Arama

2 yıllık önlisans programlarının taban puanları kaçtır? - Sayfa 3

Güncelleme: 21 Nisan 2012 Gösterim: 115.188 Cevap: 52
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Mart 2010       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
fizik tedavi ve rehabilitasyon sayısal 1 den mi. yoksa 2den mi alınıyo sayısal 1den puanı kaçtır lütfen bilgilendirirseniz çoooook memnün oluruz
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Nisan 2010       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mrb düz lise mezunuyum eşit agırlık böl. ögr.kaç puan alırsam ziraat bölümüne girerim lütfen
Sponsorlu Bağlantılar
bensuu - avatarı
bensuu
Ziyaretçi
17 Nisan 2010       Mesaj #23
bensuu - avatarı
Ziyaretçi
ben duz lıse mezunuyum ygs den tercıh yapmak ıstıyorum puanlarım da: ygs1:309 ygs2:281 ygs3:350 ygs4:339 ygs5:363 ygs 6: 346 hangı bolumler gelır aceba yardım edersenız sevınırım Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Nisan 2010       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mrb ben anadolu lisesi çıkışlıyım.2yıllık saglıktan bi bölüm istiyorum ygs2:323 (ham).diploma notum 76. hangi bölümler gelir acaba şansım varmı?şimdiden teşekkürler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Mayıs 2010       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merb ben ygs den 177.900 aldım ama okul puanım eklenmmeiştir sizce neden zirat isitiyorum 2 yılık gelirmi sizce
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Mayıs 2010       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar YGS-3 puanım 244 civarı.. İki yıllık tercih yapmak istiyorum. Bu puanla İstanbul'daki iki yıllık meslek yüksekokullarına girebilir miyim? Özellikle ''radyo ve tv programcılığı'' ve ya ''fotoğrafçılık ve kameramanlık'' için bu puan yeterli midir?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Mayıs 2010       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Hemen herkese cevap mahiyetinde birkaç şey yazayım..
1. YGS puanlarına kesinlikle okul puanları dahil değil..Temmuzda LYS puanları ile birlikte belli olur okul puanları..
2. Aldığınız YGS lerin eski ÖSSdeki karşılıkları az çok belliii..Merak eden incelesin...

2010 YGS Puanları 2009 ÖSS'de Neye Karşılık Geliyor?

3. 2 yıllık bölümlerin geçen yılki taban puanları ..::ÖSYS YÜKSEK ÖĞRETİM PROGRAMLARININ MERKEZİ YERLEŞTİRMEDEKİ EN KÜÇÜK V adresinde....İncelemenizi tavsiye ederm..

4. İncelerken nelere dikkat etmeniz gerektiği de burada...

2 Yıllık(Önlisans) Tercihleri, Popüler Bölümler

Herkese Başarılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Mayıs 2010       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İyi de o yazdığın geçen seneki puanlar. O bizi ilgilendirmiyor yani. Puanlar geçen senekilerle karşılaştırılacaksa o zaman 140-180 arası puan alanlar neden MYO tercih edebiliyor? Üzgünüm arkadaşım fakat düşüncelerine katılmıyorum. Önemli olan bu sene alınan puanlar bence. Kafa karıştırmak için böyle cevaplar yazmanız hoş değil.

İyi de o yazdığın geçen seneki puanlar. O bizi ilgilendirmiyor yani. Puanlar geçen senekilerle karşılaştırılacaksa o zaman 140-180 arası puan alanlar neden MYO tercih edebiliyor? Üzgünüm arkadaşım fakat düşüncelerine katılmıyorum. Önemli olan bu sene alınan puanlar bence. Kafa karıştırmak için böyle cevaplar yazmanız hoş değil.
Son düzenleyen Misafir; 20 Mayıs 2010 18:19 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Mayıs 2010       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben de şunu belirtirim ki sistem tamamen değişti. Alan dışı tercihlerdeki puanlama, meslek liselerinde okuyan öğrencilerin puanları vs. Geçen seneki puanlarla bu seneki puanları karşılatırmanın hiçbir mantalitesi olamaz... O puanlar geçen sene sınava girenleri ilgilendirir. Şu an alınan puanlar ise bu seneki öğrencileri...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Temmuz 2010       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben düz lise mezunuyum ygsden 215 puan aldm acaba 2 yıllığa yerleşebilirmiyim