Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Nabız yüksekliğinin sebebi ne olabilir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 18 Ocak 2009 (11:53) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
98924 kez görüntülenmiş, 42 cevap yazılmış ve son mesaj 25 Ocak 2014 (01:37) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.33  |  Oy Veren: 3      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 18 Ocak 2009, 11:53

#1 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
hocam ben 29 yaşındayım nabzımda aşırı yükseklik var yani 170,180 kadar çıkıyo ve aşırı derecede çarpıntı oluyo bu hal geçtikten sonrada çok yorgun ve halsiz oluyorum.yalnız 2 yıl önce bacağımın en üst kısmında silahla vuruldum ve bir kılcal damar alındı bana yardımcı olacak bilgilerinizi bekliyorum.sigara alkol gibi şeyler hiç kullanamadım kullanmıyorumda
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ßen öliyim o zmn ben otururken benim nabzım 120 130a cıkıo aldığım nefes yetmio elim ayağım kafam bile titriyo drda gittim bişi bulamadılar napıcam ben
Geçmiş olsun.
Bir sağlık merkezinde kan tahlili yaptırıp doktorunuza tekrar başvurun. Ne tür tahliller gerektiği konusunda size bilgi vereceklerdir. Gerekirse de psikiyatrik bir inceleme yaparlar.
Rapor Et
Reklam
Eski 18 Ocak 2009, 13:25

#2 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
Nabzın üst sınırı her nekadar 100 civarı densede bu kişiden kişiye değişen bir durumdur. kimileri için 100 normal değerdir.ancak bu eskiden beri olan bir durum değilse ve yeni başlayan bir durumsa(akut bir durumsa), ve alkol,sigara kahve,çay alımının arttığı durumlarda değilse muhtemel bir dolaşım sistemi değişikliği yada psikolojik etkenler akla gelir.
bacağınızdan alındığını söylediğiniz kılcal damarın etkisi olacağını düşünmüyorum..
bacaktan kılcal damar alınması olayınıda anlayamadım çünkü..
sizin yanlış anladığınızı düşünsem de ,olsa bile by-pass ameliyatı sırasındaki nakil haricinde böyle bir durum dolaşımı çok etkilemez.

önerim bir kardiyoloğa baş vurmanız. ekg nizin çekilip, kalbin elektriksel izlenimi yapıldığında sorun ortaya çıkacaktır.
sağlıklı günler dilerim.
Rapor Et
Eski 30 Ağustos 2009, 11:40

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
nabız yüksekliği neden olur

HOCAM BEN 39 YAŞINDAYIM NEFROTİK SENDRUM TEDAVİSİ GÖRÜYORUM PREDNOL 16 KULLANIYORUM İLACIN ETKİSİMİ BİLMİYORUM NABZIM BİRAZ HAREKET TTİĞİM ZAMAN 120YE ÇIKIYOR ÇARPINTI YAPIYOR NEDENİ NE OLABİLİR TEŞEKKÜR EDERİM.
Rapor Et
Eski 30 Ağustos 2009, 15:16

#4 (link)
Eski Üyelerin Ruhları
Blue Blood - avatarı
Alıntı:

HOCAM BEN 39 YAŞINDAYIM NEFROTİK SENDRUM TEDAVİSİ GÖRÜYORUM PREDNOL 16 KULLANIYORUM İLACIN ETKİSİMİ BİLMİYORUM NABZIM BİRAZ HAREKET TTİĞİM ZAMAN 120YE ÇIKIYOR ÇARPINTI YAPIYOR NEDENİ NE OLABİLİR TEŞEKKÜR EDERİM.

Nabız Yükselmesi, Tansiyon Yükselmesi, Alçalması
Kan basıncı ile damar genişler. Nabzın yükselme hızı arterin genişleyip, tekrar eski durumuna gelme süresidir. Nabız dalgasının vuruşu, ani ve kısa süre duyulur. Buna pulbus çeler denir. Aort yetmezliğinde görülür.
Ağır nabız ya da geç nabıza da Pulbus tardus denir. Yaşlılarda ve damar sertliğinde görülür.

kaynak

Ayrica kullandiginiz ilaclarin arkasinda olumsuz yan etkilerini okuyuz doktorunuza basvurup bilgi almayida ihmal etmeyiniz.Gecmis olsun.
Rapor Et
Eski 30 Ağustos 2009, 15:41

#5 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Nabız yüksekliği sürekli ise bir nedeni de Tiroid Bezinde olan sorunlar olabilir. Hipertiroid hastalığında da kalp çarpıntısı, nabızda artış görülebilir.
Bunun belirlenmesi için mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvurun.
Rapor Et
Eski 10 Eylül 2009, 16:43

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
normal nabız atışı dakikada kaç olmalıdır
Rapor Et
Eski 10 Eylül 2009, 17:05

#7 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Nabız atışı, kişiye, kişinin yaşına, varsa hastalıklarına, uzun süreli yaptığı aktiviteye (spor, iş yaşamı vb) göre farklılaşır. Ve buna göre de normal nabız değişir.
Ancak genel bilgi olarak diyebilirim ki :

Sağlıklı bireylerde nabız istirahat halinde iken dakikada 60-100, ortalama 70 civarında olmalıdır. Nabız hızı birçok durumdan etkilenir. Çeşitli hastalıklar, egzersiz, stres, yaralanma, oturma-yatma-yürüme-koşma gibi durumlarda nabız hızı değişir.

Kendiniz için en doğru bilgiyi bir sağlık kuruluşundan alabilirsiniz.
Rapor Et
Eski 10 Ekim 2009, 22:57

#8 (link)
alikum
Ziyaretçi
alikum - avatarı
ben 15 yaşındayım yaklaşık bir buçuk haftadır tansiyonum 95-120 arası gidip geliyor ve bazen ateşim çıkıyor kemiklerime ağrı giriyor birde normalde 100 metre de tıkanırken şimdi 150-200 metre koştuğuda normal nefes alıyorum bir gariplik var mı
Rapor Et
Eski 17 Ekim 2009, 12:15

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya benim 103 ama 200 gibi hissediyorum sebebi falan da bilmiyorum ne olabilir aritmi?
Rapor Et
Eski 17 Ekim 2009, 13:48

#10 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:
alikum adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ben 15 yaşındayım yaklaşık bir buçuk haftadır tansiyonum 95-120 arası gidip geliyor ve bazen ateşim çıkıyor kemiklerime ağrı giriyor birde normalde 100 metre de tıkanırken şimdi 150-200 metre koştuğuda normal nefes alıyorum bir gariplik var mı
Alıntı:

ya benim 103 ama 200 gibi hissediyorum sebebi falan da bilmiyorum ne olabilir aritmi?

Nabız yüksekliği, tansiyon yüksekliği insan sağlığı için çok önemli konulardır. Lütfen bir uzmana görününüz. Sitemizdeki bilgiler doktor tedavisi ve uzman önerisi değil, sadece bilgilendirme amaçlıdır.

Sağlıklı bireylerde nabız istirahat halinde iken dakikada 60-100, ortalama 70 civarında olmalıdır. Nabız hızı birçok durumdan etkilenir. Çeşitli hastalıklar, egzersiz, stres, yaralanma, oturma-yatma-yürüme-koşma gibi durumlarda nabız hızı değişir.
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.185 saniyede (76.01% PHP - 23.99% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 08:17
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi