Arama

İki yıllık geçişler kalkacak mı? Dikey geçişle 2 yıllık dış ticaret okuyabilir miyim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 20 Şubat 2010 Gösterim: 6.834 Cevap: 7
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
5 Ocak 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba ben ticaret meslek lisesi bilgisayarlı muhasabe bölümündeyim iki yılllık dış ticaret okumak istiyorum bu sene mezun olucam birinci sorum iki yıllık geçiş kalkacakmış die konuşuyorlar bu doğrumu birde ben dikey geçişle iki yıllık dış ticaret okuyalbilirmiyim okuyamazsam össeden kaç puanalmam gerekiyor offf yaktı össe bizi
EN İYİ CEVABI aaydoogduu verdi
ösym nin sitesinde açıklama var bakın sınavsız geçis devam ediyor

Sponsorlu Bağlantılar

http://www.osym.gov.tr/Genel/BelgeGoster.aspx?F6E10F8892433CFFD4AF1EF75F7A79687CEE4C32E2DB710B

2010-ÖSYS: Başvurular

(11 Şubat 2010)

1. 2010 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) başvuru süresi 2 iş günü uzatılmıştır. Başvurular 16 Şubat 2010 Salı günü saat 17.00’da kesin olarak sona erecektir.

2. Son günlerde Danıştayın almış olduğu yürütmeyi durdurma kararı ve bu karara Yükseköğretim Kurulu tarafından itiraz edilecek olmasının ÖSYS başvurularını etkilememesi gerektiği düşünülmektedir. Adayların bu olaylardan etkilenmemesi, 11 Nisan 2010 tarihinde yapılacak YGS’ye girmek isteyen ya da yalnız Sınavsız Geçişten yararlanmak isteyen adayların 16 Şubat 2010 saat 17.00’a kadar başvurularını tamamlamaları istenmektedir. Başvuru süresi kesinlikle tekrar uzatılmayacaktır.

3. 2010-ÖSYS kapsamında yapılacak YGS ve LYS sınavları daha önce açıklanan tarihlerde yapılacaktır. Sınav takviminde bir değişiklik yapılmayacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur.
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
evet iki yıllık geçişler kalkıp artık istediğiniz bölümlere sınavla yerleştirileceksiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
iki yıllık muhasebe bölümüne kaç puanla giresilirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ocak 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
neden kaldırdılar 2 yıllık direk geçişi ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Ocak 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar yatay gecş kalkdı ama lise sonlara ve 3 lere kalkmadı neden mi ?? !! ben lise sona gdıorum.lise 3 ve 4 lere girme şansı verildi yani 2011 e kdr gireblıor ..ama ondan snrasını bilemem.meslea mantıklı düşünün 9 a ve 10 qiden ögrenciler meslek liselerine yatay gecşin kalkdıqını bile bile gelıorlar. . ama bizler kalkmadıqını bildqimz halde geldk .lise 3 ve 4 dler yatay gecş varMsn Happy rahat olun. .
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Ocak 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
pekı bızı okulmu yerlestırıcek bız ıstedıgımız bı sehıre gecıs yapabılırmıyız?
aaydoogduu - avatarı
aaydoogduu
Ziyaretçi
19 Şubat 2010       Mesaj #7
aaydoogduu - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
ösym nin sitesinde açıklama var bakın sınavsız geçis devam ediyor

http://www.osym.gov.tr/Genel/BelgeGoster.aspx?F6E10F8892433CFFD4AF1EF75F7A79687CEE4C32E2DB710B

2010-ÖSYS: Başvurular

(11 Şubat 2010)

1. 2010 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) başvuru süresi 2 iş günü uzatılmıştır. Başvurular 16 Şubat 2010 Salı günü saat 17.00’da kesin olarak sona erecektir.

2. Son günlerde Danıştayın almış olduğu yürütmeyi durdurma kararı ve bu karara Yükseköğretim Kurulu tarafından itiraz edilecek olmasının ÖSYS başvurularını etkilememesi gerektiği düşünülmektedir. Adayların bu olaylardan etkilenmemesi, 11 Nisan 2010 tarihinde yapılacak YGS’ye girmek isteyen ya da yalnız Sınavsız Geçişten yararlanmak isteyen adayların 16 Şubat 2010 saat 17.00’a kadar başvurularını tamamlamaları istenmektedir. Başvuru süresi kesinlikle tekrar uzatılmayacaktır.

3. 2010-ÖSYS kapsamında yapılacak YGS ve LYS sınavları daha önce açıklanan tarihlerde yapılacaktır. Sınav takviminde bir değişiklik yapılmayacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Şubat 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ticaret meslek liseleri için 4 yıllık kalkıyomu gercekten ya napcaz o zmana