Arama

Saçımı nasıl kıvırcık yapabilirim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 24 Ağustos 2019 Gösterim: 69.461 Cevap: 12
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
2 Ocak 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Saçımı nasıl kıvırcık yapabilirim?
EN İYİ CEVABI LiSeLi verdi

Kıvırcık Saç İpuçlarını :

1- Gece uyumadan önce saçlarınızı yıkayıp hafif nemli kalacak şekilde kurutun. Gazete kâğıtlarını orta genişlikte şeritler şekilde kesin. Saçlarınızı tutamlara ayırıp her bir tutamı gazete kağıdıyla bukle olacak şekilde sarın. Saçınıza bir bone ya da fular sararak uyuyun.
Sponsorlu Bağlantılar
Sabah uyandığında saçlarınıza sprey sıkıp saç kurutma makinesini yaklaşık 2 dakika saçlarını tut . Saçlarını soğuduktan sonra her bir gazete kağıdı açın. Dalgalı ve Kıvırcık saçlara kavuşmanın keyfini yaşayın ....
Kıvırcık saçlarını toplayabilir , istersen açık bırakabilirsiniz. Sezonun trendi ilgi çekici saç aksesuarlarını kullanarak saçlarınızı şekillendirebilirsin .

2- Saçlarınızı şekillendirmeye başlamadan önce saç tipinize uygun bir şampuanla yıkayıp iyice durulayın.
  • Saçlarınızı yıkarken çok sıcak ya da çok soğuk kullanmamaya özen gösterin. Sağlıklı saçlar için en ideali ılık su ile yıkamaktadır.
  • Saçlarınızdaki fazla suyu havlu ile aldıktan sonra nemli kalacak şekilde saç kurutma makinesiyle kurutun.
  • Saç diplerinden uçlarına kadar bolca köpük sürün.
  • Köpüğün eşit dağılmasını sağlamak için geniş bir tarakla saçlarınızı tarayın.
  • Saçlarınızı ortadan ya da yandan ikiye olacak şekilde iki tutama ayırın.
  • Her biri tutamı şakaklarınızdan başlayarak ensenize doğru sarın.
  • Sarma işlemi bittikten sonra lastik tokayla sabitleyin.
  • Saçlarınıza sprey sıkın.
  • Saç kurutma makinesini yüksek ayara getirip birkaç dakika boyunca saçlarınıza tutun.
  • Saç spreyi ve köpük iyice emilene kadar bekleyin.
  • Ortalama yarım saat sonra saçlarınızı açın.
  • Ellerinizle dalgaların arasından geçerek doğal görünmelerini sağlayın.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
22 Nisan 2010       Mesaj #2
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

kızlar bnm sacım cok uzun bn kıvırcık yapamıorm joleyle masayla da yapmak ıstemıorum nasıl yapılıcagını soylermıısnz =)

Kalıcı kıvırcık saç istiyorsanız bunu siz yapamazsınız. Kalıcı kıvırcık saç için perma yada su dalgası yaptırmanızı önerebirim.

Sponsorlu Bağlantılar
"İnşallah"derse Yakaran..."İnşa" eder YARADAN.
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
23 Nisan 2010       Mesaj #3
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

benimmsaçlarım kısa nasıl kıvırcıklaştırırım

Kısa saçı kıvırcıklaştırmak zor biraz uzamasını bekleyin sonra perma vs.. yaptırırsınız.
RivaN - avatarı
RivaN
Ziyaretçi
5 Haziran 2010       Mesaj #4
RivaN - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ßenim saçlarım baya kabarık hafif dalgalı ama çok az düz sayılır altları bugle bugle kalkıoo ve kat kat doğal yolla yani makine kullanmadan nasıl kıvırcık yapabilirim çok fazla değil az bişi ama beni tam gün idare etmesini istiyorum ne olur yardım edin saçlarımın hali çok kötü sizde yardım etmesseniz kestiricem uzun saçlarıma elveda dicem ne olur yardım edin ya ne olur allah rizasi için bu benm için çok önemli arkadaşlarımın makinesi var onlar yapıoo ama annem saçlarımı yakarım diye almıo izin vermioo off balii siz yardım edinde doğal yoldan yapayım joleyle yapılıomuş aslında ama siz bana bir tarf edin lütfen

Alıntı

benim sacım düz ama ben kıwırcık istiorm nasıl yapacam

Alıntı

Msn Confused

Alıntı

benim saçım düz ama kıvırcık daha güzel ben 12 tane kaşıklıyorum ama önce saçımı ıslatıyorum kaşığı saçıma doluyorum 15-20 dk bekletiyorum kıvırcık oluyo bunu deneyin bence

bence bu kadar uğraşmak yerine birazda kendi haline bırakın bazen karmaşık saçlar yapılı halden çok daha güzel duruyor ...”Ama benim saçlarım dalgalı değil, nasıl şekil vereceğim” diyorsanız şayet:
Saçlarımızı yıkadıktan sonra iyice kurutun.
Saçların tamamen kuru olması hem şekillenmesi hem de yıpranmaması açısından çok önemli saçlarınızı kuruttuktan sonra fırça ve fön yardımıyla üstün körü düzeleştirin. Bunu dalgalarımızın daha güzel görünmesi için yapacaksınız. saçlarınızı ince tutamlar halinde ayırın ve alttan başlamak üzere saç maşanızı ısıtın.
ayırdığınız her tutama sadece hafif ıslanacak şekilde saç spreyi sıkın.
sıktığınız spreyli tutamı diplerinden başlayarak maşaya sarıp bir dakika kadar bekleyin.
bütün tutamları yaptıktan sonra saçlarınız düğüne gidecek gibi hazırlanmış topuza hazır vaziyete gelir.
tüm tutamlarınız bittikten sonra başınızı öne eğip saçlarınızı ellerinizle karıştırın. böylece birbirine girmiş saçlarınız, sönük dalgalar birden hacimli ve kocaman iri su dalgalarına dönüşmüş olur.Msn Happy
sonuç olarak kuaföre gidip hem zaman tüketip, hemde para vermemiş olarak evde kendi saçlarınıza dalga katmış, hava vermiş olacaksınız umarım yardımcı olur,kolay gelsin Msn Happy
Son düzenleyen Safi; 2 Eylül 2019 15:48
_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
1 Aralık 2010       Mesaj #5
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı

yaa benimde saç maşam yok ama ne yapacağım peki... jole sürüp kıvırcık yapmaya çalışırsamda saçlarım kirli gibi gözükecek ama yaaa offf

Sonuçta jöle ile kıvırcık yapmanız gerekiyor jölesiz tutmaz zaten.
"İnşallah"derse Yakaran..."İnşa" eder YARADAN.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Mayıs 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Saçlarınızı banyodan sonra ( temiz olması için) hafif ıslak kalacak şekilde kurutun. Sonra (bütün saçlarınısı bir yerde toplayıp) dağınık topuz yapın. sonra 30 dk bekleyin ( ya da tam kuruyana kadar ). Daha sonra açın . Kıvırcık saçlara sahip olacaksınız.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Haziran 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben kıvırcık yapmayı çok seviyorum fakat evimde maşa yok bende A4 veya kullanılmış kağıtları 3e 4 e katlıyorum daha sonra saçlarımı hafif ıslatıyorum saçlarımdan bir tutam alıp kağıda sarılyorum(saçınızı ne çok nede az alın orta alıp sarın) toka ile tutturuyorum bu işlemi saçımda açık saç kalmayıncaya kadar tekrarlıyorum saç kurutma makinesini sarılı saçlarımın tanesine 1-2 dakika tutuyorum daha sonra 15 dakika bekleyip aynı işlemi tekrarlıyorum bu işlemi ikinci defa yaptıktan sonra 5 dakika bekleyip açıyorum elime jole alıp hafif hafif sıkıp bırakıyorum (2-3 defa yapın)daha sonra saçların sanki kuaförde yapılmış gibi maşalı oluyo bu bana 4 saat gidiyor eğer sürekli hareket halindeyseniz size 3 3,5 saat dayanır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ekim 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar benim saçım düz ve kıvırcık saçı çok seviyorum tüm qün hiç bozuLmyor ama her qün banyo yapmak zorunda kalıyorum çünkü saçım kat kat banyo yapmasam bile ıslatmanız lazım ilk önce ince iki tane tokanız olmak zorunda saçınızın alt kısımlarını ıslatın ve tam ortak mit biçimde ikiye ayırın sonra parçaları örmeye başlayın her iki parçayı örünce ama örrerken hiç bir yerden çıkmamasına dikkat etmelisiniz ince lastiklerle bağlayın unutmayın örgünleriniz çok sıkı olmak zorundadır örgünüzü bağladıktan sonra elinizle sıkın özrgünüzü kurutma makinesiyle kurutun makineniz yoksa da önemli degil
ama olursada kurutun Msn Grin bunu qeceden yapın ve uyuyun sabah kalkınca hemen açmayın il önce elinizle örgülerinizi biraz gevşetin ve sonunda açın tarakla hafiften tarayın saçınızı öne atın ve arkadan tarayın ve hazır 2 gün boyunca duruyor Msn Wink
Yaren Özlem - avatarı
Yaren Özlem
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2013       Mesaj #9
Yaren Özlem - avatarı
Kayıtlı Üye
__ARKADAŞLAR EĞER SAÇLARINIZ KIVIRCIK OLMASINI İSTİYOSANIZ BU TALİMATLARI YAPMANIZ GEREKİCEK; İLK ÖNCE GAZETE KAĞITLARI ALICAKSINIZ SONRA ONLARI ÇUBUK ŞEKLİNE GETİRİCEKSİNİZ BİR KAĞIT ALIN VE SAÇIN BİR KISMINI KAĞIDA DOLAYIN SONRA BİR TEL TOKAYLA TUTTURUN DİĞER KISIMLARIDA AYNI ŞEKLİDE YAPIN SABAH KALKINCADA O KAĞITLARI ÇIKARIN VEDE SAÇLARINIZIN BUKLE OLDUĞUNU GÖRECEKSİNİZ__
LiSeLi - avatarı
LiSeLi
Ziyaretçi
26 Ocak 2013       Mesaj #10
LiSeLi - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.

Kıvırcık Saç İpuçlarını :

1- Gece uyumadan önce saçlarınızı yıkayıp hafif nemli kalacak şekilde kurutun. Gazete kâğıtlarını orta genişlikte şeritler şekilde kesin. Saçlarınızı tutamlara ayırıp her bir tutamı gazete kağıdıyla bukle olacak şekilde sarın. Saçınıza bir bone ya da fular sararak uyuyun.
Sabah uyandığında saçlarınıza sprey sıkıp saç kurutma makinesini yaklaşık 2 dakika saçlarını tut . Saçlarını soğuduktan sonra her bir gazete kağıdı açın. Dalgalı ve Kıvırcık saçlara kavuşmanın keyfini yaşayın ....
Kıvırcık saçlarını toplayabilir , istersen açık bırakabilirsiniz. Sezonun trendi ilgi çekici saç aksesuarlarını kullanarak saçlarınızı şekillendirebilirsin .

2- Saçlarınızı şekillendirmeye başlamadan önce saç tipinize uygun bir şampuanla yıkayıp iyice durulayın.
  • Saçlarınızı yıkarken çok sıcak ya da çok soğuk kullanmamaya özen gösterin. Sağlıklı saçlar için en ideali ılık su ile yıkamaktadır.
  • Saçlarınızdaki fazla suyu havlu ile aldıktan sonra nemli kalacak şekilde saç kurutma makinesiyle kurutun.
  • Saç diplerinden uçlarına kadar bolca köpük sürün.
  • Köpüğün eşit dağılmasını sağlamak için geniş bir tarakla saçlarınızı tarayın.
  • Saçlarınızı ortadan ya da yandan ikiye olacak şekilde iki tutama ayırın.
  • Her biri tutamı şakaklarınızdan başlayarak ensenize doğru sarın.
  • Sarma işlemi bittikten sonra lastik tokayla sabitleyin.
  • Saçlarınıza sprey sıkın.
  • Saç kurutma makinesini yüksek ayara getirip birkaç dakika boyunca saçlarınıza tutun.
  • Saç spreyi ve köpük iyice emilene kadar bekleyin.
  • Ortalama yarım saat sonra saçlarınızı açın.
  • Ellerinizle dalgaların arasından geçerek doğal görünmelerini sağlayın.
Son düzenleyen Safi; 2 Eylül 2019 15:50