Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Eski ile yeni oyunlar arasında nasıl farklılıklar vardır?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 5 Ocak 2009 (19:35) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
31812 kez görüntülenmiş, 12 cevap yazılmış ve son mesaj 8 Ocak 2014 (21:37) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 2.92  |  Oy Veren: 12      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 5 Ocak 2009, 19:35

#1 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
büyüklerimizn eskiden oynadığı oyunlar ile bizim şimdiki oynadığımız oyunların arasındaki fark nedir?
En iyi cevap Misafir tarafından gönderildi

neden herkes bu oyunları oynuyor siz neden eski ounları araştırmıyorsunuz
Rapor Et
Reklam
Eski 5 Ocak 2009, 19:56

#2 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
İngilizce Adam Asmaca Oyunu

hangman-module
icon18_wrench_allbkg
06 Ekim 2007 Cumartesi

Eski Oyunlar Yeni Çocuklar

ip-atlama-oyunuEski Oyunlar Yeni Çocuklar

Uzun eşek, körebe, misket, yakan top, ip atlama, çivi, tüf tüf, birdirbir, gazoz, seksek, çelik çomak , çember çevirme, istop, saklambaç, mendil kapmaca hemen şu an aklıma gelen eski çocuk oyunlarından…

Peki şimdiki çocuklar bu oyunların hangilerini oynuyor? Hatta oynamayı bırakın, hangilerini biliyor?

Takvimlerimizin ilerleyen sayfaları, bugünümüzü mazi yaparken, başka değerlerimizide götürdü. Telli plastik arabalarını koşarak yarıştıran çocukların yerini, RC 1 Hp Porsche otomobilleri uzaktan kontrol eden tombişler aldı.

Mahalle, sokak oyunlarının yerini, bugün modern ev oyuncakları ( Made in China) veya PlayStation aldı.

uzunesek-oyunuKaldırım taşlarından kaleler yapılarak oynanan, gurur vesilesi mahalle maçları artık tarih oldu.

Yakalamaç oynamaktan kan-ter içinde kalan ve mahalle çeşmesinin başında gülüşerek kanakana su içen çocukların seslerini duymak neredeyse imkansız.

Japon kale maç ederken, alınan keyfi PS FİFA bilmem kaç verebilir mi ? El kumandasıyla oynanan ayaktopu , ne mantık ???

Futbol oynamak için toplanmış çocuklardan takım kuranın “aldım verdim ben seni yendim” tekerlemesiyle yürürken, kalbindeki heyecanı, titreşimi hangi bilgisayar verebilir?

korebe-oyunuKörebe oyununda , yakalanan çocuğun , adı söylenmeden önceki nefesini tutması ve tatlı heyecanı yaşatabilen bir bilgisayar var mı ?

Zihinsel, bedensel gelişimi sağlayan ; iletişimi öğreten ; paylaşımı geliştiren eski oyunlarımız artık unutuldu, ya da çok azaldı.

Artık odadan odaya sanal arkadaşlık yapılıyor, telefon telleri üzerinde tüm oyunlar oynanıyor.

Güneş yüzü görmeyen, okul çantasını taşımak ağır gelen , servis çocukları malasaf sağlıksız bir biçimde geleceğimizi oluşturuyor.

Kıssadan hisseyi kendimize de alarak , eski oyunları hatırlayalım ve de yeni nesillere oynatalım.

kaynak
Rapor Et
Eski 27 Aralık 2009, 09:44

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
neden herkes bu oyunları oynuyor siz neden eski ounları araştırmıyorsunuz
Rapor Et
Eski 26 Aralık 2010, 18:03

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ewt yeterli bilgi yok ayrıca klüplerle ilgili araştırmalar da yapabiliirsiniz okullarda çok yeni kulüpler çıktı hiç bir yerde yeterli bilgi yok
Rapor Et
Eski 23 Nisan 2011, 12:59

yeni oyunnnn

#5 (link)
küb
Ziyaretçi
küb - avatarı
ama yeni oyunları bilmek istiyorum
Rapor Et
Eski 20 Kasım 2011, 18:28

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
japon oyunu arıyorum yardımcı olun lütfen şimdiden teşekkürler
Rapor Et
Eski 1 Aralık 2011, 16:04

ACİLLL!!!!!!

#7 (link)
kosnat
Ziyaretçi
kosnat - avatarı
BANA LÜTFEN ŞİMDİKİ OYNANAN OYUNLARLA ESKİDEN OYNANAN OYUNLARIN KARŞILAŞTIRMASINI SÖYLER MİSİNİZ acillllll!!!!!
Rapor Et
Eski 13 Aralık 2011, 22:43

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bana geçişten günümüze olan oyunları farkı lazım
Rapor Et
Eski 13 Mart 2012, 21:19

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yha bana karşılaştırmsını söyleyin çok acillll !
Rapor Et
Eski 5 Nisan 2012, 22:41

Cvp: Eski ile yeni oyunlar arasında nasıl farklılıklar vardır?

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Yha karışılaştırma söleyin çoq acilllllllll :/ :\
karşılaştırmaaa geçmişten günümüze ne değişiklikler oldu neler olduuu nelerrrr onları söleyinn
Etiketler:
  • eski oyunlar ve yeni oyunlar
  • eski ve yeni cocuk oyunlari
  • eski ve yeni oyunlar
  • eskiden oynanan oyunlar
  • gunumuzde oynanan oyunlar
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.183 saniyede (73.64% PHP - 26.36% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 02:57
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi