Arama

Bilgisayarım DVD okumuyor, yardımcı olabilir misiniz? - Sayfa 6

En İyi Cevap Var Güncelleme: 15 Ağustos 2014 Gösterim: 67.452 Cevap: 59
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ocak 2012       Mesaj #51
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar benim bilgisayarım cd okuyor dvd film de okuyor ama dvd oyun okumuyo bunun nedeni nedir?????????????????????????????????????????????????????????????????????? ????????????????????
Sponsorlu Bağlantılar
BrookLyn - avatarı
BrookLyn
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2012       Mesaj #52
BrookLyn - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ARKADAŞLAR BENDE NBA 2K12 'Yİ YÜKLİCEM AMA ÇALIŞMADI CD'Yİ TAKTIM. BEKLİOM AMA SONUNDA LÜTFEN SÜRÜCÜYE DİSK TAKIN DİO. GERİ GÖTÜRDÜM CD'CİYE O TAKTI. KENDİSİNDE ÇALIŞTI Msn Sad LÜTFEN YARDIM EDİN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aldığınız oyun DVD ise ve sizin optik sürücünüz CD ise açamazsınız doğal olarak. Böyle bir durum söz konusu ise tabi.
Bunun dışında okumuyor ise optik sürücünüz kapağını açıp içerisini temizleyin ıslak bir mendil ile. Yine de okumuyorsa sürücünüz kablolarında yada kendisinde problem vardır. Optik sürücüler kolay bozulan ürünlerdir ayrıca.
Sponsorlu Bağlantılar

Alıntı

abi nolur yardım edin yaa bilgisayarım dvd okumuyor nolur bi şey söyleyin acilllll

Biraz açıklayıcı olursanız size en azından alternatif deneme seçenekleri sunabiliriz. Onun dışında dvd'im okumuyor yardım edin gibi bir soruya cevap vermemiz mümkün değil normal olarak.

Alıntı

arkadaşlar benim bilgisayarım cd okuyor dvd film de okuyor ama dvd oyun okumuyo bunun nedeni nedir?????????????????????????????????????????????????????????????????????? ????????????????????

Bazı CD ve DVD'ler otomatik (autorun) olarak karşınıza gelir kendiliğinden. Bahsettiğiniz DVD oyunuda eğer orjinal değil ise direk otomatik karşınıza gelmiyordur. Bilgisayarım'a girip kendiniz girmeyi deneyin. Aynı şekil'de ise durum sadece o DVD'de sorun vardır muhtemelen.

turkcs - avatarı
turkcs
Ziyaretçi
26 Ocak 2012       Mesaj #53
turkcs - avatarı
Ziyaretçi
http://link.tl/789/http://ul.to/file/rzi7gre5/IOBit.Toolbox.v1.1.zip bunu indir windows düzeltici (windows fix) e gir belki yardımcı olur.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Şubat 2012       Mesaj #54
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben galiba bu sorunun çözumunu buldum. Çözümü:

1-İlk önce ''denetim masasına'' girin.

2-ordanda ''donanım ve ses''e gidin.

3-ve ''otomatik kullanı'' tıklayın.
bende windows7 (professional)var.
spvem09 - avatarı
spvem09
Ziyaretçi
25 Mart 2012       Mesaj #55
spvem09 - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar Kasamın markası LG Fakat 2 3 Aydır Bılgısayarım cd , Dvd okumuyor.Bunun nedenını baska forumlarda bulamadım burdada konu acayım dedım. İnşallah yardımınız dokunur.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Haziran 2012       Mesaj #56
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim dvdm okunmuyor herşey normal neden?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Haziran 2012       Mesaj #57
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkaaşlar benim bilgisayar dvd yi okumuyo cd yerine takıyorum ama olmuyo nlor yardm edin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Ağustos 2012       Mesaj #58
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar aynısı bende oluyor pcden pek anlamam ama dvd içeride dönüyor ama okumuyor YARDIMMMMM !!!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Ekim 2012       Mesaj #59
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar lütfen yardım edin bilgisayarım dvd rv okumuyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ağustos 2014       Mesaj #60
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
toshıba dizüstü bilgisayarım var. orjinl bi dvd aldım başka bilgisayarlarda çalıştı ama benimkinde açılmadı. ama benim bilgisayarım başka dvd leri açıyor izliyorum neden özellikle o dvd yi açmıyo olabilir??