Arama

Bayanlar askeri akademilere gidebilirler mi? Şartları nelerdir? - Sayfa 7

En İyi Cevap Var Güncelleme: 12 Nisan 2015 Gösterim: 44.632 Cevap: 74
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Eylül 2012       Mesaj #61
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 15 yaşındayım ama askeri okula gitmek istiyorum hem de çok ama sınavlara kızlar katılamıyormuş duyunca çok üzüldüm acaba liseyi bitirdikten sonra askeri bir akademiye girebilir miyim
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Eylül 2012       Mesaj #62
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 8. sınıfa geçtim askeri liseye gitmek istiyorum yani asker olmak eğitim yapmak istiyorum benim abim şuan askerde bende onun gibi asker olmak istiyorum bunun için ne yapmalıyım bana söylermisiniz lütfen en büyük hayalim asker olmak.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ekim 2012       Mesaj #63
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben sekizinci sınıftayım ve bayanım asker olmayı çok istiyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Ekim 2012       Mesaj #64
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bi sorum olacak tamam anladım kızlar askeri liseye gidemez peki kara harp okuluna girebilmek için liseye bitirmek mi gerekiyor 8. sınıfları almıyolarmı lütfen yardım edermisiniz ??
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Aralık 2012       Mesaj #65
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende lise 1deyim asker olmak için askeri okula gitmek gerekiyormu,ve poanı kaç boy sorunmu sizigidi askerler sizi seviyorummm
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ocak 2013       Mesaj #66
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende üniversite 1. sınıf okuyorum yaşım 18 bende girmek istiyorum bana yardımcı olabilir misiniz...
_GüzelikMeleği_ - avatarı
_GüzelikMeleği_
Ziyaretçi
6 Ocak 2013       Mesaj #67
_GüzelikMeleği_ - avatarı
Ziyaretçi
Anayasa taslağı çalışmaları sürerken yeni bir fikir ortaya atıldı. Kızlar asker olsun!

Sivil anayasa çalışmasını yürüten AK Parti, vatandaşlardan yüzlerce öneri alıyor. Bayan vatandaşlar ise Devlet Bakanı Nimet Çubukçu’ya mektup yazarak “Bayanlar da askere alınsın” şeklinde düzenleme yapılmasını önerdi.

Çubukçu, bir mektupta “Kızlar da askere alınsın” önerisi geldiğini ve bunun anayasaya konulmasının istendiğini belirterek, bu önerinin faydalı olabileceğini savundu. Bakan Çubukçu, kızların 20 yaşında askere alınmasının, onların genç yaşta evlendirilmelerini önleyebileceğini vurgulayarak, “Böylece kızlarımız, ’nasıl olsa askere gidecek’düşüncesiyle ailesi tarafından okutulur, çocuk yaşta okuldan alınıp evlendirilmez” dedi.

Çubukçu, kızların askerlik hizmeti süresince Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na (SHÇEK) bağlı yurt ve bakımevlerinde görev yapabileceğini belirtti.

Bakan, “Askerlik süresince, meslek öğrenme imkanına kavuşabilirler. Böylece gelecek dönemlere daha güvenle bakabilirler” ifadesini kullandı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Mart 2013       Mesaj #68
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 9. sınıf anadolu lisesi öğrencisiyim annem coğrafya öğretmeni babam ise astsubay teşekkür aldım 2. dönem ise takdir. boyum 161 kilom 59 hiç ameliyat geçirmedim allaha şükür her tarafım sağlam. dikiş izimde hiç yok gözlükte kullanmıyorum. sizce ben ortalamayı geçersem beni alorlar mı yani babamdan dolayı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ekim 2013       Mesaj #69
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 19 yaşındayım ve asker olmak çok istiyorum bunun için ne yapmam gerekir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ağustos 2014       Mesaj #70
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

BEN 7.SINIFTAYIM BU YIL 8. SINIFA GEÇİÇEM ORTAOKULU BİTİRDİKTEN SONRA ASKERİ LİSEYE GİDEBİLİYORMUŞUZ NEREDEN BİLİYORSUN DİYE SORACAK OLURSANIZ DAYIMA SORDUM DAYIM ÜSTTEĞMEN OLDUĞUNDAN ONA SORDUM EVET DEDİ

peki kızlarda gidebiliyormu