Arama

Windows siyah ekran hatası neden olur, çözümü nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 26 Haziran 2015 Gösterim: 100.412 Cevap: 82
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
16 Ocak 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
iyi günler bilgisayarım yeni nedenini bilemediğim bir sebepten dolayı açılırken siyah ekran geliyor ya açılmıyor açılırsada biraz zaman alıyor sebebini bana yazarsanız sevinirim teşekkürler...
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
arkadaşar wolfteam ı açıyorum hep kapkara ekran gelio açılmıo nedenini yazarsanız tşk
Sponsorlu Bağlantılar
Lord.iz - avatarı
Lord.iz
Ziyaretçi
16 Ocak 2009       Mesaj #2
Lord.iz - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayar açılırken dos ortamında driverlar işletim sistemi ve ona bağlı program ve bileşenler yüklenir bu sırada siyah ekran herkeste var daha sonra windows ortamına geçer ve bilgisayar açılır bilgisayarı yeni aldıysan servisi vardır servisten yardım alabilirsin ne kadar geç açıldığını ve açılmadı zamanlarda nasıl bir hata veya ekranla karşılaştığını buraya yazar yada aradığında servise iletirsen sana daha kolay yardımcı olurlar Msn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
KLAMP - avatarı
KLAMP
Ziyaretçi
23 Eylül 2009       Mesaj #3
KLAMP - avatarı
Ziyaretçi
Merhabalar Arkadaşlar bilgisayarımla ilgili bir sorun yaşıyorum
1 ) Ben Format Attım Driverlarını vs Yükledim sonra
sp3 güncellemesini bunun yanında başka bişiyide yüklüyordum ve bilgisayrın kasasındaki kapatma düğmesine bastım sp3 Güncellemesini yaparken bilgisayar kapandı bidaha açılmadı yani, aslında açılıyorda Siyah ekran geliyor

2 ) ekran açılmadığı için tekrar Format atayım dedim biosa girdim gerekli ayarlamaları yaptım f10 bastaım kaydettim çıktım

cd kurmak için bir tuşa basın dedi enterladım

sonra donanımınız inceleniyor yazısı çıktı

Ardından ekran Simsiyah kaldı daha ileri gitmiyor

güç kaynağını fişini çıkarttım yaklaşık 5 dk bekledim tekrar taktım bilgisayarı Çalıştırdım ama hiçbir gelişme yok tam formata geçicekken ekran simsiyah kalıyor

bu sorunu nasıl Çözebilirim biosu sıfırlasam çözebilirmiyim önereileriniz nelerdir biosu nasıl sıfırlarım biggrin
KLAMP - avatarı
KLAMP
Ziyaretçi
24 Eylül 2009       Mesaj #4
KLAMP - avatarı
Ziyaretçi
ayrıca Bilgisayarı açarkende yazılar geliyor sonra siyah ekranda kalıyor formatta Atamıyorum belirttiğim gibi ne yapabilrim bilgisayarın içinide temizledim heryerini temizledim anakarttaki pili dahi çıkartıp taktım belki bioastandır diye ama çözüm olmadı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Eylül 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar benimde siyah ekran geliyor ama önde belgelerim ne başlat menüsü ne arkaplan yok sadece siyah ekran önünde belgelerim yardımcı olurmusunuz?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ekim 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bilgisayarı açarkende yazılar geliyor sonra siyah ekranda kalıyor formatta Atamıyorum belirttiğim gibi ne yapabilrim bilgisayarın içinide temizledim heryerini temizledim anakarttaki pili dahi çıkartıp taktım belki bioastandır diye ama çözüm olmadı
hakan_fb - avatarı
hakan_fb
Ziyaretçi
8 Ekim 2009       Mesaj #7
hakan_fb - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba, pc açılıp windows ekranını geçtikten sonra aşağıdaki hatayı veriyor ve siyah ekrana geçiyor.
Ne yapmam gerekiyor, bilgisi olan var mı.
Teşekkürler şimdiden..Hata:
The application or dll C:WINDOWS\system32\DNSAPI.dll is not a valid windows image. Please check this against your installation diskette.

dll dosyasını buldum pcye nasıl atabilirim? Disketle falan olur mu?

Teşekkürler..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Kasım 2009       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar benm tel yere düstü ekranda göruntu gidip gelio ekran resmi kayıyo sorun nasıl giderilir simdiden tsk
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Aralık 2009       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
eğer BIOS u sıfırlamak istiyorsanız Bıos pilini çıkarıp takmanız gerekir böylece tüm BIOS ayarları silinir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ocak 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Değerli msxblas ailesi sizlere bir soru soracağım(acil)
Arkadaşlar ben bilgisayarıma en son windows 7 ile ilgili bir tema yüklemiştim temayı yükledikten sonra bilgisayarı kapatıp açtım ve bilgisayar açılmadı açılmadı derken yani bilgisayar hoşgeldin yazısına kadar açılıyor ondan sonra ise siyah ekran gelip bilgisayar kendi kendine reset atıyor yani normal modda açılmıyor sadece güvenli modda açılıyor bende şu anda güvenli moddan mesaj yollayabiliyorm sistem geri yükleme olmuyor güvenli modda da olmuyor lütfen aci olarak cevap yollayınnn.... Şimdiden teşekkürler...