Arama

Anestezi uzmanlığı kaç puanla öğrenci alıyor ve hangi okullarda bu bölüm var?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 18 Ağustos 2018 Gösterim: 220.766 Cevap: 18
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
4 Ocak 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
EN İYİ CEVABI ___nLn___ verdi
arkadaşlar şuanda ç.kale sağlık meslek lisesinde anestezi teknisyenliği son sınıfta okuyorum.bu bölümün 4 yıllığı yok sadece 2 yıllık anestezi teknikerliği war uzmanlık için yukarıdada arkadaşların bahsettiği gibi önce tıp fakültesini bitirip tus u kazanıp daha sonra anestezi ve reanimasyon bölümüne girmek gerekiyor.uzman olduğunuzda zaten doktor olarak görev yapıyosunuz o yüzden liseden sonra en fazla 2 yıllık meslek yüksek okullarında okuyabiliyoruz.eğer anestezi bölümünü okumak istiyorsanız ve tıp fakültesi okuyabilecek kapasitede değilseniz iki yıllık anestezi teknikerliğini okuyun keyfinize bakın bence çalışma ortamı çok iyi ben çok memnunum ameliyathaneden başka yerlerde çalışmıyorsunuz gerekmedikçe ve doğu görevi çıkarsa çok ıssız bi köye flnda gitme olasılığınız yok en düşük bi ilçeye düşersiniz.bu mesleğin ayrıca 5 yıl gibi bi yıpranma payı war 5 yıl erken emekli olabiliyorsunuz ve şuan bildiğim kadarıyla anestezi teknikerleri çok güzel maaşlar alıyolar.sağlık sektöründe çalışmak isteyenler bu alanıda değerlendirsin mutlaka..

Sponsorlu Bağlantılar
Anestezi Teknisyeni - Sağlık Meslek Lisesi (4Yıl)
Anestezi Teknikeri - Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (2 Yıl)
Anestezi Uzmanı - Tıp Fakültesi (6Yıl) + Uzmanlık (6Yıl) Toplam (12Yıl)
Uzman olmak için önce doktor olmak gerekir

BAKINIZ
Anestezi Teknikeri
Anestezi Teknisyeni

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 18 Ağustos 2018 01:36
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
anestezi uzmanı için öncelikle tıp fak. okumalı, sonrada TUS'u kazanıp asistan olmalısnız..
işte.. asistan olduktan sonra tekrar bu konu altına sorularınız sorun.. cevaplayacağım.Msn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
Quo vadis?
___nLn___ - avatarı
___nLn___
Ziyaretçi
25 Eylül 2009       Mesaj #3
___nLn___ - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
arkadaşlar şuanda ç.kale sağlık meslek lisesinde anestezi teknisyenliği son sınıfta okuyorum.bu bölümün 4 yıllığı yok sadece 2 yıllık anestezi teknikerliği war uzmanlık için yukarıdada arkadaşların bahsettiği gibi önce tıp fakültesini bitirip tus u kazanıp daha sonra anestezi ve reanimasyon bölümüne girmek gerekiyor.uzman olduğunuzda zaten doktor olarak görev yapıyosunuz o yüzden liseden sonra en fazla 2 yıllık meslek yüksek okullarında okuyabiliyoruz.eğer anestezi bölümünü okumak istiyorsanız ve tıp fakültesi okuyabilecek kapasitede değilseniz iki yıllık anestezi teknikerliğini okuyun keyfinize bakın bence çalışma ortamı çok iyi ben çok memnunum ameliyathaneden başka yerlerde çalışmıyorsunuz gerekmedikçe ve doğu görevi çıkarsa çok ıssız bi köye flnda gitme olasılığınız yok en düşük bi ilçeye düşersiniz.bu mesleğin ayrıca 5 yıl gibi bi yıpranma payı war 5 yıl erken emekli olabiliyorsunuz ve şuan bildiğim kadarıyla anestezi teknikerleri çok güzel maaşlar alıyolar.sağlık sektöründe çalışmak isteyenler bu alanıda değerlendirsin mutlaka..

Anestezi Teknisyeni - Sağlık Meslek Lisesi (4Yıl)
Anestezi Teknikeri - Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (2 Yıl)
Anestezi Uzmanı - Tıp Fakültesi (6Yıl) + Uzmanlık (6Yıl) Toplam (12Yıl)
Uzman olmak için önce doktor olmak gerekir

BAKINIZ
Anestezi Teknikeri
Anestezi Teknisyeni

Son düzenleyen Safi; 18 Ağustos 2018 01:52
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Aralık 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben sağlık meslek lisesi anestezi bölümü öğrencisiyim ... kesinlikle pişman olmassınız bnce bu bölümü gözünüz kapalı seçmelisiniz unutmayalım ki her işin zorluğu var emek harcamadan hiçbir yere gelemeyiz bn 9.sınıftayım tmm evet zor ama siz bölümünüzü isteyerek okuduğunuz için hiç zor gelmiyor iş imkanına gelince zaten konusu bile olamaz liseyi bitirin bi hastaneye girseniz bile çok iyi maaşlar alıyosunuz. 2 yıllığı bitirirseniz de anestezi teknikeri oluyorsunuz gelişim ucu açık bi meslek herkese tavsiye ederim ...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Nisan 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
''arkadaşlar uzmanlık ayrı teknikerlik ayrı şeyler, tıp okumadan anestezi uzmanı olamayız ama anestezi teknikerliği çok güzel bölüm hiç kaçırmayın bence'' bu arkadaş güzel açıklamış...sizin olmayı istediğiniz şey anestezi uzmanlığı sanırım fakat anestezi teknikerliğine yöneliyosunuz bilgisizlikten,anestezi uzmanı olmak istiyorsanız önce össde tıpı kazanıcaksınız kaç mı puanı 360,370... tıpı okıyıcaksınız okurken anestezi uzmanlığı dalını seçiceksiniz,yani ben gidiyim anestezi teknikeri oliyim ordan yükseltirim uzman olurum diye bişey yok,onun için tıp okumak gerek!anestezi teknikerliği dedikleri şey ise ayak işleri amelelik...o yüzden bu bölümü isteyenler önce össde tıp kazanmalı...bunun için de ben meslek lisesinde okuyorum,ben açıköğretim okuyorum,ben düz lise okuyorum(düz liseyi tam bilmiyorum) fln yok sayısal bölüm okıyıcaksın tıpa giriceksin flndı filandı gerisi oku oku oku oku oku oku da oku...
Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
22 Nisan 2010       Mesaj #6
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

slm arkadaşlar ben meslek lisesi bilgisayar bölümü son sınıfta okuyorum anestezi bölümünü çok istiyorum yeni sınava göre sadece birinci yani ygs sınavına girsem yeterlimi

Linki inceleyiniz. Anestezi veya Teknikerliği bölümü
Sen sadece aynasin...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Eylül 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Anestezi bölümü lys taban puanları üniversiteler 2010
Bölüm Üniversite Fakülte/ Yüksekokul Puan Türü Kont. Yerl. Yerleştir. Öncelikli En Küçük Genel Kont. Taban Puanı
Anestezi Dicle Üniv. (Diyarbakır) Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. say-1 20 20 281,164
Anestezi İnönü Üniv. (Malatya) Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. say-1 30 30 276,941
Anestezi Fırat Üniv. (Elazığ) Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. say-1 20 20 276,566
Anestezi Atatürk Üniv. (Erzurum) Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. say-1 30 30 267,037
Anestezi Yüzüncü Yıl Üniv. (Van) Van Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. say-1 40 40 265,987
Anestezi Kafkas Üniv. (Kars) Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. say-1 50 50 258,224
Anestezi Ufuk Üniv. (Ankara) Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. say-1 15 15 253,948
Anestezi İstanbul Bilim Üniv. Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. say-1 30 30 248,134
Anestezi Başkent Üniv. (Ankara) Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. say-1 36 36 218,012
Anestezi Başkent Üniv. (Ankara) Adana Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. say-1 36 36 210,764
Anestezi Dokuz Eylül Üniv. (İzmir) Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. say-1 15 15 2008,2,1,90 88,204
Anestezi Marmara Üniv. (İstanbul) Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. say-1 30 30 2008,2,2,90 76,138
Anestezi Erciyes Üniv. (Kayseri) Halil Bayraktar Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. say-1 20 20 2008,2,2,90 75,384
Anestezi Kahraman- maraş Sütçü İmam Üniv. Kahraman- maraş Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. say-1 25 25 2000,2,1,82 74,464
Anestezi Trakya Üniv. (Edirne) Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. say-1 35 35 2008,2,1,90 70,293
Anestezi Ondokuz Mayıs Üniv. (Samsun) Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. say-1 30 30 2008,2,1,90 69,206
Anestezi Ege Üniv. (İzmir) Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. say-1 15 15 2008,2,2,90 68,609
Anestezi Pamukkale Üniv. (Denizli) Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. say-1 20 20 2008,2,1,90 66,114
Anestezi Süleyman Demirel Üniv. (Isparta) Isparta Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. say-1 25 25 2008,2,1,90 61,715
Anestezi Çukurova Üniv. (Adana) Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. say-1 20 20 2008,2,2,90 55,456
Anestezi Cumhuriyet Üniv. (Sivas) Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. say-1 30 30 2008,2,1,90 50
Anestezi Mersin Üniv. Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. say-1 30 30 2007,2,1,83 50
Anestezi (Burslu) Başkent Üniv. (Ankara) Adana Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. say-1 4 4 256,535
Anestezi (Burslu) Ufuk Üniv. (Ankara) Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. say-1 1 1 2008,2,2,90 91,271
Anestezi (Burslu) Başkent Üniv. (Ankara) Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. say-1 4 4 2001,2,1,83 61,204
Anestezi Teknikerliği Selçuk Üniv. (Konya) Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. say-1 40 40 2008,2,1,91 70,258
Anestezi Teknikerliği Uludağ Üniv. (Bursa) Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. say-1 20 20 2008,2,2,89 63,737
Anestezi Teknikerliği Zonguldak Karaelmas Üniv. Zonguldak Sağlık Hizmetleri M.Y.O. say-1 15 15 2008,2,1,90 61,538
Son düzenleyen Safi; 18 Ağustos 2018 01:54
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Şubat 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Anestezi uzmanlığı ile anestezi teknisyenliğini karıştırmayın süper zekalılar...Anestezi uzmanı olabilmek için önce doktor olmak gerekir,yani 6 yıl tıp fakültesini bitirmek ve ardından Anesteziyoloji ve Reanimasyon alanında 5 yıl uzmanlık eğitimi almak şarttır...Anestezi tekniksenliği ise meslek yüksek okullarının verdiği bir meslek lisesi eğitimidir, bu eğitimde anestezi uzman doktorunun emrettiklrini nasıl yerine getirebileceğin öğretilir( İlaçları hazırlamak, solunum cihazını açma veya kapama...vb)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Mayıs 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

aRkadaşlar size bilgi veriyorum anestezi uzmanlığı için sağlık meslek liseleri var oraya gidiyrosn puanı ise 410 dan başlıyor oraya gidiyrsn orda anestezi uzmanlığı var oraya gidiyorsn sonra eğer üniversite kazanamazsan anestezi tekniker oluyorsun ama üniversiteye gidersen onu yükseltebiliyrosun anestezi uzmanlığa kadar gidebiliyorlar

arkadaşım ben sağlık meslek lisesi anestezi öğrencisiyim yakın zamanda anestezi teknisyeni oluyorum üniversite okur isem anestezi teknisyeni olyorum 2 yıllık üniversitesi var zaten eğer kapasiten varsa tıpı tuttur oku bölümünü anestezi olarak seç onu oku asistan ol daha sonra tusta uzman ol bu kadar...
bihter_hazal - avatarı
bihter_hazal
Ziyaretçi
9 Ağustos 2011       Mesaj #10
bihter_hazal - avatarı
Ziyaretçi
Son düzenleyen Safi; 18 Ağustos 2018 01:54