda bitlendim ve her ne denediysen saçımdan gitmediler yaz okulunda bir kızdan geçti saçlarımı boyattım v.b şimdi son çare sinek ilacı ama ben sizlerinde bilginize inanıuorum bana ne önerirsininz yaz okulumda bi arkadaşıma geçirmeye çalıştımama geçmedi benden ne istiolar anlamadım bilgilerinize inanıyorum ve bekliyorum çok kötü bir durum
Alıntı:
_KleopatrA_ adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

taraklarınızı kaynatarak.elbiselerinizi kaynatarak.sık sık saçlarınızı tarayarak kurtulabilirsiniz.eczaneden sabunlarındanda alabilirsiniz
Kontrol Önlemleri

Bireyin ve yaşadığı ortamın hijyene önem verilmelidir. - Tüm çamaşırların yıkanması
- İnsanın temizlenmesi ve vücudunun ilaçlanması
- Hayvanların ilaçlanması ve temizlenmesi
- Evdeki eşyaların komple ilaçlanması gerekir.
- Bu işlemlerin hepsi aynı günde tamamlanmalıdır.
- Yayılma durumunda acilen profesyonel uygulama gerekir.

Oysa günümüzde artık bu alanda kullanılan madde ve ilaçlarda büyük gelişmeler kaydedilmiş, hatta koruyucu etkili permetrin etken maddesi içeren ilaçlar geliştirilmiştir. Saç biti tedavisinin bitleri olduğu kadar yumurtaları da öldürmesi ve tekrar bulaşmayı önlemesi gerekir. Piyasada birkaç bit öldürücü ilaç vardır ve değişik şekillerde bulunmaktadır; şampuan, saç kremi gibi. Fakat bunların hepsi bit tedavisinde istenen etkiyi göstermez!!!
...
Rapor Et
Eski 5 Ağustos 2009, 20:32

kızım

#10 (link)
taskalpli
Ziyaretçi
taskalpli - avatarı
6,7 ay öncesi okul döneminde iken bit ve sirkelenmişti kızim eczane tavsiyesi üzerine hedrin kullandik iki kutu sonrası sirke olustu yine buna anti bit sampuanı verdi üç aydır yoktu şimdi yeniden olusmaya basladi bit ve sirke ne yapmamızı öneriyorsunuz sac ve temel temizligine özen gösteriyoruz
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.167 saniyede (67.49% PHP - 32.51% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 04:07
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi