PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > 'Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim' ne demektir?
12
«Önceki KonuSonraki Konu»
misafir16:51, 3 Ekim 2011 
yaa arkadaşlar yarına yetişmesi lazım ödevimin.bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim atasözü hakkında bir kısa 15 satırlık civarı bi hikaye biliyorsanız veya üretebiliyorsanız söylermisinizz. nolursunuz bana yardım edin yaa iki saat düşündüm ama bulamadım ( ((
Cevap
Misafir16:23, 10 Ekim 2011 
yaa bu ne demek bulan varmı bulana :clap:
Cevap
Misafir13:39, 4 Aralık 2011 
kompozisyon yok mu hiç bir yerde?
Cevap
Tahsin Turgut18:19, 19 Aralık 2011 
BANA ARKADAŞINI SÖYLE SANA KİM OLDUĞUNU SÖĞLEYEYİM

Kimlerle arkadaşlık yaparsanız, kimlerle oturup kalkarsanız, onların ahlâkından size, sizin ahlâkınızdan onlara bir şeyler geçer.Kısacası arkadaşlar birbirinden etkilenir.Bunun nedeni onlarla vakit geçirerek huylarını kapmamızdır.İyi biriyle arkadaş isek iyi ve dürüst, kötü biriyle arkadaş isek kötülüklerle dolu bir huy kaparız.
İnsan daha çok anlaştığı, huyunu suyunu bildiği, sevdiği, yanında bulunmaktan hoşlandığı kimselerle arkadaşlık kurar; dostluk eder. Dolayısıyla bir kimsenin iyi ya da kötü olduğu, arkadaşlık kurduğu kimsenin kişiliğine bakılarak anlaşılabilir.
Cevap
Misafir17:17, 29 Aralık 2011 
ödevim var acil kompozisyon yazar mısınız ????????????????????
Cevap
Misafir14:26, 13 Nisan 2012 
Acil yazılanlardan farklı kompozisyona ihtiyacim var.
Teşekkürler
Cevap
Misafir18:26, 20 Eylül 2012 
BANA ARKADAŞINI SÖYLE SANA KİM OLDUĞUNU SÖYLEYEYİM..

Duygu, düşünce ve davranışlarında benzerlik olan insanlar birbirleriyle arkadaşlık yaparlar. Ya da üzüm üzüme baka baka kararır ve biri diğerine benzer Ortak özellikleri olmayan insanlar zaten doğal olarak arkadaşlık yapamazlar. Bundan dolayı denilmiştir ki, kişi arkadaşına, dostuna benzer. Bana dostunu söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim. Sevdiğimiz insana benzeriz, anne babamızla çok vakit geçirdiğimiz için anne babamıza benzeriz. Bunlar hep tecrübeyle sabittir. Hayat boyu etkilenir ve etkileriz.
Cevap
Misafir18:16, 11 Ekim 2012 
ARJKADAŞ KİM OLDUGU ÖNEMLİ
Cevap
Misafir12:12, 28 Ekim 2012 
bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim atasözünün anlamı nedir
Cevap
12
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama