Arama

Hakimlik hakkında bilgi verir misiniz? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 17 Nisan 2014 Gösterim: 13.073 Cevap: 15
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
12 Eylül 2010       Mesaj #11
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Ben Esra lise son sınıf öğrencisiyim Bende ALLAH izin verirse HAKİM olmayı çok gönülden istiyorum ama bir sorunum var ben ailemin zoruyla sözeli seçmiştim.Ben sözelden nasıl hakim olabilirim hukukdan başka hangi bölümü okumam gerekiyor yorumlarınızı bekliyorum Teşekkürler Saygılarımla...

Adli ve idari yargı olmak üzere iki ana kola ayrılan hakimlik mesleği, adli yargı bakımından sadece 4 yıllık lisans eğitimi veren Hukuk Fakültesi mezunları arasından Adalet Bakanlığı'nca ihtiyaca göre açılan sınavlarla seçilirler.
Sponsorlu Bağlantılar

İdari yargı hakimleri ise, başta Hukuk Fakültesi olmak üzere programlarında hukuk bilgisine yeterince yer veren Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları arasından sınavla seçilmektedir.

Daha fazla bilgi için tıklayınız:

Hakim (Yargıç)

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Ekim 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
prdon hakim olmak için hangi okullara gidilmesi gerekir
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Aralık 2010       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bence kesinlikle hakimliği seçmen gerekiyor,tabii ki bu senin kararın ama uygun olan bu bence davalar bazen çok eğlenceli olabilir.Gelirinde fazla olduğu sürece karşında duracak birşey yok.
(:
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Şubat 2011       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hakim olmak için nasıl bir eğitim almalıyız
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
5 Şubat 2011       Mesaj #15
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

hakim olmak için nasıl bir eğitim almalıyız

Önce hukuk fakültesini bitirmelisiniz.

Adli ve idari yargı olmak üzere iki ana kola ayrılan hakimlik mesleği, adli yargı bakımından sadece 4 yıllık lisans eğitimi veren Hukuk Fakültesi mezunları arasından Adalet Bakanlığı'nca ihtiyaca göre açılan sınavlarla seçilirler.

İdari yargı hakimleri ise, başta Hukuk Fakültesi olmak üzere programlarında hukuk bilgisine yeterince yer veren Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları arasından sınavla seçilmektedir.

Daha fazla bilgi için tıklayınız:

Hakim (Yargıç)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Nisan 2014       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi

Kaynak: Hakimlik hakkında bilgi verir misiniz?