Arama

Windows siyah ekran hatası neden olur, çözümü nedir? - Sayfa 5

En İyi Cevap Var Güncelleme: 26 Haziran 2015 Gösterim: 100.416 Cevap: 82
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ağustos 2011       Mesaj #41
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bilgisayarında virüs olanlar ya da bundan habersiz olanlar bu program ile virüsleri tamamen temizleyebilirsiniz.Geçenlerde bilgisayarımın ekranı siyaha bürünmüştü.Bu program sayesinde sorunumu çözdüm.Program her türlü virüsü temizliyor.Arada bir çalıştırmakta fayda var.
Hotfile.com: One click file hosting: VİRÜS.exe
Sponsorlu Bağlantılar
emre551 - avatarı
emre551
Ziyaretçi
26 Ağustos 2011       Mesaj #42
emre551 - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayarımda bir süre hiç bir şeye deymeden beklersen bilgisaray kitlenip kapkara bir ekran çıkıyor ve düzeltmem için kapayıp açmam gerekiyo yardım eder misiniz bilgisayarım MSI laptoptur cevaplarınızı bekliyorumMsn CryMsn CryMsn SadMsn Cry8o|
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Eylül 2011       Mesaj #43
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar acil cevap vermenizi istiyorum. bilgisayarım acılırken ahta veriyor. siyah ekran filan cıkmıyor ama f9 a veya f12 ye basın del tusuna basın gibi seyler cıkıyor. basıyorum kafasına göre bazen bios ayarlarını acıyor. bazen kendi acılıyor bazen hic acılmıyor yardım edermisiniz cok acil bekliyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Eylül 2011       Mesaj #44
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Selam Arkadaşlar Power Düğmesine Basıyorum Siyah Ekranda 1 Saat Kadar Duruyo Açılma Sesi Geliyo. Ama 1 Saat Bekliyorum Deli Oldum Lütfen Yardım.!
maviseans - avatarı
maviseans
Ziyaretçi
24 Ekim 2011       Mesaj #45
maviseans - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar ACER ASPİRE 5740G laptopum var, yaklaşık 10 gün önce bilgisayara format attım ve 32 bit WİN 7 Ultimate yükledim (öncesi 64 bit WİN 7 Ultimate vardı) ancak bigisayar donanımlarında problem yaşadım ve tekrar 64 bitlik olanı kurdum, ancak ne olduysa bundan sonra oldu, sorunum aynen şöyle;
1. bilgisayar açılırken WİNDOWS BAŞLATILIYOR ekranından önceki siyah ekranda yaklaşık 2 dakika bekliyor ve sonra windows açılıyor,
2. Bilgisayara kapat komutunu verince bilgisayar 2 saniye içinde kapanıyor, ancak fan çalışmaya ve bişgisayarın tüm ışıkları (HDD, wireles vb) ışıkları yanmaya devam ediyor, fişi çekmeden veya güç düğmesine kapatmadan da kapanmıyor.
3. Daha önce herhangi bir sorun olmayan sistem aygıtmarından "İntel(R) Management Engine İnterface" isimli donanımın ise üzerinde sarı ünlem işareti var ve bu aygıt başlatılamıyor uyarısı veriyor (orjinal sürücüsünü defalarca kaldırdım tekrar yüklerim yine düzelmedi, bu sorunda zaten yukardaki sorunlar ile aynı anda başladı)

Sorun ile ilgili yaptığım araştırmalar sonucunda
1. bilgisayarın HDD sini değitirdim, (sıfır hdd aldım) (bad sektör testinde arıza görünmüyor)
2. Biosu güncelledim,
3. Yaklaşık 5 defa format attım (XP-win 98) yine düzelmedi,
4. XP de denedim yine aynı sorun devam edince donanımsal bir arıza olduğuna anladım ama hangi donanım??? ve çözümü?
5. Sorun şarj cihazında veyua pilde diye düşündüm, onlarıda değiştirdim yine olmadı,
6. bilgisayarın ısı değerleri normal seviyelerde (CPU 30-35 , HDD 40-45 derece seviyelrinde, ayrıca ek soğutucu fan ile kullanıyorum)
DELİRECEĞİM ARTIK ARKADAŞLAR BİR ÇÖZÜMMMMMM, (bulunduğum yer çok küçük bir ilçe olduğundan bilgisayardan anlayan iyi bir tamirci de olmayınca yardımlarınız benim için çok önemli)

BİLGİSAYARIN ÖZELLİKLERİ:
Bilgisayar Türü: ACPI x64-based PC (Mobile) ( İntel Core İ3 Processor 330 M, 2,13 GHZ, 1066 MHZ FSB, 3 GB Ram)
Anakart Adı: Acer Aspire 5740
HDD:Seagate Momentus XT 500GB 7200RPM 32MB Solid Hybrid Disk (ST95005620AS)
Ekran Kartı: Ati Radeon HD 5470 (512 Mb)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ekim 2011       Mesaj #46
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Çozumu basit ctrl+alt+delete tuslariyla gorev yoneticisini aciyorsunuz sonra sol ust kosedeki dosya tiklayip acilan yeni gorev olustur satirina EXPLORER yazıyorsunuz... aysegl
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Ekim 2011       Mesaj #47
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar ben misfirn sorunu biliyorum sadece belgelrimmi gelyorsa belgelrimn penceresinde sag üsste arama kösesi var ordan yereldisk c ye gec yreldisk c de arama yap aramayerine explorer.exe yap gelene cıft tıkla ve ekran gelir geldikten sonra internet explorer.exe yi arat indir ve eski explorer.exe le degıstr olur
Sorunn:?? :)) - avatarı
Sorunn:?? :))
Ziyaretçi
1 Kasım 2011       Mesaj #48
Sorunn:?? :)) - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bendede olmuyor hoşgeldiniz yazısı çıkıyor.. sonra ekran simsiyah hiç gelmiyor sonra bir şey keşfettim benim pc w7 ben bir oyun kurdum oyunu açtığımda Dirext3D bişe bişe bişe yazıordu bende Dirext3D yazdım indirdim olmadısonra dedim bi reset atıyım yeniden başlat dedim olmadı siyah ekran çıktı ertesi gün öğlen baktım pc yi açtım f8f8f8f8 bastım hep güvenli modda actım sonra güvenli modda yeniden başklat dedim... açıldı sonra alttaki ekran w7 nin 2 eski sürümündeki gibi oldu sonra resim değiştirdim oldu ama her girişte böle yapmam lazım yardım " GÜVENLİ MODDAN GİRENLER İÇİN TAVSİYE ÖNCE GÜVENLİ MODDA GİRİN SONRA BAŞLATTAN YENİDEN BAŞLAT DEYİNONDAN SONRA OLUYO AMA HER AÇILIŞTA BUNU YAPMANIZ LAZIM."Şimdiden tşkler....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Kasım 2011       Mesaj #49
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
pcnm acıyorm 10 dk sonra siyh errn gelyo Msn Sad
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Kasım 2011       Mesaj #50
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bilgisayarımı açıyorum bilgisayarın işareti çıkıyo ve ondan sonra 1nokta yanıp sönüyor ama ondan sonra bilgisayarda siyah ekran çıkıyor