Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Eski ile yeni oyunlar arasında nasıl farklılıklar vardır?

• eski oyunlar ve yeni oyunlar
  • eski ve yeni cocuk oyunlari
  • eski ve yeni oyunlar
Ziyaretçi
Cevaplanmış   |    5 Ocak 2009 19:35   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi
büyüklerimizn eskiden oynadığı oyunlar ile bizim şimdiki oynadığımız oyunların arasındaki fark nedir?
En iyi cevap Misafir tarafından gönderildi

neden herkes bu oyunları oynuyor siz neden eski ounları araştırmıyorsunuz

5 Ocak 2009 19:56   |   Mesaj #2   |   
Keten Prenses - avatarı
MsXLabs Üyesi
..

42599
8.288 mesaj
İngilizce Adam Asmaca Oyunu

06 Ekim 2007 Cumartesi

Eski Oyunlar Yeni Çocuklar

Eski Oyunlar Yeni Çocuklar

Uzun eşek, körebe, misket, yakan top, ip atlama, çivi, tüf tüf, birdirbir, gazoz, seksek, çelik çomak , çember çevirme, istop, saklambaç, mendil kapmaca hemen şu an aklıma gelen eski çocuk oyunlarından…

Peki şimdiki çocuklar bu oyunların hangilerini oynuyor? Hatta oynamayı bırakın, hangilerini biliyor?

Takvimlerimizin ilerleyen sayfaları, bugünümüzü mazi yaparken, başka değerlerimizide götürdü. Telli plastik arabalarını koşarak yarıştıran çocukların yerini, RC 1 Hp Porsche otomobilleri uzaktan kontrol eden tombişler aldı.

Mahalle, sokak oyunlarının yerini, bugün modern ev oyuncakları ( Made in China) veya PlayStation aldı.

Kaldırım taşlarından kaleler yapılarak oynanan, gurur vesilesi mahalle maçları artık tarih oldu.

Yakalamaç oynamaktan kan-ter içinde kalan ve mahalle çeşmesinin başında gülüşerek kanakana su içen çocukların seslerini duymak neredeyse imkansız.

Japon kale maç ederken, alınan keyfi PS FİFA bilmem kaç verebilir mi ? El kumandasıyla oynanan ayaktopu , ne mantık ???

Futbol oynamak için toplanmış çocuklardan takım kuranın “aldım verdim ben seni yendim” tekerlemesiyle yürürken, kalbindeki heyecanı, titreşimi hangi bilgisayar verebilir?

Körebe oyununda , yakalanan çocuğun , adı söylenmeden önceki nefesini tutması ve tatlı heyecanı yaşatabilen bir bilgisayar var mı ?

Zihinsel, bedensel gelişimi sağlayan ; iletişimi öğreten ; paylaşımı geliştiren eski oyunlarımız artık unutuldu, ya da çok azaldı.

Artık odadan odaya sanal arkadaşlık yapılıyor, telefon telleri üzerinde tüm oyunlar oynanıyor.

Güneş yüzü görmeyen, okul çantasını taşımak ağır gelen , servis çocukları malasaf sağlıksız bir biçimde geleceğimizi oluşturuyor.

Kıssadan hisseyi kendimize de alarak , eski oyunları hatırlayalım ve de yeni nesillere oynatalım.

kaynak
MesirKentli bu mesajı beğendi.
Misafir
27 Aralık 2009 09:44   |   Mesaj #3   |   
Ziyaretçi
neden herkes bu oyunları oynuyor siz neden eski ounları araştırmıyorsunuz
Misafir
26 Aralık 2010 18:03   |   Mesaj #4   |   
Ziyaretçi
ewt yeterli bilgi yok ayrıca klüplerle ilgili araştırmalar da yapabiliirsiniz okullarda çok yeni kulüpler çıktı hiç bir yerde yeterli bilgi yok
küb
23 Nisan 2011 12:59   |   Mesaj #5   |   
Ziyaretçi
ama yeni oyunları bilmek istiyorum
Misafir
20 Kasım 2011 18:28   |   Mesaj #6   |   
Ziyaretçi
japon oyunu arıyorum yardımcı olun lütfen şimdiden teşekkürler
kosnat
1 Aralık 2011 16:04   |   Mesaj #7   |   
Ziyaretçi
BANA LÜTFEN ŞİMDİKİ OYNANAN OYUNLARLA ESKİDEN OYNANAN OYUNLARIN KARŞILAŞTIRMASINI SÖYLER MİSİNİZ acillllll!!!!!
Misafir
13 Aralık 2011 22:43   |   Mesaj #8   |   
Ziyaretçi
bana geçişten günümüze olan oyunları farkı lazım
Misafir
13 Mart 2012 21:19   |   Mesaj #9   |   
Ziyaretçi
yha bana karşılaştırmsını söyleyin çok acillll !
Misafir
5 Nisan 2012 22:41   |   Mesaj #10   |   
Ziyaretçi
Yha karışılaştırma söleyin çoq acilllllllll :/ :\
karşılaştırmaaa geçmişten günümüze ne değişiklikler oldu neler olduuu nelerrrr onları söleyinn
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

Eski ile yeni oyunlar arasında nasıl farklılıklar vardır? Konusuna Benzer Konular

Cevap: 13
Son Mesaj: 15 Mart 2014 17:10
Cevap: 11
Son Mesaj: 12 Kasım 2012 16:48
Cevap: 1
Son Mesaj: 9 Kasım 2012 11:17
Eski ve yeni Türk ordusu arasındaki farklılıklar nelerdir?
Gönderen: UfoGrenMasmKylu Forum: Soru-Cevap
Cevap: 0
Son Mesaj: 21 Aralık 2011 19:21
Cevap: 2
Son Mesaj: 21 Şubat 2009 20:29
Sayfa 0.257 saniyede (83.14% PHP - 16.86% MySQL) 12 sorgu ile oluşturuldu