Arama

2 yıllık önlisans programlarının taban puanları kaçtır? - Sayfa 2

Güncelleme: 21 Nisan 2012 Gösterim: 115.246 Cevap: 52
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Eylül 2009       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben düz lise mezunuyum iki yıllık sayısal alan taban puanlarını ögrenmek üstiyorum
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Eylül 2009       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar benkübra lise3deym şuan grafik bölümü okuorum liseden snra sınavsız 2 yıllık ünv.direk geçiş hakkı var yalnız bunla ilgli pek bişey blmiyorum açıklarsanız sevnirm:/
Sponsorlu Bağlantılar
eda dogan - avatarı
eda dogan
Ziyaretçi
1 Ekim 2009       Mesaj #13
eda dogan - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

2009 2 yıllık üniversite taban puanları

sözel1 275 sözel2 281 eşit agırlık1 249 eşit agırlık2 255 puan aldm eşit agırlık öğrencisiyim. 2 yıllık istiyorum. ek kontenjanda yerleşebilme imkanım nedir? özellikle sözel2 puanıma göre bir yere yerleşebilme imkanım??
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ekim 2009       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kat sayının kalkmasıyla birlikte 0.3 le çarpılma durumu kalktı. zaten puanı 0.3le çarpılan okullar meslek liseleriydi ki artık çok şükür bu haksızlık ortadan kaldırıldı. ama yanılmıyorsam bu puanla 2 yıllık bankacılık olabilir. internette bazı dersanelerin puanla hangi üniversite hangi bölüm olduğunu gösteren siteler var orayı bi dene derim ben. hayırlısı olsun inşallah.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ekim 2009       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya ben mesle lisesi öğrencisiyim 2 yıllıklar kalktı die biliyorum ama bazı hocalar halen var diyorr lütfen bilen varsa söylesin teşekkr ederimm
beyaz# - avatarı
beyaz#
Ziyaretçi
4 Ekim 2009       Mesaj #16
beyaz# - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

sözel1 275 sözel2 281 eşit agırlık1 249 eşit agırlık2 255 puan aldm eşit agırlık öğrencisiyim. 2 yıllık istiyorum. ek kontenjanda yerleşebilme imkanım nedir? özellikle sözel2 puanıma göre bir yere yerleşebilme imkanım??

klavuz çıktı ösym sitesine girip klavuzu inceleyebilirsin puanına eşit veya puanın altı olan yerleri tercih edebilirsin senin puanından yüksek bir yeri tercih edemiyorsun

2 yıllık bölümler genellikle meslek liselerinin sınavsız geçiş ile yerleştiği bölümler öss puanı yazmayan bölümleri de tercih edebilirsin tabii öncelik meslek liselerinin

hangi şehirde yaşadığını ya da hangi şehirleri tercih etmek istediğini,burslu/yarı burslu/özel isteyip istemediğini hangi bölümleri tercih etmek istediğini bilemediğim için pek yorum yapamıyorum klavuzu inceleyip puanından düşük ya da puanı olmayan boş kontenjanları sıralayıp en çok istediğinden başlayıp tercih etmeni öneririm

Alıntı

ya ben mesle lisesi öğrencisiyim 2 yıllıklar kalktı die biliyorum ama bazı hocalar halen var diyorr lütfen bilen varsa söylesin teşekkr ederimm

yeni sistem taslağında böyle bir madde var ancak sınavsız geçiş yasalarla belirlenmiş bir olay ve yasanın hemen değişmesinin mümkün olmadığını söyledikleri için sınavsız geçişin de kalkmayacağını söylüyorlar

fakat geçişin kalkmasıyla ilgili yazılan madde de yasanın bu yıl değiştirilmeden ek madde getirilerek kaldırılacağını söylüyorlar
henüz netleşmedi yani
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ekim 2009       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

2009 2 yıllık üniversite taban puanları

söz 1 puanım 258.861 2 yıllık hangi bölümleri tercih edebilirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ekim 2009       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar benim kızım buyıl son okuyor tektil iplik bölümü seneye düz geçişler kalktımı yoksa öss mi giricek kızım işletme istiyor en az iki yıllıkta osa okusun biz çorlu istiyoruz inşallah olur puanları kaç acaba birde çorluya giden varmı herkeze bol şans
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ekim 2009       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
MERHABA BEN TİCARET MESLEK LİSESİ SON SINIF ÖĞRENCİSİYİM 2 YILLIK ÖN LİSANS SINAVSIZ GEÇİŞ YAPABİLECEK MİYİM CVPLARSANIZ COK SEVINIRIM CEVABINIZI BEKLIYORUM IYI GÜNLER
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Kasım 2009       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
MİLLET BN DERSHANE FALAN GIDIYORUM KENDIMI FAZLA DA YORMUYORUM STAJ FALAN AMA BN MAKINA CNC ALANI IM OKUL PUANI DA İİ POLİSLİK VEYAA HERHANGI IKI YILLIK IZTIYORUM KAC PAUN CIKARIRIM VAN 100CÜ YIL UNİ SECCEM DE KAC ISTER