Arama

Kedinin faydaları nelerdir? En çok faydası olan hayvan hangisidir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 15 Nisan 2015 Gösterim: 27.377 Cevap: 19
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
2 Ocak 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
1-kedinin faydaları nelerdir?
2-en çok faydası olan hayvan nedir?
EN İYİ CEVABI fadedliver verdi
HAYVANLAR VE FAYDALARI
Canlılar dünyası ; insanlardan, bitkilerden, ve hayvanlardan oluşur. İnsanlar eskiden beri hayvanlarla ilgilenmişlerdir. Kütüphanelerimizde içi yalnız hayvan resimleriyle dolu ansiklopedilerimiz de vardır. Bu ansiklopedilerde hayvanların; özellikleri, beslenmeleri, bakımları, çoğalmaları, hastalıkları ve yararları anlatılır.
Sponsorlu Bağlantılar
Hayvanlar, duyu ve hareket yetenekleri olan canlılardır. Hayvan dostları ilk kez İngiltere'de 1822 yılında bir araya geldiler. Hayvanları korumak, insanların hayvanlara iyi davranmalarını ve hayvanların daha iyi koşullarda beslenme ve korunmalarını sağlamak amacıyla Hayvanları Koruma Birliği'ni kurdular. Yurdumuzda Hayvanları Koruma Derneği 1908 yılında kuruldu. Aynı amaçlı dernekler birleşerek Hollanda'nın başkenti Lahey'de Dünya Hayvanları Koruma Federasyonu'nu oluşturdular. 1931 yılında toplanan bu kuruluş 4 Ekim'i Hayvanları Koruma Günü ilan etti.
İlk çağlarda insanlar, hayvanlardan korkuyorlardı. Hayvanlardan korunmak için evlerini dağların yamaçlarına, kayalıklara kuruyorlardı. Zamanla insanlar hayvanlara yaklaştılar. İnsanlar daha ilk çağda kedi, köpek, at, koyun, sığır, keçi gibi hayvanları evcilleştirdiler. Evcilleşen hayvanlar, insanların yardımcısı oldu. Pek çok kitapta, filmlerde, sahipleri için canını veren hayvan öykülerini okur, izleriz. Hayvanların sahiplerine bağlılıkları, hayvan sevgisinin doğup büyümesine yardımcı oldu. Hayvanları seven insanlar, hayvan hastalıklarını iyileştirmek için çalıştılar. Bugün uygar ülkelerde hayvan hastaneleri kurulmuştur. Veterinerler hayvan hastalıklarını belirleyip iyileştiriyorlar. Hayvan hastalıklarına karşı önlem alınıyor. Hayvanları hastalıklardan korumak için aşı yapılıyor.

Başlıca besinlerimiz olan et, süt, yumurta, yağ hayvanlardan sağlanır. Giyeceklerimizin bir bölümü de hayvanların derisinden, yün ve tüylerinden yapılır. İnsan sağlığı için gerekli olan aşı ve serumun yapılmasında da hayvanlardan yararlanılır.

Kafesteki kanaryanın ötüşünü dinlemek, akvaryumdaki balıkları seyretmek bizi dinlendirir. Çiçekten çiçeğe, ağaçtan ağaca dolaşan böcekler, bitkilerin çoğalma olayına yardımcı olur. Çevremizdeki hayvanlardan doğrudan doğruya veya dolaylı olarak yararlanıyoruz. Kuşkusuz akrep, yılan gibi zararlı hayvanlar da vardır. Bu zehirli hayvanlardan kendimizi korumalıyHayvanlar leşleri yiyerek kötü koku ve ortamı engellemiş olur.ız.
Hayvanları sevenler, insanları daha içten severler. Hayvan dostları mutlu olmayı sevgide ararlar. Hayvanları koruyalım. Hayvanlara eziyet etmeyelim. Hayvanları sevelim. Onlara yardımcı olalım. Hayvanları Koruma Günü'nde öğrendiklerimizi yaşam boyu uygulayalım.
2 Ocak 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
HAYVANLAR VE FAYDALARI
Canlılar dünyası ; insanlardan, bitkilerden, ve hayvanlardan oluşur. İnsanlar eskiden beri hayvanlarla ilgilenmişlerdir. Kütüphanelerimizde içi yalnız hayvan resimleriyle dolu ansiklopedilerimiz de vardır. Bu ansiklopedilerde hayvanların; özellikleri, beslenmeleri, bakımları, çoğalmaları, hastalıkları ve yararları anlatılır.
Sponsorlu Bağlantılar
Hayvanlar, duyu ve hareket yetenekleri olan canlılardır. Hayvan dostları ilk kez İngiltere'de 1822 yılında bir araya geldiler. Hayvanları korumak, insanların hayvanlara iyi davranmalarını ve hayvanların daha iyi koşullarda beslenme ve korunmalarını sağlamak amacıyla Hayvanları Koruma Birliği'ni kurdular. Yurdumuzda Hayvanları Koruma Derneği 1908 yılında kuruldu. Aynı amaçlı dernekler birleşerek Hollanda'nın başkenti Lahey'de Dünya Hayvanları Koruma Federasyonu'nu oluşturdular. 1931 yılında toplanan bu kuruluş 4 Ekim'i Hayvanları Koruma Günü ilan etti.
İlk çağlarda insanlar, hayvanlardan korkuyorlardı. Hayvanlardan korunmak için evlerini dağların yamaçlarına, kayalıklara kuruyorlardı. Zamanla insanlar hayvanlara yaklaştılar. İnsanlar daha ilk çağda kedi, köpek, at, koyun, sığır, keçi gibi hayvanları evcilleştirdiler. Evcilleşen hayvanlar, insanların yardımcısı oldu. Pek çok kitapta, filmlerde, sahipleri için canını veren hayvan öykülerini okur, izleriz. Hayvanların sahiplerine bağlılıkları, hayvan sevgisinin doğup büyümesine yardımcı oldu. Hayvanları seven insanlar, hayvan hastalıklarını iyileştirmek için çalıştılar. Bugün uygar ülkelerde hayvan hastaneleri kurulmuştur. Veterinerler hayvan hastalıklarını belirleyip iyileştiriyorlar. Hayvan hastalıklarına karşı önlem alınıyor. Hayvanları hastalıklardan korumak için aşı yapılıyor.

Başlıca besinlerimiz olan et, süt, yumurta, yağ hayvanlardan sağlanır. Giyeceklerimizin bir bölümü de hayvanların derisinden, yün ve tüylerinden yapılır. İnsan sağlığı için gerekli olan aşı ve serumun yapılmasında da hayvanlardan yararlanılır.

Kafesteki kanaryanın ötüşünü dinlemek, akvaryumdaki balıkları seyretmek bizi dinlendirir. Çiçekten çiçeğe, ağaçtan ağaca dolaşan böcekler, bitkilerin çoğalma olayına yardımcı olur. Çevremizdeki hayvanlardan doğrudan doğruya veya dolaylı olarak yararlanıyoruz. Kuşkusuz akrep, yılan gibi zararlı hayvanlar da vardır. Bu zehirli hayvanlardan kendimizi korumalıyHayvanlar leşleri yiyerek kötü koku ve ortamı engellemiş olur.ız.
Hayvanları sevenler, insanları daha içten severler. Hayvan dostları mutlu olmayı sevgide ararlar. Hayvanları koruyalım. Hayvanlara eziyet etmeyelim. Hayvanları sevelim. Onlara yardımcı olalım. Hayvanları Koruma Günü'nde öğrendiklerimizi yaşam boyu uygulayalım.
3 Aralık 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kediye benzeyen hayvanlar
nötrino
Yasaklı
3 Aralık 2009       Mesaj #4
Yasaklı
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

kediye benzeyen hayvanlar

Kediler üzerinde yapılan bazı genetik çalışmalar evcil kedi ırklarının soyağacının, yabani kedilerle yakınlık gösterdiğini ortaya koymuştur.Kedi cinsinden olan ve günümüzdeki evcil kedilere çok benzeyen kedi türüne vaşak örnek verilebilir.vaşaklar etcil beslenen yabani bir kedi türüdür.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Aralık 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kendi nankördür ayıptır söylemesi yiyicidir hep...balık almıştık geçen gün balığın en büyüğünü almış tam indirirken yakaladım Msn Happy ama köpek sadıktır.dosttur.yeme dersen yemez.eğer ev köpeğiyse =)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Şubat 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

kedilerin yararlari

KEDİLERİN FAYDALARI:

Tüylerinin insan vücudundaki elektriği alır.

Gece gece gülümsemenizi hatta kahkaha atmanızı sağlar.

Kendinizi yalnız hissetmenizi engeller.

Olacak herşeyi önceden hissedebilirler.(Deprem vs.)

İnsanı sorumluluk sahibi yapar.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Eylül 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar ben asla eve kedi alacağımı düşünmezdim. Çocuklarım ısrar etti ve aldım Msn Happy inanın bana düşünüldüğü kadar zararlı değil. eve gelip tam koltuğa uzanmışken aşağıda küçük bir yaratık size bakıyor Msn Happy bakımı falan da abarttıkları kadar zor değil. gerçekten eğer bir kediyi evinize misafir olarak almadıysanız daha çok vakit kaybetmeyin Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Şubat 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben kedileri severim. ama biraz korkarım. çünkü bişey yaparlar diye, mesala tırmalayabilir. ondan dolayı korkarım. hayvanları koruyalım. hepinize slm arkadaşlar.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Şubat 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hayvanları koruyun ve sevin lütfen rica ederim. hepinize slm arkadaşlar.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Nisan 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kedim akşamları eve erken gelmemin sebebi.. sinirli halimi ve yorgunluğumu alıyor... bazen hayvanların dünya ve yaşamla alakalı herşeyi bildikleri için tanrının hayvanları konuşamaz yaptığına inanmaya başladım. Evime hırsız girmeye yeltendiğinde üstüme atlayarak beni uyandırdı, ocağı açık unuttuğumda ayaklarımı ısırarak haber verdi.. Ben ona değil o bana bakıyor..