Cevap Yaz En İyi Cevabı Gör Önceki Konu Sonraki Konu

Bıldırcın yumurtası yaşa göre nasıl tüketilebilir?

• bildircin yumurtasi bebek
  • bildircin yumurtasi cig icilirmi
  • bildircin yumurtasi faydalari
Misafir
19 Şubat 2010 10:29   |   Mesaj #11   |   
Ziyaretçi
bıldırcın yumurtasını 1 yaşında kızıma pişirerek yedirdim acaba çiğ mi vermeliydim hangisi sağlıklıdır acaba
Daisy-BT
19 Şubat 2010 10:42   |   Mesaj #12   |   
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bıldırcın yumurtasını 1 yaşında kızıma pişirerek yedirdim acaba çiğ mi vermeliydim hangisi sağlıklıdır acaba

Sağlık konusunda verdiğimiz bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Doktor tedavisi ya da uzman önerisi değildir.

Uzmanlara göre, bebeklerde en az 1-2 yaşına kadar bıldırcın yumurtası sakıncalıdır. Bunun iki sebebi var. birincisi böbrekleri yorar. Bebeğinizin böbrekleri ve sindirim sistemleri yetişkinler gibi çalışmamaktadır.
Diğer nedenide şu; yumurtadan daha fazla yoğun ve allerjen etkiside normal yumurtanın yaklaşık iki katıdır. Ve bebeğinizin savunma mekanizması henüz yeterince gelişmemiştir..
Bebeğinize yedireceğiniz herşeyi doktorunuza danışmanızı öneririm. Allerjik bünyeye sahip görünmese bile kontrollü beslenmesi için uzman denetimi gerekir.

Sağlıklı günler dilerim
Misafir
21 Şubat 2010 13:50   |   Mesaj #13   |   
Ziyaretçi
Alıntı

bildircin yumurtasi nasil pisirilir

bıldırcın yumurtası kayısı kıvamında çocuğa verilmelidir.. çünkü yumurtadaki proteini vücut en ii şeklde ( haşlanmş kayısı kıvamında ) aLıo..
Misafir
26 Mart 2010 15:21   |   Mesaj #14   |   
Ziyaretçi
bıldırcın yumurtasını rafadan mı.çiğmi 1 yaşındaki oğluma vermeliyim?
Misafir
7 Haziran 2010 09:23   |   Mesaj #15   |   
Ziyaretçi
benim bebeqm 1,5 yasında ve zayıf iştahsız bıldırcın yumurtası verıyorum zararı varmıdır?bir süre kullandım çocuqumu toparladı ama 3 yasından önce zaralıymış kesmelimiyim yoksa devam etmelimiyim?? İYİ GÜNLER......
Daisy-BT
7 Haziran 2010 09:48   |   Mesaj #16   |   
Ziyaretçi
Alıntı

bıldırcın yumurtası kayısı kıvamında çocuğa verilmelidir.. çünkü yumurtadaki proteini vücut en ii şeklde ( haşlanmş kayısı kıvamında ) aLıo..

Alıntı

bıldırcın yumurtasını rafadan mı.çiğmi 1 yaşındaki oğluma vermeliyim?

Alıntı

benim bebeqm 1,5 yasında ve zayıf iştahsız bıldırcın yumurtası verıyorum zararı varmıdır?bir süre kullandım çocuqumu toparladı ama 3 yasından önce zaralıymış kesmelimiyim yoksa devam etmelimiyim?? İYİ GÜNLER......

Sağlık konusunda verdiğimiz bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Doktor tedavisi ya da uzman önerisi değildir.

Uzmanlara göre, bebeklerde en az 1-2 yaşına kadar bıldırcın yumurtası sakıncalıdır. Bunun iki sebebi var. birincisi böbrekleri yorar. Bebeğinizin böbrekleri ve sindirim sistemleri yetişkinler gibi çalışmamaktadır.
Diğer nedenide şu; yumurtadan daha fazla yoğun ve allerjen etkiside normal yumurtanın yaklaşık iki katıdır. Ve bebeğinizin savunma mekanizması henüz yeterince gelişmemiştir..
Bebeğinize yedireceğiniz herşeyi doktorunuza danışmanızı öneririm. Allerjik bünyeye sahip görünmese bile kontrollü beslenmesi için uzman denetimi gerekir.

Sağlıklı günler dilerim
Misafir
17 Haziran 2010 10:13   |   Mesaj #17   |   
Ziyaretçi
benim bebeyim 9 ayık acaba bıldırcın yumurtası vermemde bir sakınca olurmu.internette araştırdım kimi olur diyo kimi olmaz diyo neyapabilirim acaba?şimdiden teşkler
Daisy-BT
17 Haziran 2010 17:09   |   Mesaj #18   |   
Ziyaretçi
Alıntı

benim bebeyim 9 ayık acaba bıldırcın yumurtası vermemde bir sakınca olurmu.internette araştırdım kimi olur diyo kimi olmaz diyo neyapabilirim acaba?şimdiden teşkler

Sağlıklı günler dilerim.
Misafir
21 Haziran 2010 22:15   |   Mesaj #19   |   
Ziyaretçi
benim oğlum 3yaşında günde 3 bıldırcın yumurtası yiyor dokunurmu?
Daisy-BT
21 Haziran 2010 22:19   |   Mesaj #20   |   
Ziyaretçi
Alıntı

benim oğlum 3yaşında günde 3 bıldırcın yumurtası yiyor dokunurmu?

Şaka yapıyor olmalısınız. Çocuğunuzun böbrekleri, sindirim sistemi zarar görebilir. Alttaki mesajı okuyun ve doktorunuza danışın.

Sağlıklı günler dilerim.
Cevap Yaz En İyi Cevabı Gör
Hızlı Cevap
İsim:

Bıldırcın yumurtası yaşa göre nasıl tüketilebilir? Konusuna Benzer Konular

Yaşa göre tansiyon ve nabız değerleri ne olmalıdır?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 147
Son Mesaj: 4 Mart 2015 13:31
Çocuğuma bıldırcın yumurtası verebilir miyim?
Gönderen: Ziyaretçi Forum: Soru-Cevap
Cevap: 56
Son Mesaj: 28 Ağustos 2014 10:17
Bıldırcın nasıl çoğaltılır?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 2
Son Mesaj: 26 Mayıs 2014 13:41
Bıldırcın Yumurtası ve Sağlık için Faydaları
Gönderen: Blue Blood Forum: Sağlıklı Yaşam
Cevap: 5
Son Mesaj: 9 Şubat 2014 18:53
Bıldırcın yumurtası mikrop taşır mı?