Arama

Anestezi uzmanlığı kaç puanla öğrenci alıyor ve hangi okullarda bu bölüm var? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 18 Ağustos 2018 Gösterim: 220.727 Cevap: 18
gulestu - avatarı
gulestu
Ziyaretçi
27 Ağustos 2011       Mesaj #11
gulestu - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar puanlar çok düşük zaten istediğimiz gibi yerleşebiliriz merak etmeyin bende o bölümü istiyorum ...sevgiler Msn HappyMsn Happy

arkdaşım 390 üzeri hemşireden üstün
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Kasım 2011       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kardeşim yanlış anlama ama hiç bi sağlık meslek lisesin de uzmanlık diye bi bölüm yok onun için anestezi uzmanlığı hiç yok sadece anestezi teknisyenliği var uzman olabilmek için tı okuman lazım yani tıppı tutturman lazım ki o da çok zor tıppı bitirdikten sonra sınavları kazanıp anestazi bölümüne gidiyosun öyle uzman oluyosun nerden biliyosun diyosan ben de sağlık meslek lisesin de okuyorum son sınıf daha önce araştırdım.... bu arada sağlık meslek lisesin den anestezi bölümünü bitirdikten sonra kpss sınavını kazanmadığın sürece devlet te çalışamazsın ki özellerde zaten seni amele gibi kullanır ben buna şahit oldum anesteziyi acil de hemşire olarak kullandılar iğne yapmasını biliyosan geç diyolar.....
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Kasım 2011       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya ben 8. snf öğrencisim bende aneztesi uzmanı olmak istiom yani sağlığa grrsen uzman olabilirm ben baktım Her türlü ameliyatta hastanın uyutulması (anestezi) ile ilgili tıbbi yöntemleri hekimin talimatına göre uygulayan ve hekime yardımcı olan kişidir. Anestezide kullanılacak araç-gereci hazırlar, hastanın ameliyathaneye alınmasını sağlar, hastayı ameliyata hazırlar, hastanın özelliğine göre uyutmadan önce pre-medikasyon yapar, anestezi uzmanı veya cerrahın kontrolünde hastanın yaşına, kilosuna ve sağlık durumuna göre anestezik madde (Narkoz) vererek hastayı uyutur, ameliyat sonrası hastanın ameliyathaneden yoğun bakım ünitesine usulüne uygun olarak naklini sağlar ve hasta kendine gelene kadar onu gztm hakkında tutar dio bunu okuyunca kafam karıştı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ocak 2012       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Anestezi Tıp Branşıdır. Tus Sınavlarıyla Girilir..
Saglık Meslek Liselerinin Anestezi Bölümü Ve Sağlık Meslek Yüksekokullarının Anestezi Bölümü Vardır.. Teknisyen Veya Tekniker Olarak Mezun Olunur..
Anestezi Uzmanı Uzman Doktordur..Asistanlığı 5 Yıldır.. Tıp + Anestezi Uzmanlığı Sonunda Uzm.Dr Olabilirsiniz..Ki Tıp ı Kazanırsanız Anesteziye Gelene Kadar Daha Çok İş Yapan Bölümler Var.. Dahiliye Kadın Doğum Çocuk Hastalıkları...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Nisan 2012       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaslar ben anestezi uçmalıyım.size bilgi vermek icic yazıyorum .uanlikla teknikerligi karıştırmayın . Hazırlıyor beraber 7 yıl tip + 1 yıl tusa hazırlanma + 5yil asistanım sonrası 30 yasında anestezi uzmanı oldum.cok yorucu bir egitim süreci. Kazancı hastaneden hastaneye değişmekle birlikte 6000-12000 tl aylık kazancı var. Taknisyenlik direkt saglik meslek lisesinden sonra yapabileceğiniz bir is. Kazancı ozel ve devlette çalısmaya bağlı olarak 800-1800 arasında değişiyor.tercihinizde basarilar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Mayıs 2012       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar anadolu sağlık meslek lisesini okumayan arkadaşlar biraz zor üniversitede seçerler. Anestezi teknikeri olmak istiyorsanız öncelikle Anadolu Sağlık Meslek Lisesi mezunu olmalısınız . Çünkü orda aneztezi ve reanimasyon dalının eğitimi veriliyor. Ama yinede girişleri milli eğitim belirliyor tabikide. Sonra puanları oldukça uygun . Bende anestezi uzmanı olmak istiyorum ama tıp fakültesi puanları çok fazla. Sağlık Meslek lisesine giriş yapcaklarda en azından sbsde 390 üzeri yapmaları şart. Anestezi bölümü iyi bir bölüm gerçekten. Tıp Fakültesine gitmek isteyen arkadaşlarda sınavda 500 üzeri yapması şart . Ama Kıbrıstaki Tıp Fakültesi 485 lerde alıyor bunuda düşünebilirsiniz. Kısacası benim tavsiyem ; İyi bir sağlık meslek lisesine gidip bölümünüzü belirleyebilirsin Ondan sonra ise yerleştirme sınavına giriniz eğer Tıp Fakültesi tutarsa hiç durmayın girin eğer tutmassa sınavsız geçişde yapabilirsiniz . Teknisyen olmak isteyen arkadaşlarda Teknikerliği düşünsünler hem daha iyi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Temmuz 2012       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kimse kusura bakmasın saçma sapan yorum yapan vatandaşlar var.
1. orta öğretimden mezun olan arkadaş Teknisyen ünvanı alır.
2. bir yüksek öğrenim kurumunun MYO dan mezun olan Tekniker ünvanı kazanır.
3. Anestezi uzmanı bir Doktor'dur. öyle 2 yıllık, lise sonrası kendini geliştirir geyiği yapmayın.Git TIP oku TUS a gir asistan ol... sonra zaten uzman doktor olursun Msn Happy))
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Ocak 2013       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben bir anestezi uzmanıyım ve anestezi uzmanı olmayı düşünen arkadaşlar için yazmak istedim. öncelikle anestezi uzmanı demek uzman doktor demektir. yani anestezi uzmanı olabilmek için tıp fakültesi okumanız lazım. tıp fakültesinden mezun olduğunuzda pratisyen hekimsinizdir. tıpta uzmanlık sınavına(TUS) girdiğinizde tercihleriniz arasından anestezi ve reanimasyon uzmanlığı ihtisas dalını kazanırsanız asistanlığa hak kazanmış olursunuz. 4-5 yıl arasında değişen bir asistan doktorluk döneminden sonra uzman olmak için görevde yeterlilik anlamına gelen uzmanlık sınavına girersiniz ve başarılı olursanız anestezi uzmanı olmuş olursunuz.
anestezi teknisyeni veya teknikeri olabilmek için sağlık meslek yüksekokulu mezunu olmak veya üniversitede 2 yıllık anestezi teknikerliği bölümünü okumanız lazım. herkesin hedeflerine ulaşması dileğimle...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Haziran 2013       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Öncelikle neden bu işe yönelmek istediginizi anlatırsanız bu işi yapan kişiler size yardımcı olur. Şunu söylemek lazım şu anda bu alanda açık var gibi gözüksede on yıllarda teknisyen ve tekniker sayısının artması nedeniyle işe girebilmeniz okuldan sonra özellikle devlet hastanelerinde çok zor. KPSS de 80 üstü bir not almanız gerekliki zaten bu puanla saglıktaki pek çok yardımcı personel kadrosuna yerleşebilirsiniz (hemşire,radyoloji,biyokimya vb) Yani illa anestezi olmasına gerek yok kpps de iyi bir puan alırsanız. Şuan için devlette bir anestezi teknisyeni-teknşkerinin kazancı 2000-2500 TL arasında degişmekle birlikte özel sektöre bu rakam 1200-1800 tl arasında degişir. Yalnız özel sektöre devlette çalıştıgınız çalışma saatinin en az 1,5 katı çalışmak zorunda kalırısınz buda handikabı. Bunun dışında uzmanlık vasfı kazanabilmeniz için sağlık alanında tıp fakültesini bitirmek sonrasında da istediginiz uzmanlıgı uzmanlık sınavında kazanıp 4-6 yıllık eğitimini tamalamanız gerekir. Biyokimya,Radyoloji,Anestezi gibi alanlarda tekniker-teknisyen kavramı çok karışır. Anestezi uzmanının geliri ise devlet hastanelerinde 5000-1000 tl arasında degişmekle birlikte özel hastanelerde bu rakam 8000-20000 arasında değişir. 30000 kazanan varmı tabiki var ama % 5 geçmez o yüzden gerçekci rakamlar bunlar.