Arama

Bilgisayarım DVD okumuyor, yardımcı olabilir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 15 Ağustos 2014 Gösterim: 67.396 Cevap: 59
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
3 Ocak 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
packard bell marka bilgisayarımın cd-rom'u vcd'leri okumasına rağman dvd'leri okumuyor.bu konuda beni yönlendirebilirmisiniz?
EN İYİ CEVABI MeLL verdi
Format attıktan sonra problem çıktıysa muhtemelen driver yüklenmesi lazım...
Bakın,bu linkini gönderdiğiniz sayfada işlem yapmanız lazım.Sizi yönlendireyim.Kasanızın bir yerlerinde bir serial number olması lazım.Yani üzerinde numaralar olan bir etiket.
Sponsorlu Bağlantılar
Onu bulduktan sonra bana yolladığınız linkteki sayfada ;

Your 1 click access to personalized support
dotdotEnter your Serial Number or Part Number: yazısının altındaki kutucuğa o numarayı girin ve ok butonuna basın.Sonra soldaki listeden DVD and Video Devices yazan linke tıklayın.

Bende serial olmadığı için bundan sonrasında yardımcı olamıyorum.Siz bu söylediğim işlemleri yapın muhtemelen gerisi gelecektir.

Daha fazla yardımcı olamadığım için üzgünüm
MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
3 Ocak 2009       Mesaj #2
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Cd-rom'unuzun DVD okuması için Dvd özelliği olması gerekiyor.Yani DVD-rom.
Eğer DVD-rom ise üzerinde(açılış tuşunun bulunduğu yüzeyde)mutlaka DVD yazar.
Sponsorlu Bağlantılar
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
3 Ocak 2009       Mesaj #3
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayarımda dvd-rom bulunuyor.bu konuda düzeltme yapmak istiyorum.
MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
3 Ocak 2009       Mesaj #4
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Araştırmalarıma göre bazı dvd-rom lar orjinal olmayan DVDlerde problem çıkarıyormuş.Mesela Samsung.

Bunun haricinde yetkili firmanın sitesinden sürücü güncellemesi için bir kontrol edin derim.
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
3 Ocak 2009       Mesaj #5
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayarımın markası packard bell.bilgisayar format atılmadan önce hertürlü dvd okuyordu.ayrıca şimdi de her türlü cd'yi okuyor. http://support.packardbell.com/global/item/index.php?i=7046080000&ppn=PB25M02029..bu siteyi araştırdım fakat neyi yüklemem gerektiğini bilemiyorum.bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?
MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
4 Ocak 2009       Mesaj #6
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Format attıktan sonra problem çıktıysa muhtemelen driver yüklenmesi lazım...
Bakın,bu linkini gönderdiğiniz sayfada işlem yapmanız lazım.Sizi yönlendireyim.Kasanızın bir yerlerinde bir serial number olması lazım.Yani üzerinde numaralar olan bir etiket.
Onu bulduktan sonra bana yolladığınız linkteki sayfada ;

Your 1 click access to personalized support
dotdotEnter your Serial Number or Part Number: yazısının altındaki kutucuğa o numarayı girin ve ok butonuna basın.Sonra soldaki listeden DVD and Video Devices yazan linke tıklayın.

Bende serial olmadığı için bundan sonrasında yardımcı olamıyorum.Siz bu söylediğim işlemleri yapın muhtemelen gerisi gelecektir.

Daha fazla yardımcı olamadığım için üzgünüm
bay ben - avatarı
bay ben
Ziyaretçi
4 Mayıs 2009       Mesaj #7
bay ben - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar benim acilen Microsoft Officeye ihtiyacım var.Onun 2007 sürüm Dvdsi var ama bilgisayar dvd okumuyor.
Edebileceğiniz yardımlar:
1.Bana nasıl o dvdyi çalıştırabileceğimi söyleyin.
2.Microsoft Officeyi (Sürümü fark etmez) nereden indirebileceğimi söyleyin.
3.Çaresi yoksa çaresi olmadığını söyleyin.
broken* - avatarı
broken*
Ziyaretçi
4 Mayıs 2009       Mesaj #8
broken* - avatarı
Ziyaretçi
dvd çalıştıran bi bilgisayardan onu cdye atın sonrada kendi psye ok..Msn Grin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Mayıs 2009       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
bay ben adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar benim acilen Microsoft Officeye ihtiyacım var.Onun 2007 sürüm Dvdsi var ama bilgisayar dvd okumuyor.
Edebileceğiniz yardımlar:
1.Bana nasıl o dvdyi çalıştırabileceğimi söyleyin.
2.Microsoft Officeyi (Sürümü fark etmez) nereden indirebileceğimi söyleyin.
3.Çaresi yoksa çaresi olmadığını söyleyin.

Microsoft Office Online

Bu sayfadan Product Language: Türkçe olarak ayarla ve download de. hotmail adresini ve şifreni gir 60 günlük office 2007 sürümüne sahip olabilirsin.

Dvd CD leri nasıl açacağına gelince bunun için tek bir çözümün var DVD RW almak. (40 YTL civarı)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Mayıs 2009       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Ziyaretçi adlı kullanıcıdan alıntı

bilgisayarımın markası packard bell.bilgisayar format atılmadan önce hertürlü dvd okuyordu.ayrıca şimdi de her türlü cd'yi okuyor. http://support.packardbell.com/global/item/index.php?i=7046080000&ppn=PB25M02029..bu siteyi araştırdım fakat neyi yüklemem gerektiğini bilemiyorum.bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

Dvd Cdlerin üzerinde + ve - işaretleri vardır. Her dvd okuyucu her ikisinide desteklemez. Kimisi + işaretli dvdleri okur kimisi - işaretli.

Sorununuz bundan kaynaklanıyor olabilir. Önceden açıp şimdi açmıyosa Dvd optik(Gözünde) tozlanma çizilme ve benzeri bozukluklar oluşmuş olabilir.