PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Eski ile yeni oyunlar arasında nasıl farklılıklar vardır?
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Ziyaretçi19:35, 5 Ocak 2009 
büyüklerimizn eskiden oynadığı oyunlar ile bizim şimdiki oynadığımız oyunların arasındaki fark nedir?
En iyi cevap Misafir tarafından gönderildi

neden herkes bu oyunları oynuyor siz neden eski ounları araştırmıyorsunuz
Benzer Konular:
Etiketler:
  • eski oyunlar ve yeni oyunlar
  • eski ve yeni cocuk oyunlari
  • eski ve yeni oyunlar
Cevap
Keten Prenses19:56, 5 Ocak 2009 
İngilizce Adam Asmaca Oyunu

06 Ekim 2007 Cumartesi

Eski Oyunlar Yeni Çocuklar

Eski Oyunlar Yeni Çocuklar

Uzun eşek, körebe, misket, yakan top, ip atlama, çivi, tüf tüf, birdirbir, gazoz, seksek, çelik çomak , çember çevirme, istop, saklambaç, mendil kapmaca hemen şu an aklıma gelen eski çocuk oyunlarından…

Peki şimdiki çocuklar bu oyunların hangilerini oynuyor? Hatta oynamayı bırakın, hangilerini biliyor?

Takvimlerimizin ilerleyen sayfaları, bugünümüzü mazi yaparken, başka değerlerimizide götürdü. Telli plastik arabalarını koşarak yarıştıran çocukların yerini, RC 1 Hp Porsche otomobilleri uzaktan kontrol eden tombişler aldı.

Mahalle, sokak oyunlarının yerini, bugün modern ev oyuncakları ( Made in China) veya PlayStation aldı.

Kaldırım taşlarından kaleler yapılarak oynanan, gurur vesilesi mahalle maçları artık tarih oldu.

Yakalamaç oynamaktan kan-ter içinde kalan ve mahalle çeşmesinin başında gülüşerek kanakana su içen çocukların seslerini duymak neredeyse imkansız.

Japon kale maç ederken, alınan keyfi PS FİFA bilmem kaç verebilir mi ? El kumandasıyla oynanan ayaktopu , ne mantık ???

Futbol oynamak için toplanmış çocuklardan takım kuranın “aldım verdim ben seni yendim” tekerlemesiyle yürürken, kalbindeki heyecanı, titreşimi hangi bilgisayar verebilir?

Körebe oyununda , yakalanan çocuğun , adı söylenmeden önceki nefesini tutması ve tatlı heyecanı yaşatabilen bir bilgisayar var mı ?

Zihinsel, bedensel gelişimi sağlayan ; iletişimi öğreten ; paylaşımı geliştiren eski oyunlarımız artık unutuldu, ya da çok azaldı.

Artık odadan odaya sanal arkadaşlık yapılıyor, telefon telleri üzerinde tüm oyunlar oynanıyor.

Güneş yüzü görmeyen, okul çantasını taşımak ağır gelen , servis çocukları malasaf sağlıksız bir biçimde geleceğimizi oluşturuyor.

Kıssadan hisseyi kendimize de alarak , eski oyunları hatırlayalım ve de yeni nesillere oynatalım.

kaynak
Cevap
Misafir09:44, 27 Aralık 2009 
neden herkes bu oyunları oynuyor siz neden eski ounları araştırmıyorsunuz
Cevap
Misafir18:03, 26 Aralık 2010 
ewt yeterli bilgi yok ayrıca klüplerle ilgili araştırmalar da yapabiliirsiniz okullarda çok yeni kulüpler çıktı hiç bir yerde yeterli bilgi yok
Cevap
küb12:59, 23 Nisan 2011 
ama yeni oyunları bilmek istiyorum
Cevap
Misafir18:28, 20 Kasım 2011 
japon oyunu arıyorum yardımcı olun lütfen şimdiden teşekkürler
Cevap
kosnat16:04, 1 Aralık 2011 
BANA LÜTFEN ŞİMDİKİ OYNANAN OYUNLARLA ESKİDEN OYNANAN OYUNLARIN KARŞILAŞTIRMASINI SÖYLER MİSİNİZ acillllll!!!!!
Cevap
Misafir22:43, 13 Aralık 2011 
bana geçişten günümüze olan oyunları farkı lazım
Cevap
Misafir21:19, 13 Mart 2012 
yha bana karşılaştırmsını söyleyin çok acillll !
Cevap
Misafir22:41, 5 Nisan 2012 
Yha karışılaştırma söleyin çoq acilllllllll :/ :\
karşılaştırmaaa geçmişten günümüze ne değişiklikler oldu neler olduuu nelerrrr onları söleyinn
Cevap
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama