Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Çabuk yorulma sebepleri ve bunun tedavisi ne olabilir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 7 Ocak 2009 (20:10) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
46046 kez görüntülenmiş, 35 cevap yazılmış ve son mesaj 25 Eylül 2013 (14:36) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 2.67  |  Oy Veren: 3      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 7 Ocak 2009, 20:10

#1 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
doktora gittim çok yoruldugmu ve halsiz kaldıgımı ve belirtilleri ni söyledim bana bu hastalıgın adını verdi n yapmam gerekiyo ? yani dogrumudur tedavisi yokmu 100 metre gitmeden yoruluyorum beynim çok cabuk yoruluyo 20 dk yolda yoruluyorum
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

18 yasindayim sigara kullanmadim fakat pasif iciciyim halisaha maclarinda olsun 4 kat merdiven ciksam yoruluyorum bunlar neden kaynaklaniyor eskiden saga sola kosardim hic bise olmazdi
Alıntı:

BEN 15 YAŞINDAYIM. AYNI ŞEKİLDE ÇOK ÇABUK YORULUYORUM.10 METRE KOŞMAYLA BİLE NEFES NEFESE KALIYORUM.DOKTORA GİTTİK KALP KAPAĞINDA AÇIKLIK VAR DEDİ ÇARPINTI DA OLUYOR.ÇABUK YORULMANIN KALPLE İLGİSİ VAR MIDIR ? TEDAVİSİ VARMI
Alıntı:

ben 54 yaşindayim 2003 yılında mitryal kapak değiştim ama halen 10 adımda nefes nefese kalıyorum koa h hastaliğimde var göğsümde herhangi bir ağrı felanda yok kalp atişlarimda normal sebeb ne acaba
Alıntı:
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Kansızlık, tiroid yetersizliğinden kalp yetmezliğine kadar çeşitli hastalıklar ya da sadece soğuk alma, soğukta kalma ile açıklanabilecek belirtiler yazmışsınız. Rahatsızlığınızın yanıtını sizi muayene edip inceleyen bir tıp doktoru verebilir. Yaşınız, işiniz, geçirdiğiniz hastalıklar vb. bilgilerine gözlem vb eklenerek teşhis ve tedavi alınız. Geçmiş olsun diliyoruz.
Üstteki mesaja ek olarak:
Yorgunluk bir hastalık değildir. Beraberinde ya da arkasında bir hastalık da bulunabilir veya bir hastalığın belirtisi, öncüsü veya sonucu da olabilir. Bunun kararını gerekli kan veya hormonal testler sonucu doktorunuz verecektir.

Yorgunluk:

• Fizyolojik Yorgunluk: yeterince dinlenememe, uykusuz kalma
  • Organik Yorgunluk: beraberinde bir hastalıkla oluşan yorgunluk. kanser, kalp yetmezliği, karaciğer, akciğer rahatsızlıkları, anemi gibi.
  • Psikolojik Yorgunluk: Depresyon, anksiete ve diğer somatizasyon bulguları ile birlikte olabilir.
  • Kronik Yorgunluk: Yaşlılarda görülür, genel sağlık sorunları sonucu ve psikomotor hızda yavaşlama olması nedendir.
Rapor Et
Reklam
Eski 7 Ocak 2009, 20:19

#2 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
hastalığın yani dr un koyduğu teşhis nedir?
Rapor Et
Eski 11 Kasım 2009, 16:30

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya benim kalbim ağrıyo doktora gittim doktor bana kalbin normalinden hızlı atıyo dedi kolum ağrıyo ve uyşyo,gögsüm ağrıyo vee çok çabuk yoruluyom bunun sebeni nedir??
Rapor Et
Eski 11 Kasım 2009, 17:07

#4 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

ya benim kalbim ağrıyo doktora gittim doktor bana kalbin normalinden hızlı atıyo dedi kolum ağrıyo ve uyşyo,gögsüm ağrıyo vee çok çabuk yoruluyom bunun sebeni nedir??
Kansızlık, tiroid yetersizliğinden kalp yetmezliğine kadar çeşitli hastalıklar ya da sadece soğuk alma, soğukta kalma ile açıklanabilecek belirtiler yazmışsınız. Rahatsızlığınızın yanıtını sizi muayene edip inceleyen bir tıp doktoru verebilir. Yaşınız, işiniz, geçirdiğiniz hastalıklar vb. bilgilerine gözlem vb eklenerek teşhis ve tedavi alınız. Geçmiş olsun diliyoruz.
Rapor Et
Eski 11 Kasım 2009, 17:32

#5 (link)
TUZCUAY
Ziyaretçi
TUZCUAY - avatarı
Tiroid olabilirsiniz
Rapor Et
Eski 12 Kasım 2009, 15:58

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya 14 yasındaym koşuyorum okula doğru biraz uzak oldugundan 10-15 dk diim hemen soluk soluğa kalıom bende
Rapor Et
Eski 12 Kasım 2009, 16:24

#7 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

ya 14 yasındaym koşuyorum okula doğru biraz uzak oldugundan 10-15 dk diim hemen soluk soluğa kalıom bende
Ailenizle birlikte bir sağlık kuluşuna başvurun ve gerekli görürlerse kan tahlili yaptırın, sorun varsa meydana çıkar ve tedavi olursunuz.
Rapor Et
Eski 14 Kasım 2009, 22:29

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
18 yasindayim sigara kullanmadim fakat pasif iciciyim halisaha maclarinda olsun 4 kat merdiven ciksam yoruluyorum bunlar neden kaynaklaniyor eskiden saga sola kosardim hic bise olmazdi
Rapor Et
Eski 18 Kasım 2009, 17:56

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
BEN 15 YAŞINDAYIM. AYNI ŞEKİLDE ÇOK ÇABUK YORULUYORUM.10 METRE KOŞMAYLA BİLE NEFES NEFESE KALIYORUM.DOKTORA GİTTİK KALP KAPAĞINDA AÇIKLIK VAR DEDİ ÇARPINTI DA OLUYOR.ÇABUK YORULMANIN KALPLE İLGİSİ VAR MIDIR ? TEDAVİSİ VARMI
Rapor Et
Eski 30 Ocak 2010, 08:54

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben 54 yaşindayim 2003 yılında mitryal kapak değiştim ama halen 10 adımda nefes nefese kalıyorum koa h hastaliğimde var göğsümde herhangi bir ağrı felanda yok kalp atişlarimda normal sebeb ne acaba
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.185 saniyede (73.53% PHP - 26.47% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 01:13
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi