Arama

Bıldırcın yumurtası yaşa göre nasıl tüketilebilir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Mart 2018 Gösterim: 309.003 Cevap: 8
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
15 Ocak 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Bıldırcın yumurtası yaşa göre nasıl tüketilebilir?
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Sağlık konusunda verdiğimiz bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Doktor tedavisi ya da uzman önerisi değildir.

Sponsorlu Bağlantılar
Uzmanlara göre, bebeklerde en az 1-2 yaşına kadar bıldırcın yumurtası sakıncalıdır. Bunun iki sebebi var. birincisi böbrekleri yorar. Bebeğinizin böbrekleri ve sindirim sistemleri yetişkinler gibi çalışmamaktadır.
Diğer nedenide şu; yumurtadan daha fazla yoğun ve allerjen etkiside normal yumurtanın yaklaşık iki katıdır. Ve bebeğinizin savunma mekanizması henüz yeterince gelişmemiştir..
Bebeğinize yedireceğiniz herşeyi doktorunuza danışmanızı öneririm. Allerjik bünyeye sahip görünmese bile kontrollü beslenmesi için uzman denetimi gerekir.

Sağlıklı günler dilerim

BAKINIZ Bıldırcın Yumurtası ve Sağlık için Faydaları
Son düzenleyen Safi; 8 Mart 2018 01:12
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
19 Şubat 2010       Mesaj #2
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Sağlık konusunda verdiğimiz bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Doktor tedavisi ya da uzman önerisi değildir.

Sponsorlu Bağlantılar
Uzmanlara göre, bebeklerde en az 1-2 yaşına kadar bıldırcın yumurtası sakıncalıdır. Bunun iki sebebi var. birincisi böbrekleri yorar. Bebeğinizin böbrekleri ve sindirim sistemleri yetişkinler gibi çalışmamaktadır.
Diğer nedenide şu; yumurtadan daha fazla yoğun ve allerjen etkiside normal yumurtanın yaklaşık iki katıdır. Ve bebeğinizin savunma mekanizması henüz yeterince gelişmemiştir..
Bebeğinize yedireceğiniz herşeyi doktorunuza danışmanızı öneririm. Allerjik bünyeye sahip görünmese bile kontrollü beslenmesi için uzman denetimi gerekir.

Sağlıklı günler dilerim

BAKINIZ Bıldırcın Yumurtası ve Sağlık için Faydaları
Son düzenleyen Safi; 3 Ağustos 2018 01:16
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
21 Haziran 2010       Mesaj #3
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

benim oğlum 3yaşında günde 3 bıldırcın yumurtası yiyor dokunurmu?

Şaka yapıyor olmalısınız. Çocuğunuzun böbrekleri, sindirim sistemi zarar görebilir. Alttaki mesajı okuyun ve doktorunuza danışın.

Sağlıklı günler dilerim.
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
25 Haziran 2010       Mesaj #4
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

BENİM KIZIM 21 AYLIK HÇ İŞTAHI YOK AMA SABAHLARI TEK YEDİĞİ BILDIRCIN YUMURTASI ODA EN AZ 4 TANE YİYOR ZARARI VARMIDIR?

Ayrıca herşeyin fazlası zarar günde 1 tane vermeniz yeterli bence.
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
31 Ağustos 2010       Mesaj #5
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ben 16 yasındayım bıldırcın yumurtası yersem büyümeme yardımcı olurmu acaba aynı zamanda da basketbol oynuyorum ..

Bıldırcın yumurtası protein olarak zengin bir besindir, haftada 2-3 kez, allerjik bünyeye sahip değilseniz tüketebilirsiniz.
Boyunuzun uzaması için mucize beklemeyin. Alttaki yazıyı okuyun.

Basketbol oynayın, fast food beslenme yerine protein ve vitamince zengin beslenin.
Kişiye göre değişse de boy uzaması 21-22 yaşlarına kadar devam edebilir.
İnsanlarda boy, büyük ölçüde genetik faktörleriniz tarafından belirlenir. Ancak çoğu kişide etkisi görülebilecek yöntemlerle boyunuzu uzatabilirsiniz. Bunlardan en önemlisi hormon tedavisidir ve hastanelerde uzman doktor denetiminde yürüyen en az 1 yıllık bir tedavidir. Sigortaların özel durumlar dışında karşılamadığı bu tedavi pahalıdır.
Bunun dışında spor, özellikle basketbol, düzenli beslenme, yapılan tahliller sonucu beslenmenizin uzmanlarca düzenlenmesi ve gerekiyorsa vitamin takviyesi boyunuzun uzamasına katkı sağlayacaktır. 18-21 yaşlarına kadar boy uzayacağından ümitsiz olmayın derim. Ayrıca en önemlisi, kendinizle barışık olun. Eğitimde ya da çeşitli alanlarda başarılı olursanız, boyunuz ya da fiziksel görünümünüz çok da önemli olmayacaktır.
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
17 Eylül 2010       Mesaj #6
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

benım oglum 1 bucuk yasında bıldırcın yumurtası verıyorum doktorumuza sordum bıldırcın yumurtasında hormon oldugunu soyledı ama ben yıne vermek ıstıyorum sızce bırr sakıncası varmı

Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
12 Ekim 2010       Mesaj #7
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

hergün 1 tane yemesinde sakınca varmı? belli bir süre ara vermek gerekirmi? şu bilginin doğruluğu varmı; 10 gün boyunca günde bir tane yenip daha sonra ara vermek gerektiği...

Çocuğunuzun durumuna göre doktoru karar versin. Sağlık konusunda verdiğimiz bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Doktor tedavisi ya da uzman önerisi değildir. Alttaki mesajı okuyun.

Alıntı
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı

Bıldırcın yumurtası protein olarak zengin bir besindir, haftada 2-3 kez, allerjik bünyeye sahip değilseniz tüketebilirsiniz.

Çocuğunuza çok sık bıldırcın yumurtası yedirirseniz,böbrek ve sindirim sisteminde zaman içinde sorunlar olabileceği uzmanlarca ifade edilmektedir. Sizin çocuğunuza özel durumu doktorunuza danışın. Her gün yerine haftada 2-3 kere gibi bir öneride bulunabilir.

Sağlıklı günler dilerim.

ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
2 Şubat 2011       Mesaj #8
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

gunaydın, benım kızım 21 yasında,son 10 gundur grip, en onemlısı kronık boronsıt sureklı bır oksuruk var zaten grıp oldugu ıcınde bu oksuruk sıddetlendı . 3 gundur sabah aksam ac karnına 1 bardagın ıcıne bıldırcın yumurtası bal ve sut karısımı yapıp verıyorum ..mıgdem bulanıyor ıcmek ıstemıyorum desede ben ısrar edıyorum ve ıcırıyorum... sorum su... kronık boronsıtı olanada faydası da olurmu cok canı yanıyor cok uzuluyorum onerılerınızı bana yazarmıısnız baska ne yapmalıyım? acıl cevap beklıyorum saygılarımla ıyı calısmalar dılerım. dılek tugrul.

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları
Diğer yumurtalardan daha fazla, proteinlerin yapı taşı olan aminoasit içeren bıldırcın yumurtası, özellikle çocukların bağışıklık sistemini güçlendiriyor.
Çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine yardımcı olan protein deposu bıldırcın yumurtasının, grip ve bronşit gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarına iyi geldiği kaydedildi. Bıldırcın yumurtasının en doğru tüketilme biçiminin ise rafadan yenmesi olduğu vurgulanarak, çiğ tüketilmemesi önerildi.
  • Öksürük, astım, bronşit, nefes darlığı, mide, karaciğer ve göğüs hastalıkları tedavisinde,
  • Çocukların gelişiminde ve iştahlarının arttırılmasında,
  • Hastaların, ameliyat sonrası çabuk şifa bulmasında,
  • Kansızlık ve anemi tedavisinde,
öneriliyor. Ayrıca;
  • İnsan bedenini gençleştirici, kuvvetlendirici özelliği yanında yüksek derecede afrodizyak özelliği içerir.
  • Yüksek enerji ve protein içerir.
  • Vitamin ve minarel değeri çok yüksektir.
İdame dozu (tedavisi)
  • Bir adet bıldırcın yumurtasını bir bardağın içine kırıyorsunuz.
  • Bir kaşık balla karıştırıyorsunuz.
  • Çalkalıyorsunuz.
  • Bir bardak süte tamamlıyorsunuz.
  • Karışımı oda sıcaklığında veya buzdolabından çıkardıktan 10 dakika sonra içiyorsunuz.
  • 15 gün süreyle sabahları aç karnına bu kürü yapıyorsunuz. Öksürük, alerjik şikayet kalmıyor.
  • Ayda 5-10 adet yumurta içmeye en az 3 ay devam ediyorsunuz.
Devamı için>> Bıldırcın Yumurtası ve Sağlık için Faydaları
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ekim 2015       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bıldırcınların vücut sıcaklıgı tavugunkine göre daha fazlaymış ve yumurtasının içinde normal tavuk yumurtasına göre fazla fazla yararlı bişey varmış(adını unuttum) Bu yüzden çig içilebiliyomuş normal yumurta çig olarak tüketilmemeliymiş ayrıca Bıldırcın Yumurtası normal yumurtaya göre 5 kat fazla besin değerine sahipmiş.Fazla PROTEİN BÖBREKLERİ yorduğu için ufaklıklara Doktor tavsiyesi olmadan doktora danışılmadan verilmemeliymiş