PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Çabuk yorulma sebepleri ve bunun tedavisi ne olabilir?
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Ziyaretçi19:10, 7 Ocak 2009 
doktora gittim çok yoruldugmu ve halsiz kaldıgımı ve belirtilleri ni söyledim bana bu hastalıgın adını verdi n yapmam gerekiyo ? yani dogrumudur tedavisi yokmu 100 metre gitmeden yoruluyorum beynim çok cabuk yoruluyo 20 dk yolda yoruluyorum
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
18 yasindayim sigara kullanmadim fakat pasif iciciyim halisaha maclarinda olsun 4 kat merdiven ciksam yoruluyorum bunlar neden kaynaklaniyor eskiden saga sola kosardim hic bise olmazdi
BEN 15 YAŞINDAYIM. AYNI ŞEKİLDE ÇOK ÇABUK YORULUYORUM.10 METRE KOŞMAYLA BİLE NEFES NEFESE KALIYORUM.DOKTORA GİTTİK KALP KAPAĞINDA AÇIKLIK VAR DEDİ ÇARPINTI DA OLUYOR.ÇABUK YORULMANIN KALPLE İLGİSİ VAR MIDIR ? TEDAVİSİ VARMI
ben 54 yaşindayim 2003 yılında mitryal kapak değiştim ama halen 10 adımda nefes nefese kalıyorum koa h hastaliğimde var göğsümde herhangi bir ağrı felanda yok kalp atişlarimda normal sebeb ne acaba
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı:
Kansızlık, tiroid yetersizliğinden kalp yetmezliğine kadar çeşitli hastalıklar ya da sadece soğuk alma, soğukta kalma ile açıklanabilecek belirtiler yazmışsınız. Rahatsızlığınızın yanıtını sizi muayene edip inceleyen bir tıp doktoru verebilir. Yaşınız, işiniz, geçirdiğiniz hastalıklar vb. bilgilerine gözlem vb eklenerek teşhis ve tedavi alınız. Geçmiş olsun diliyoruz.
Üstteki mesaja ek olarak:
Yorgunluk bir hastalık değildir. Beraberinde ya da arkasında bir hastalık da bulunabilir veya bir hastalığın belirtisi, öncüsü veya sonucu da olabilir. Bunun kararını gerekli kan veya hormonal testler sonucu doktorunuz verecektir.

Yorgunluk:

• Fizyolojik Yorgunluk: yeterince dinlenememe, uykusuz kalma
  • Organik Yorgunluk: beraberinde bir hastalıkla oluşan yorgunluk. kanser, kalp yetmezliği, karaciğer, akciğer rahatsızlıkları, anemi gibi.
  • Psikolojik Yorgunluk: Depresyon, anksiete ve diğer somatizasyon bulguları ile birlikte olabilir.
  • Kronik Yorgunluk: Yaşlılarda görülür, genel sağlık sorunları sonucu ve psikomotor hızda yavaşlama olması nedendir.
Benzer Konular:
Etiketler:
  • cabuk yorulma
  • cabuk yorulmak
  • cok cabuk yoruluyorum
Cevap
Keten Prenses19:19, 7 Ocak 2009 
hastalığın yani dr un koyduğu teşhis nedir?
Cevap
Misafir15:30, 11 Kasım 2009 
ya benim kalbim ağrıyo doktora gittim doktor bana kalbin normalinden hızlı atıyo dedi kolum ağrıyo ve uyşyo,gögsüm ağrıyo vee çok çabuk yoruluyom bunun sebeni nedir??
Cevap
Daisy-BT16:07, 11 Kasım 2009 
ya benim kalbim ağrıyo doktora gittim doktor bana kalbin normalinden hızlı atıyo dedi kolum ağrıyo ve uyşyo,gögsüm ağrıyo vee çok çabuk yoruluyom bunun sebeni nedir??
Kansızlık, tiroid yetersizliğinden kalp yetmezliğine kadar çeşitli hastalıklar ya da sadece soğuk alma, soğukta kalma ile açıklanabilecek belirtiler yazmışsınız. Rahatsızlığınızın yanıtını sizi muayene edip inceleyen bir tıp doktoru verebilir. Yaşınız, işiniz, geçirdiğiniz hastalıklar vb. bilgilerine gözlem vb eklenerek teşhis ve tedavi alınız. Geçmiş olsun diliyoruz.
Cevap
TUZCUAY16:32, 11 Kasım 2009 
Tiroid olabilirsiniz
Cevap
Misafir14:58, 12 Kasım 2009 
ya 14 yasındaym koşuyorum okula doğru biraz uzak oldugundan 10-15 dk diim hemen soluk soluğa kalıom bende
Cevap
Daisy-BT15:24, 12 Kasım 2009 
ya 14 yasındaym koşuyorum okula doğru biraz uzak oldugundan 10-15 dk diim hemen soluk soluğa kalıom bende
Ailenizle birlikte bir sağlık kuluşuna başvurun ve gerekli görürlerse kan tahlili yaptırın, sorun varsa meydana çıkar ve tedavi olursunuz.
Cevap
Misafir21:29, 14 Kasım 2009 
18 yasindayim sigara kullanmadim fakat pasif iciciyim halisaha maclarinda olsun 4 kat merdiven ciksam yoruluyorum bunlar neden kaynaklaniyor eskiden saga sola kosardim hic bise olmazdi
Cevap
Misafir16:56, 18 Kasım 2009 
BEN 15 YAŞINDAYIM. AYNI ŞEKİLDE ÇOK ÇABUK YORULUYORUM.10 METRE KOŞMAYLA BİLE NEFES NEFESE KALIYORUM.DOKTORA GİTTİK KALP KAPAĞINDA AÇIKLIK VAR DEDİ ÇARPINTI DA OLUYOR.ÇABUK YORULMANIN KALPLE İLGİSİ VAR MIDIR ? TEDAVİSİ VARMI
Cevap
Misafir07:54, 30 Ocak 2010 
ben 54 yaşindayim 2003 yılında mitryal kapak değiştim ama halen 10 adımda nefes nefese kalıyorum koa h hastaliğimde var göğsümde herhangi bir ağrı felanda yok kalp atişlarimda normal sebeb ne acaba
Cevap
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama