Arama

Oyun oynarken PC reset atıyor, yardımcı olur musunuz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 21 Nisan 2015 Gösterim: 47.043 Cevap: 103
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
4 Ocak 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
merhaba benim bazı oyunları oynarken kendi kendine reset atıyo pc ddr 400 64 mb ekran kartı artırılabilir 440 ram var mesela firedom fights oynarken reset atıyor neden şimdiden teşekkur edrim
EN İYİ CEVABI KaNKaWaReZ verdi
Alıntı
son24 adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba

Sponsorlu Bağlantılar
Benim sorunum metin2 adlı online bir oyun oynuyorum bu oyunu oynadığım zaman arada sırada reset atıyor örneğin internet explora girdim ve işim biti çiktim oyuna girmeye çalişiyorum reset atıyor firefox tarayıcım var ona giriyorum oradan siteleri dolaşırken o zamanda reset atıyor bilgisayar ısındığından değil örneğin açiyorum pcyi giriyorum firefox yada metin2 e tak bilgisayar atıyor reset sistem özelliklerim aşağıda ;

Intel® Pentium® 4
CPU 3.0/3.01 GHZ
Orijinal Windows® XP
Ram : 256+512 (2side 400 ghz)(Ramlarda herhangi bi bozukluk yok)

Hardisk : 80 GB
Monitör : 17 inç
Ekran kartı : 64 mb nvıdıa GForce4x 4000

Yardım eden arkadaşdan şimdiden Allah razı olsun bu sorun neredeyse 5 senedir var bıktım artık. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Bu Sorunları Tam Olarak Yanıt Veremeyiz..
PSU Sorunlu Yada İşlemci Aşırı Isınıyor Olabilir.. İşlemciniz Termal Macun Kurumuş İse Yenileyin..

1.İşlemci Sıcaklıkları Öğrenmek İçin Everest Ultimate Edition Programı Bilgisayara Kurun Bütün Değerleri Bakabilir misin ? Verdiğim Linkten İndirin > https://www.msxlabs.org/forum/internet-bilgisayar-dunyasi/4934-everest-ultimate-edition-2006-a.html

2.Arkadaşınızdan PSU'yu Alıp Senin Bilgisayara Takın Reset Atıyor mu Atmıyor mu Bi Öğrenin.

3.Harddisk'inizde Bad Sectör Oluşmuş Olabilir.
Harddisk Bad Sectör Tarama Yapmak İçin >>>HD Tune İndirmek İçin Tıklayın<<<
Programı Bilgisayara Kurduktan Sonra Sekmesinde "Error Scan" Tıklayıp Tarama Bitene Kadar Bekleyin. Kendi Bilgisayarınızdan Çalıştıramazsan Arkadaşının Bilgisayara Takıp Deneyin..

4.Ekran Kartınız 64Mb Metin2'yi Çalıştırabilir Ekran Kartınız Aşırı Zorlayabiliyor...

5. CTRL ALT DELETE Görev Yöneticisi Açıp Performans'a Gelin İşlemci % Kaç Kullanıyor ? Oyunlarda Eminim %100 Dayanıyordur Eski İşlemci Olduğu İçin..

Bilgisayar Açılışta/Kapanışta Mavi Ekran Hatası İle Karşılıyor musun ?

tHeBruTaLiTyOfHeLL - avatarı
tHeBruTaLiTyOfHeLL
Ziyaretçi
4 Ocak 2009       Mesaj #2
tHeBruTaLiTyOfHeLL - avatarı
Ziyaretçi
Restart Atması Doğal, İşlemci Isınmasından Dolayı Kaynaklanabilir.

Sponsorlu Bağlantılar
Daha Önce'den Oynarken Hiç Restart Atıyormuydu ?_?.

Hat'ta PC Sistem Gereksinimleri Çok Düşük...

Oyun Oynarken CTRL ALT DELETE Yapın, / Performans'a Gelin CPU Kullanım Ve SD Kullanımı Yazarmısın ?_?.

son24 - avatarı
son24
Ziyaretçi
14 Ocak 2010       Mesaj #3
son24 - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba

Benim sorunum metin2 adlı online bir oyun oynuyorum bu oyunu oynadığım zaman arada sırada reset atıyor örneğin internet explora girdim ve işim biti çiktim oyuna girmeye çalişiyorum reset atıyor firefox tarayıcım var ona giriyorum oradan siteleri dolaşırken o zamanda reset atıyor bilgisayar ısındığından değil örneğin açiyorum pcyi giriyorum firefox yada metin2 e tak bilgisayar atıyor reset sistem özelliklerim aşağıda ;

Intel® Pentium® 4
CPU 3.0/3.01 GHZ
Orijinal Windows® XP

Yardım eden arkadaşdan şimdiden Allah razı olsun bu sorun neredeyse 5 senedir var bıktım artık. Şimdiden çok teşekkür ederim.
KaNKaWaReZ - avatarı
KaNKaWaReZ
VIP VIP Üye
14 Ocak 2010       Mesaj #4
KaNKaWaReZ - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
son24 adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba

Intel® Pentium® 4
CPU 3.0/3.01 GHZ
Orijinal Windows® XP

Bu Sorunları Tam Olarak Yanıt Veremeyiz..
PSU Sorunlu Yada İşlemci Aşırı Isınıyor Olabilir.. İşlemciniz Termal Macun Kurumuş İse Yenileyin..

1.İşlemci Sıcaklıkları Öğrenmek İçin Everest Ultimate Edition Programı Bilgisayara Kurun Bütün Değerleri Bakabilir misin ? Verdiğim Linkten İndirin > https://www.msxlabs.org/forum/internet-bilgisayar-dunyasi/4934-everest-ultimate-edition-2006-a.html

2.Arkadaşınızdan PSU'yu Alıp Senin Bilgisayara Takın Reset Atıyor mu Atmıyor mu Bi Öğrenin.

3.Harddisk'inizde Bad Sectör Oluşmuş Olabilir.
Harddisk Bad Sectör Tarama Yapmak İçin >>>HD Tune İndirmek İçin Tıklayın<<<
Programı Bilgisayara Kurduktan Sonra Sekmesinde "Error Scan" Tıklayıp Tarama Bitene Kadar Bekleyin. Kendi Bilgisayarınızdan Çalıştıramazsan Arkadaşının Bilgisayara Takıp Deneyin..

4.Ekran Kartınız 64Mb Metin2'yi Çalıştırabilir Ekran Kartınız Aşırı Zorlayabiliyor...

5. CTRL ALT DELETE Görev Yöneticisi Açıp Performans'a Gelin İşlemci % Kaç Kullanıyor ? Oyunlarda Eminim %100 Dayanıyordur Eski İşlemci Olduğu İçin..

Bilgisayar Açılışta/Kapanışta Mavi Ekran Hatası İle Karşılıyor musun ?

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Ocak 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bende Metin2 Oynarken Pc Reset Atıyor KaNKaWaReZ dediklerini yapıp buraya koyacağım herşeyi lütfen acil yardım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Ocak 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bendede aynı sorun yaşanıyor metin2 yi acıyorum adamı ilerletir ilerletmez bilgisayar reset atıyor kendine yardım edin allah rızası için
peLiqRo - avatarı
peLiqRo
Ziyaretçi
27 Ocak 2010       Mesaj #7
peLiqRo - avatarı
Ziyaretçi
Termal Macunun Kuruyup Kurumadığını Nereden Bulacağım ??

Everestte İşlemci Sıcaklıkları Nerede Gösteriliyor??

PSU Nedir ? Kasanın Neresindedir ??

HD Tunede Error Scan Yaptım.

Resim ;

hdtunes

Ekran Kartım 216 MB

Oyun Kapalıyken Performans Böyle Resim;

performans

Oyun Açıkken Resimler;

performans2

performans3

Mavi Ekran Hatası Almıyorum KaNKaWaReZ Lütfen Acil Yardım...!!!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Kasım 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkiler metin 2 oynuyorum ve bi canavar var ona tıklınca bilgisayarrest çekio ama baska canavarveya vb şeylerde bu sorun olmuyo
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Aralık 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bendede aynı sorun oluyor metin2 oynuyorum 5 dk sonra pc res atıyor bilgisayarımız özelliklerini veriyim

işlemciMsn TongueentiunMsn Rainbow Dual-Core CPU E5200 @ 2.50 GHz 2.50 GHz

Yüklü bellek:2,00 GB
Sistem Türü: 32 Bit işletim sistemi

bilgisyarımda daha önce bunlar olmuordu

önce Görsel xp yükledim Sadece Ekran kapanır oldu ancak res atınca acılır.
şimdi windows 7 yükledim res atmaya basladı nasıl düzeltecem ya yokmu yarım edecek hard disk 250 Gb
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ocak 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
abicim bakın ram lerden kaynaklanan bi sorun olabilir yada anakarttan. çünkü ekran kartınıda harddiskide diştirdim hiç bişii olmuo Msn Sad help me pLs