Arama

Göz sağlığını olumsuz etkileyen faktörler nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 17 Temmuz 2016 Gösterim: 49.698 Cevap: 2
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
12 Ocak 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Göz sağlığını olumsuz etkileyen faktörler nedir?
EN İYİ CEVABI Safi verdi
Az görme nedir?
Gözlük, kontakt lensler veya göz içi lens implantları ile görmeniz artırılamıyorsa sizde az görme mevcut demektir. Bu durum körlükle eş anlamlı değildir. Az gören kişilerin hala işe yarar bir görmesi mevcut olup sıklıkla görme cihazları kullanılarak artırılabilir.
Sponsorlu Bağlantılar
Görme bozukluğu hafif ya da ağır olsun, az görme, görmenizin ihtiyaçlarınızı karşılayamadığı anlamına gelir. Görme artırıcı cihazların kullanımına ancak tıbbi ve cerrahi tedavilerden sonra, ya da bunların fayda sağlamayacağı saptandıktan sonra göz hekimi tarafından karar verilir.
51648d1466657860 goz sagligi azgorme

Az görme sebepleri nelerdir?
Doğumdan varolan bozukluklar, kalıtsal hastalıklar, yaralanmalar, şeker hastalığı, glokom, katarakt ve yaşlanma az görmeye yol açabilir. En yaygın sebebi gözün sinir tabakasının bir hastalığı olan maküla dejenerasyonudur. Maküla dejenerasyonu merkezi görmeyi bozar, tam körlük yapmaz ve çevresel görme korunur.

DEVAMI Göz Sağlığı

Son düzenleyen Safi; 17 Temmuz 2016 19:48
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Şubat 2016       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar benim bir sorum olacaktı benim bu aralar gözlerim çok agriyor normal bir ışığa bir saniye felan bakınca gözlerim etrafı bulanık görüyor ve perde iniyor sanki çok agriyor kizariyor gözlerim ve gözlerimin içi sürekli capaklaniyor
Eskiden ben çok net görüyordum şimdi ara sıra bulanık görüyorum eskisi kadar net göremiyorum sizce gözlerim bozulmuş olabilirmi ben gözlükleri çok seviyorum cevap alabilir miyim ve bana cevap yazacaksaniz buro diye başkanımız lutfen
Sponsorlu Bağlantılar
Safi - avatarı
Safi
SMD MiSiM
17 Temmuz 2016       Mesaj #3
Safi - avatarı
SMD MiSiM
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Az görme nedir?
Gözlük, kontakt lensler veya göz içi lens implantları ile görmeniz artırılamıyorsa sizde az görme mevcut demektir. Bu durum körlükle eş anlamlı değildir. Az gören kişilerin hala işe yarar bir görmesi mevcut olup sıklıkla görme cihazları kullanılarak artırılabilir.
Görme bozukluğu hafif ya da ağır olsun, az görme, görmenizin ihtiyaçlarınızı karşılayamadığı anlamına gelir. Görme artırıcı cihazların kullanımına ancak tıbbi ve cerrahi tedavilerden sonra, ya da bunların fayda sağlamayacağı saptandıktan sonra göz hekimi tarafından karar verilir.
51648d1466657860 goz sagligi azgorme

Az görme sebepleri nelerdir?
Doğumdan varolan bozukluklar, kalıtsal hastalıklar, yaralanmalar, şeker hastalığı, glokom, katarakt ve yaşlanma az görmeye yol açabilir. En yaygın sebebi gözün sinir tabakasının bir hastalığı olan maküla dejenerasyonudur. Maküla dejenerasyonu merkezi görmeyi bozar, tam körlük yapmaz ve çevresel görme korunur.

DEVAMI Göz Sağlığı
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 27 Ocak 2020 23:36
SİLENTİUM EST AURUM