Arama

Besinlerin içeriklerine göre sıralanışı nasıldır?

Güncelleme: 9 Aralık 2012 Gösterim: 8.555 Cevap: 5
By_Dark - avatarı
By_Dark
Ziyaretçi
15 Ocak 2009       Mesaj #1
By_Dark - avatarı
Ziyaretçi
YARDIM EDİNN
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Besinlerin içeriklerine göre sıralanışı nasıldır? Protein vücut için çok gerekli bir bileşendir. Kasların ve bağlantı dokularının beslenmesi, yaşaması ve tamiri, vücudun su dengesinin düzenlenmesi, ana hormon ve enzimlerin üretilmesi ve bağışıklık sisteminin düzgün çalışmasını sağlar. Proteini balık, Yağsız Et, Kümes hayvanlarının etleri, Az yağlı ya da yağsız süt ürünleri, Bakliyat, Tahıl ve Soya gibi sağlıklı ve protein açısından zengin ürünlerden alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Besinlerin içeriklerine göre sıralanışı nasıldır? Günlük gerekli miktar 50 gr proteindir.

Besinlerin içeriklerine göre sıralanışı nasıldır?Besinlerin içeriklerine göre sıralanışı nasıldır?Besinlerin içeriklerine göre sıralanışı nasıldır?Besinlerin içeriklerine göre sıralanışı nasıldır?Besinlerin içeriklerine göre sıralanışı nasıldır? B2 vitamini

Besinlerin içeriklerine göre sıralanışı nasıldır? C vitamini

Besinlerin içeriklerine göre sıralanışı nasıldır? E vitamini

Besinlerin içeriklerine göre sıralanışı nasıldır?Besinlerin içeriklerine göre sıralanışı nasıldır?Besinlerin içeriklerine göre sıralanışı nasıldır?Besinlerin içeriklerine göre sıralanışı nasıldır?Besinlerin içeriklerine göre sıralanışı nasıldır?Besinlerin içeriklerine göre sıralanışı nasıldır?Besinlerin içeriklerine göre sıralanışı nasıldır?Besinlerin içeriklerine göre sıralanışı nasıldır?

KAYNAK

Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Aralık 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
besin içeriklerinin adları
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ekim 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar öğretmenim besinleri içeriklerine göre sıralamamı istedi bunu yapamıyorum araştırdım ve bulamadım lütfen yardım edin bu arada 5. sınıf öğrencisiyim 5ç sınıf düzeyinde cevap verin lütfen...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Kasım 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar meraba performans odevı verdı hoca bnde 5. sınıf oğrencısıyım iyiakşamlar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Aralık 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya bir türlü bulamıyorumm besnin içerikleri anlatırmısınız lütfen 5. sınıf düzeyinde olsun