Arama

Windows siyah ekran hatası neden olur, çözümü nedir? - Sayfa 6

En İyi Cevap Var Güncelleme: 26 Haziran 2015 Gösterim: 100.474 Cevap: 82
mavikurt - avatarı
mavikurt
Ziyaretçi
8 Kasım 2011       Mesaj #51
mavikurt - avatarı
Ziyaretçi
Nadiren bir bilgisayar bazen güdük bana pencereleri siyah bir ekran Bununla birlikte, bir bilgisayar ile ilgili bir sorun teşhis edemez üzerinden geliyor.
A computer black screen on start up is a challenge for me and I always try to trouble shoot the problem manually, without using those fancy programs, because I believe it is the only way to learn.
Başlangıç ​​bir bilgisayar siyah ekran benim için bir meydan okuma ve ben bunu öğrenmek için tek yol olduğuna inanıyoruz, çünkü ben her zaman, bu fantezi programlarını kullanarak, sorunu el ateş sorun deneyin.
There are two types of black screens that can appear in Windows.
Windows görünür siyah ekranlar iki türü vardır.
One where the computer will not boot up but you have a beep sequence sounding to let you know what the problem could be, and the other has nothing at all.
Bir bilgisayar önyükleme değil ama siz sorun ne olabilir bildirmek için sondaj bir bip dizisi var, ve diğer hiç bir şey vardır.
No beeps, no cursor, no logo screen, and no choice to boot to safe mode or access the bios.
Bip sesi yok, hiçbir imleç, herhangi bir logo ekranı ve hiçbir seçim güvenli modda önyükleme veya bios erişmek için.
If your computer will not boot up and you get a beep sequence, I am not saying it is good news, however it is a step in the right direction towards solving this problem.
Bilgisayarınızı önyükleme ve bir bip sesi dizisi olsun, ben ancak bu sorunu çözme yolunda doğru yönde bir adımdır, bu iyi bir haber olduğunu söylüyor değilim.
This is a message from your computer that can be understood by looking up your bios (the brand) beep code.
Bu bios bip kodu (marka) bakarak anlaşılabilir bilgisayarınızdan bir mesajdır.
For example you may have an Award Bios, Ami Bios, Phoenix BIOS, Compaq, Dell, or Acer Bios.
Örneğin bir Award BIOS, AMI BIOS, Phoenix BIOS, Compaq, Dell, Acer Bios olabilir.
This list goes on and on.
Bu liste böyle uzayıp gidiyor.
You can search for Bios beep codes in Google.
Bios bip kodları için Google arama yapabilirsiniz.
Here is an example of results in Google search Search results for “bios beep codes”
Google arama sonuçlarının bir örnektir "bios bip kodları" için arama sonuçları
Sponsorlu Bağlantılar
If you heard a single beep, then the computer posted, and the CPU is OK.
Eğer tek bir bip sesi duyulur, sonra bilgisayarı postalanamaz, ve CPU Tamam.
POST= Power On Self Test A procedure the computer goes through on starting to ensure all is well.
POST = Power On Self Test bir prosedür bilgisayarın tüm iyi sağlamak için başlangıç ​​geçer.
When your computer has a black screen in windows, and absolutely nothing else, this is where the challenge begins.
Bilgisayar windows siyah bir ekran var ve başka hiçbir şey, bu sorun burada başlıyor.
Sometimes the fans and the CPU seems to be running.
Bazen hayranları ve CPU çalışıyor gibi görünüyor.
When this happens to me, I have an instant advantage as I have a replacement part for basically any computer component at my fingertips.
Ben benim parmaklarınızın ucunda temelde herhangi bir bilgisayar bileşeni için bir yedek parça gibi bu benim başıma, ben bir anlık bir avantaj var.
Common things that can happen when your computer has a black screen in Windows:
Bilgisayarınızda Windows siyah bir ekran sahip olduğunda meydana gelebilir Ortak şeyler:

• When the computer will not boot up, it sound like it is booting as the CPU fan is running and the lights are on.
    CPU fanı çalışıyor ve ışıklar gibi önyükleme gibi bilgisayar açılmayacaktır, bu ses.
    It also finds the CD ROM but it won't boot from a CD either.
    Aynı zamanda CD-ROM bulur ama ya bir CD'den boot olmayacaktır.
  • Sometimes when you have a computer black screen on startup and the power switch light will be green and then turns to orange or amber.
    Bazen ne zaman bir bilgisayar siyah ekran başlatma ve güç düğmesi ışığı yeşil olacak ve daha sonra turuncu veya sarı döner.
    Everything is running.
    Her şey çalışıyor.
  • Everything seems to be running but you can't see anything on the screen, not even a flashing cursor.
    Her şey çalışıyor gibi görünüyor ama sen bile ekranda bir şey değil, yanıp sönen bir imleç göremiyorum.
    Your black screen in Windows has occurred before the Windows logo screen.
    Siyah ekran Windows, Windows logosu ekranında önce meydana geldi.
Windows ekran adaptörü veya video kartı başarısız bir siyah ekran neden olabilir:

Most of the time you can tell if your computer video card is deteriorating by seeing little tell tale signs.
Bilgisayarınızın ekran kartı görerek kötüleşen ise size zaman en küçük Tell Tale Signs.
Lines appearing or flashing can sometimes occur, however sometimes nothing happens at all.
Ancak bazen hiçbir şey olmuyor, görünen ya da yanıp sönen Hatları bazen oluşabilir.
You might turn your computer on and have the dreaded black screen.
Bilgisayarınızı açın ve korkunç siyah bir ekran olabilir.
You can try removing your video card and using onboard video, or replacing the video card to see if that is the problem.
Bu, ekran kartı çıkarmadan ve onboard video kullanarak, ya da bu sorun olup olmadığını görmek için video kartı değiştiriyorsanız deneyebilirsiniz.
People often also see a black screen when they have plugged their computer into a different monitor or even a TV where the screen resolution is not compatible.
Onlar, hatta başka bir monitör ya da ekran çözünürlüğü ile uyumlu olmayan bir TV bilgisayarda takılı olduğunda insanlar çoğu da bir siyah ekran görebilirsiniz.
Is a simple black screen on your computer and also a simple problem to fix, but unfortunately people do not realize this problem and start troubleshooting, which actually gives the computer are serious black screen.
Bilgisayarınıza basit bir siyah ekran ve aynı zamanda basit bir sorunu düzeltmek için, ama ne yazık ki insanlar bu sorunun farkındayız ve sorun giderme, aslında bilgisayar ciddi bir siyah ekran veriyor başlatmak yok.
When I know that my computer is showing a black screen on my Windows computer and I know that I have just connected it to a different monitor, I immediately restart and press F8.
Benim bilgisayar Windows bilgisayarda siyah bir ekran gösteriyor ve ben ben sadece farklı bir monitöre bağlı olduğunu biliyorum biliyorum, ben hemen yeniden başlatın ve F8 tuşuna basın.
This will take me to the the menu where I will choose enable VGA mode or something similar.
Bu beni VGA modu etkinleştirmek veya benzer bir şey seçecek menü alacaktır.
The next reason the computer will not boot up is RAM …or memory:
Bilgisayar açılmayacaktır sonraki nedeni RAM veya bellek:

This can be the cause when your computer has a black screen in Windows .
Bu bilgisayarınızda Windows siyah bir ekran neden olabilir.
If your memory is not seated properly (not in), is damaged, or even absent altogether, this can cause a black screen.
Hafıza düzgün oturduğundan değilse (değil), hasar görmüş ya da tamamen eksik, bu bir siyah ekran neden olabilir.
  1. If you have no memory installed at all, some computers make no sounds and just show a black screen on startup .
    Tüm yüklü bir bellek varsa, bazı bilgisayarlarda hiç ses olun ve sadece başlangıçta bir siyah ekran gösteriyor.
    Other computers go crazy and beep their head off.
    Diğer bilgisayarlar deli ve bip sesi kendi kafasını gidin.
    I am an expert at this one, as I build so my computers.
    Öyle bilgisayarları inşa gibi, bu bir uzman duyuyorum.
  2. When your computer gets a black screen only sometimes, it usually means your ram is on the way out..For example if you boot your computer and it doesn't work, then go back an hour later, and it does work, your memory is playing up.
    Bilgisayarınızda tek bir siyah ekran bazen alır, genellikle bilgisayarınızı boot ve işe yaramazsa Örneğin, ardından bir saat sonra geri dönün .. koç dışarı yolda demektir, ve çalışır, hafıza için uğraşıyor.
    You can try taking the ram out, gently cleaning it with an antistatic cloth, and replacing it.
    Ram yaptırmayı, antistatik bir bez ile nazikçe temizlerken, ve bunun yerine deneyebilirsiniz.
    This may solve your problem.
    Bu sorunu çözebilir.
    If it does not, then you should try running your computer with another compatible stick of ram installed.
    Eğer değilse, o zaman ram uyumlu başka bir sopa yüklü bilgisayarınızda çalıştırmayı deneyin.
If you plan to open your computer case and remove the ram please read these articles on how to open computer cases safely and Upgrade Memory
Bilgisayarınızın kasasını açmak ve nasıl bu makaleleri okumak için lütfen koç kaldırmak için planlıyorsanız bilgisayar kasaları açmak güvenli ve Bellek Yükseltme
Black screen on startup with an amber flashing light
Kehribar bir yanıp sönen ışık ile başlangıçta siyah ekran

A flashing amber light along with your black screen on startup can be a few things.
Başlangıçta siyah bir ekran ile birlikte yanıp sönen sarı ışık, bir kaç şey olabilir.
  1. Not enough power getting to the motherboard.
    Anakart almak yeterli güç değil.
  2. A dead power supply.
    Ölü bir güç kaynağı.
  3. A bent pin or shorted out USB port causing a problem.
    USB bağlantı noktası, bir soruna neden dışarı bükülmüş bir iğne veya kısa devre.
Computer black screen after installing new hardware
Bilgisayar yeni bir donanım yükledikten sonra siyah ekran

Often when computer users install hardware in order to upgrade their own computers they run into problems.
Genellikle bilgisayar kullanıcılarının sorun haline çalıştırırsanız kendi bilgisayarları yükseltmek için donanım yüklediğinizde.
If you have just performed an upgrade and then get a black screen, the answer is obvious.
Eğer sadece bir yükseltme ve sonra bir siyah ekran varsa, bu sorunun cevabı açıktır.
Some hardware components may not be compatible with the others in your system.
Bazı donanım bileşenleri sistem de diğerleri ile uyumlu olmayabilir.
And of course there is always the risk of static electricity damaging your components when you are not an experienced computer repair person.
Ve tabii, deneyimli bir bilgisayar onarım kişi değildir bileşenleri zarar statik elektrik riski her zaman vardır.
You might just be installing a new piece of RAM but the best way to troubleshoot this is to go back to where you started from.
Sadece yeni bir parça RAM yükleyerek olabilir ama bunu gidermek için en iyi yolu, başladığı yere geri dönmek.
Always start from the beginning.
Her zaman başından itibaren başlar.
If your computer was working and you installed something, then take it back out.
Bilgisayarınızda çalışan ve bir şey yüklediyseniz, daha sonra geri almak.
Think about what you are doing and try again.
Ne yaptığınızı düşünün ve tekrar deneyin.
This has nothing to with getting a black screen in Windows, as sometimes you have not even installed Windows yet.
Bu bile henüz Windows'un yüklü olduğu gibi, bazen Windows siyah bir ekran ile bir şey vardır.
The hardware must be compatible together and also must be installed correctly.
Donanım birlikte uyumlu olmalı ve aynı zamanda doğru yüklü olmalıdır

umarım işinize yararMsn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Aralık 2011       Mesaj #52
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
arkadaşar wolfteam ı açıyorum hep kapkara ekran gelio açılmıo nedenini yazarsanız tşk
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Ocak 2012       Mesaj #53
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ARKADALAR BEN WİN7 KULANIYORUM PC AÇILDIMI MASAÜSTÜ YÜKLENİYOR DİO VE AÇILDIĞINDA
EKRAN SİYAH OLUYOR BİR TEK GERİ DÖNÜŞÜM KUTUSU VAR MASA ÜSTÜNE BİŞEY KOPYALAYAMIYORUM

ACİL YARDIMMMM
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Ocak 2012       Mesaj #54
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
artık guvenlı moddan da acılmıyrm acıl yardm tskkeruler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ocak 2012       Mesaj #55
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kardesım benım ekranım gri gözukuo Msn Happy yardım edın lutfen :d
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Ocak 2012       Mesaj #56
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selamlar benim acer aspıre 5741g 4gb ram 1gb nvıdıa ekran kardı 500 h.disk ben 1 hafta önce format attım pc açılırken ekran ilk siyah geliyo bekliyorum ama gelmiyorum ama açılma sesi geliyor ekran gelmior sadece pc yi beklemeye uykumoduna aldığım zaman pc normal gibi açılıyor hep aynı oluyor ne yapmam gerekiyorr YARDIM EDERMİSİNİZ LÜTFEN saygılar..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Ocak 2012       Mesaj #57
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya sinir kaptım bendede siyah ekran var bunun çözümü varmı ya benim bilgisayar windows xp
pusula - avatarı
pusula
Ziyaretçi
30 Ocak 2012       Mesaj #58
pusula - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayarın ramından kaynaklanan sıkıntı olabilir
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 6 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Şubat 2012       Mesaj #59
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Mrb arkadaşlar. laptop ta win 7 home işletim sistemi war. bilgisayara hiçbir şey yapmadım bu akşam açarken hoşgeldiniz yazısından sonra kalıyor siyah ekranda. hiçbir şey açılmıyor. görev yöneticisini açtım ve yeni işlem yaparak firefox u fln açıp yazıyorum şuan. problem bir virüsten kaynaklanıyor olablir mi. işlemlerin açılmasını engelleyen bişeyler war. sorunu nasıl düzelteblirim ??
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Şubat 2012       Mesaj #60
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar bnm windows 7 laptopum var.hoşgelidinizden sonra siyah ekran cıkıo o kadar baska belgeler bilgisayarım felan gelmio görev yöneticisinden girip dosya diom yeni görev calıstır diom ve internete girebiliorum ama avukatlık için pcde yüklü şeylerim cok pahalı bir şey 1.000 tlden yüklenior ne yapacagım of geri alabilsem bütün herşeyi alıp format atıcam ama format atınca gidicek çözümünüz varmı ? acillllll