PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Anestezi uzmanlığı kaç puanla öğrenci alıyor ve hangi okullarda bu bölüm var?
1 2311...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Ziyaretçi19:19, 4 Ocak 2009 
ben çok merak ediyorum hangi okullarda var bu bölüm
En iyi cevap ___nLn___ tarafından gönderildi

arkadaşlar şuanda ç.kale sağlık meslek lisesinde anestezi teknisyenliği son sınıfta okuyorum.bu bölümün 4 yıllığı yok sadece 2 yıllık anestezi teknikerliği war uzmanlık için yukarıdada arkadaşların bahsettiği gibi önce tıp fakültesini bitirip tus u kazanıp daha sonra anestezi ve reanimasyon bölümüne girmek gerekiyor.uzman olduğunuzda zaten doktor olarak görev yapıyosunuz o yüzden liseden sonra en fazla 2 yıllık meslek yüksek okullarında okuyabiliyoruz.eğer anestezi bölümünü okumak istiyorsanız ve tıp fakültesi okuyabilecek kapasitede değilseniz iki yıllık anestezi teknikerliğini okuyun keyfinize bakın bence çalışma ortamı çok iyi ben çok memnunum ameliyathaneden başka yerlerde çalışmıyorsunuz gerekmedikçe ve doğu görevi çıkarsa çok ıssız bi köye flnda gitme olasılığınız yok en düşük bi ilçeye düşersiniz.bu mesleğin ayrıca 5 yıl gibi bi yıpranma payı war 5 yıl erken emekli olabiliyorsunuz ve şuan bildiğim kadarıyla anestezi teknikerleri çok güzel maaşlar alıyolar.sağlık sektöründe çalışmak isteyenler bu alanıda değerlendirsin mutlaka..
Benzer Konular:
Etiketler:
  • anestezi uzmani
  • anestezi uzmani nasil olunur
  • anestezi uzmanligi
Cevap
Keten Prenses20:03, 4 Ocak 2009 
anestezi uzmanı için öncelikle tıp fak. okumalı, sonrada TUS'u kazanıp asistan olmalısnız..
işte.. asistan olduktan sonra tekrar bu konu altına sorularınız sorun.. cevaplayacağım.
Cevap
WollFLORD03:04, 20 Temmuz 2009 
yok prof oldukdan sonra anestezı uzmanı oluon..sacmalıga bak yaa
Cevap
seda ~17:05, 27 Ağustos 2009 
ben sağlık meslek lisesinde okuyorum hemşirelik bölümündeyim .. üniversitede anestezi uzmanlığı istiyorum kazanma şansım % kaç ? VE HANGİ ÜNİVERSİTELERDE BU BÖLÜM VAR
Cevap
çoKbİlMiŞ21:11, 10 Eylül 2009 
NE TUSU YHAA SAĞLIK MESLEK LİSESİNE GİREBİLMEK İÇİN 320 PUAN VE ÜSTÜNE ÇIK SAĞLIK MESLEKTEN ANESTEZİ BÖLÜMÜNÜ SEÇ4 SENE LİSENİ OKU SONRA Bİ HASTANEDE STAJER OL ÜNV YE BİLE GEREK YOK
Cevap
Misafir12:15, 13 Eylül 2009 
Alıntı:
okullar kaç puanla alıyor
oke ama bnım puan dusuk napabılırız ?????
Cevap
Misafir11:33, 24 Eylül 2009 
Slm mrb Anestezi bölümü hakkında bilgi alabilirmiyim Ticaret Meslek Lisesi son sınıf öğrencisiyim.Anestezi bölümünü okumak istiyorum kaç yıllıktır ve hangi üniversitelerde var tıpla ilgilimi ayrımı
acil cvp alabiklirsek mnm oluruz.
Cevap
___nLn___00:05, 25 Eylül 2009 
arkadaşlar şuanda ç.kale sağlık meslek lisesinde anestezi teknisyenliği son sınıfta okuyorum.bu bölümün 4 yıllığı yok sadece 2 yıllık anestezi teknikerliği war uzmanlık için yukarıdada arkadaşların bahsettiği gibi önce tıp fakültesini bitirip tus u kazanıp daha sonra anestezi ve reanimasyon bölümüne girmek gerekiyor.uzman olduğunuzda zaten doktor olarak görev yapıyosunuz o yüzden liseden sonra en fazla 2 yıllık meslek yüksek okullarında okuyabiliyoruz.eğer anestezi bölümünü okumak istiyorsanız ve tıp fakültesi okuyabilecek kapasitede değilseniz iki yıllık anestezi teknikerliğini okuyun keyfinize bakın bence çalışma ortamı çok iyi ben çok memnunum ameliyathaneden başka yerlerde çalışmıyorsunuz gerekmedikçe ve doğu görevi çıkarsa çok ıssız bi köye flnda gitme olasılığınız yok en düşük bi ilçeye düşersiniz.bu mesleğin ayrıca 5 yıl gibi bi yıpranma payı war 5 yıl erken emekli olabiliyorsunuz ve şuan bildiğim kadarıyla anestezi teknikerleri çok güzel maaşlar alıyolar.sağlık sektöründe çalışmak isteyenler bu alanıda değerlendirsin mutlaka..
Cevap
Misafir13:07, 29 Eylül 2009 
aRkadaşlar size bilgi veriyorum anestezi uzmanlığı için sağlık meslek liseleri var oraya gidiyrosn puanı ise 410 dan başlıyor oraya gidiyrsn orda anestezi uzmanlığı var oraya gidiyorsn sonra eğer üniversite kazanamazsan anestezi tekniker oluyorsun ama üniversiteye gidersen onu yükseltebiliyrosun anestezi uzmanlığa kadar gidebiliyorlar
Cevap
Misafir23:39, 1 Ekim 2009 
ben meslek lisesindeyim anestezi tercih edebilirmiyim cevap verin lahnnnn
Cevap
1 2311...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama