Arama

Yeni Honda City yakıt değerleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 9 Şubat 2018 Gösterim: 48.879 Cevap: 12
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
5 Ocak 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Yeni Honda City yakıt değerleri hakkında bilgi verebilir misiniz?
EN İYİ CEVABI DreamLiKe verdi
1.4 benzinli motor teknoloji ile üretilen City`nin S, LS ve ES olarak üç farklı versiyonun oldugunu dusunuyorum.City en verimli yakıt tüketen benzinli araçlardan biridir.Dizele alternatif City, sınıfının en düşük yakıt tüketimini sağlayan araç. Otomatik vitesli City`de 100 km`de 5.6 litre yakıt tüketmektedir.
Yakıtı mükemmel derecede iyi olmasına rahmen başka bir artısı yoktur.Şehir için idaeal. Uzun yolda 80-90 gitceksen alınabilir. Onun haricinde arabanın kullanma klavuzunda 90'ı geçmeyin uyarısı olduğunu duymuştum.(İddaa etmiyorum) O paraya bir sürü araba var.
Sponsorlu Bağlantılar

Son düzenleyen Safi; 9 Şubat 2018 00:39
DreamLiKe - avatarı
DreamLiKe
Ziyaretçi
5 Ocak 2009       Mesaj #2
DreamLiKe - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
1.4 benzinli motor teknoloji ile üretilen City`nin S, LS ve ES olarak üç farklı versiyonun oldugunu dusunuyorum.City en verimli yakıt tüketen benzinli araçlardan biridir.Dizele alternatif City, sınıfının en düşük yakıt tüketimini sağlayan araç. Otomatik vitesli City`de 100 km`de 5.6 litre yakıt tüketmektedir.
Yakıtı mükemmel derecede iyi olmasına rahmen başka bir artısı yoktur.Şehir için idaeal. Uzun yolda 80-90 gitceksen alınabilir. Onun haricinde arabanın kullanma klavuzunda 90'ı geçmeyin uyarısı olduğunu duymuştum.(İddaa etmiyorum) O paraya bir sürü araba var.
Sponsorlu Bağlantılar

Son düzenleyen Safi; 9 Şubat 2018 00:39
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Mart 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşım bende 2008 model comfort modeli var sıfır 26000 liraya almıştım,bunun hakkında çok kötü yorumları okudum arabayı yerden yere vurdular 90 nı geçmesi tehlikliymiş ne bilim bir sürü olumsuz yorum yapmışlar,ben bu aracın kullanıcısı olarak yorum yapayım,başında eksilerini yazayım arabanın tipi kötü şekilsiz lastikler sanki bu arabaya ait değil arabanın kaporta işçiliğide iyi değil virajlara sert giremezsiniz savrulabilir,artılarını yazayım ben bu arabaya aldım kme marka tüp attırdım lpg bugünkü fiyattan bir depo 75 tlye doluoyor uzun yolda 600 km garanti yapıyor tüpte bu arabaya 170 bastım benzinde 180 ne çıkardım ben yol tutuşundan memnunum arabanın içi çok geniş 500 ltre bagaj hacmi var uzun yolda koltukları yatırıyorsun arka yatak oluyor ben öyle yattım çokta rahat bu araba başlı başna sadece yakıtı içinde alınabilir benzinde kullanırken tlpg atmadan önce bir depo benzinle şehir içinde 500 km gidiyodum deposu 42 litre artık hesabını yaparsınız açıkcası ben ayda 600 700 km yol yapıyorum şehir içinde yakıt param 100 ytlyi şimdiye kadar hiç geçmedi ay olarak.ben çok memnunum bundan önce 1995 ten buyana araba alıp satarım özellikle yakıt konusunda şimdiye kadar en az yakanı bunu gördüm yakıt konusundaki çk iddalı konuşurum çok ii inşallah yardımcı olmuşumdur..ii günler 02.01.2010
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Temmuz 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaa Dreamlike kardeşim bende 2009 yeni kasa cıty var 4160 tl ye aldım ! arabanın artısı çok önce şunu diyim hiç kendi arabam die övmeye çalışmıorm ben galericiyim.Neyse benm araç otomatik vitesF1 ve otomatik vites cıtylerin az benzin yaktıgını kesinlikle söyleyemem. otomatik cıty ile manuel cıty arasında benzin farkı bi hali var ! F1 vites s getirdigin zaman s€n kendin direksinyonun arkasındaki tuşlardan vitesi değişriosn. 8 hava yastıgı. otomatik klima, foksiyonel direksiyon, esp.abs , 506 litre bagaj haçmi , ön kol dayama (çok gusel oturultulmuş.) arka kol dayama. (bardak bölmeli) 105 beygir (1.4 fiesta 80 beygir. accent yene öle 1.4 motor kısıtlamasnda beygir güçüne en çok sahip olan araç ) mp3 usb girişi. 100 km ile giderken aniden durdugunda otomatik olarak yanan 4 lüler. araç mutimedya uyumlu istersn navigasyon takabiliorsn (orjinalini navigasyonunu tabiki). firen sistemi son derece etkileyici gerçekden ama fiesta fren konusnda daha ilerde. yani alacaksanız kesinlikle düz vites full kasa cıty alın oda 38 39 öle bişi .. saygılar Msn Happy bu arada Dreamlike kardeşim ben 180 bastm ankara bolu üzerinde araba tık demedi bin de konuş bi Msn Wink hiç şimdi basamz masamaz diyip polemie giremem snle. al videosunuda koydum sein için Msn Happy
hondacı - avatarı
hondacı
Ziyaretçi
1 Eylül 2011       Mesaj #5
hondacı - avatarı
Ziyaretçi
2008 honda city comfort sahibiyim.bir depo benzin=42lt *4400=184tl şu an araç 680 km yol yaptı.benzin ışığı yandı ve hala geziyorum.700km kesin görecek.184/700= 0.262kr ortalama yakar. bu mesafenin yarısı şehirler arası diğer yarısı şehir içi sayılır.yaklaşık 30km sini 190 ile 150km süratle gittim kalanı ortalama 80km ile.gitmiyor diyenler için 190km yeterlidir herhalde.araba 3000d/d nın altında biraz vasat gibi.ama devirli kullanımda hakkını veriyor.ben çok araştırdım öyle aldım.tek hava yastığı abs si kliması standart fiat albea dizel alacaktım 27500tl fiyat verdiler.ayrıca iki tane fiat bayiine gitmeme rağmen ilgilenmediler bile. city donanım olarak albeya ya beş basar bu haliyle.sonuçta ne kadar kötü olursa olsun dünyanın hala en büyük motor üreticisi.15.000.000 adet ile.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ekim 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
dreamlike arkadaşım aracı kullanmadan hatta görmeden yorum yapmışsın. bilmiyorsan yorum yapma .bırak kullanıcıları yorum yapsın. bende yeni kasası var ve daha önce bir arkadaşın da yazdığı gibi yol tutuşunda hiçbir problem yok. 80 lerin teknolojisi doğan şahin bile 120-140 km hız yaparken sen bu araca 90 nı geçemez diyebiliyosun. arkadaşın videosunu izledin mi 6000 devirde 200 km/saat hız yapmış. ne diyosun? bende hız sevmediğim halde ankara istanbul arası 150-160 arası gidiyorum. sana tavsiyem önce bir city kullan, ama yeni kasası. eski kasa için bişey diyemem. çünkü kullanmadım.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ekim 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
2011 model bir aylık City sahibiyim.Aracı sıfır aldım. Bende olumsuz çok şey okudum fakat çoğu eski modellerle ilgiliydi. Eski kasayı kullanmadığım için bir şey diyemem. Honda i-Vtec motor ve yeni şanzımanla 1170 kiloluk bir aracı 1300 cc motor ile çok güzel hızlandırmayı başarmış. Burada tabiki önemli olan ekonomi. 90 km. yi geçmeyin uyarısı kocaman bir yalan. Kitaplarda öyle bir şey yok zaten olamaz. adama gülerler.
150-160 km çok rahat çıktım. Daha 1000km tamamlamadığım için çok sıkmıyorum motoru. Çok ekonomik bir araç. Malzene işçilik vs. ilede yerlilerle kıyaslanmaz bence. Yazılan çizileni boşverin ve aracı alın test sürüşü yapın gerisi masal.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Kasım 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bende de 1.4 ES manuel versiyonu var. Genel olarak kullanımından çok memnunum yalnız birkaç problemi var onları söylemekte yarar var.
- Yanal rüzgarlardan çok fazla etkileniyor, 110-120 km hızla giderken kamyon solladığımda araç sallanıyor.
- Yol sesi ve rüzgar sesi belirgin şekilde duyuluyor araç içinde. Yalıtım yapılması gerekiyor bence.
- Ortadaki havalandırma kanallarının kapatma özelliği yok. Belli bir hızda giderken içeri sürekli hava alıyor. Otomatik klimada havalandırmayı araç içi yapınca kesiliyor. Ama unutulmuş bir ayrıntı bence.
- Bagajı neden dışardan açamıyoruz - en sinir olduğu yanıda bu Msn Happy Linea bile kumandadan açıyor...
alper16 - avatarı
alper16
Ziyaretçi
18 Ocak 2012       Mesaj #9
alper16 - avatarı
Ziyaretçi
2010 dan beri honda cıty kullanıyorum o segmente ondan daha iyisi olamaz uzun yolda 200 de gectı 420 km uzun yolda 2 saat 48 dkda gttm banamısın demedı ve yaktıgı yakır ortalama 7.4 aynı yolu 110 120 arasında gtm ykt ortlm 100 kmde 5.4 gercekten olagan ustu her konuda cokk memnunum yeni kasanın
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Mart 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Honda Citi 1.4 S kullanıyorum. Yakıt olarak memnunum. tek problemi Ruzgarda ve virajlara biraz hızlı girersenizsavruluyor. diğer araçlara göre çok kötü.
tamponlar tam bir plastik. 2 defa arkadan vurdular arka tampon paramparça olurken vuran araçta (pegaut munubus) ufak çizik oluştu.birde gerigeri giderken inşatt demirne taktım ve o tampon yeribde çıktı. tampon kırılmadı sadece taktırmak için 58 tl para ödedim