Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Güzel sanatlar lisesine giriş için neler gereklidir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 20 Ocak 2009 (13:57) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
53423 kez görüntülenmiş, 114 cevap yazılmış ve son mesaj 9 Mayıs 2014 (22:28) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.47  |  Oy Veren: 15      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 20 Ocak 2009, 13:57

#1 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
güzel sanatlar lisesine girişinde neler yapılmalı.Örneğin:resim harici diyer derlerinde iyi olmasımı gerekiyorr
En iyi cevap Keten Prenses tarafından gönderildi

• Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümünden mezun olan öğrenciler Üniversitelerin Müzik öğretmenliği bölümlerine,
    Devlet konservatuarının
    - Orkestra Şefliği,
    - Piyano Ana Sanat Dalı,
    - Üflemeli Çalgı,
    - Müzikoloji,
    - Sahne Sanatları bölümlerine,
    başvurabilirler
    Giriş Koşulları
    Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavına müracaat edecek öğrencilerin şu şartları taşımaları gerekir:
    1. İlköğretim okulunu o yıl bitirenlerden;
    a) Diploma notu en az 3.00,
    b) Girecekleri alanla ilgili dersin, 4'üncü, 5'inci, 6'ncı, 7'nci ve 8'inci sınıflarına ait yıl sonu notlarının aritmetik ortalaması en az 4.00,

olan öğrenciler sınava girmek üzere tercih ettikleri okula (Ek-2 ve Ek-3) form dilekçe ile başvurabilirler.
    2. Öğrenimlerinin bir kısmını yurt dışında yaparak sınavlara başvurunun yapıldığı ders yılı başında 8'inci sınıfa kaydolan öğrencilerden, diploma notu 3.00 ve gireceği alanla ilgili dersin yalnız 8'inci sınıfa ait yıl sonu notunun en az 4.00 olması şartı aranır.
    3. Öğrenimlerini yurt dışında tamamlayarak denkliğini yaptıran öğrenciler, denklik belgesiyle birlikte girecekleri alanla ilgili dersin yıl sonu notlarının aritmetik ortalamasının en az 4.00 olduğunu,
    4. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki okullardan mezun olan öğrenciler; diploma notunun en az 3.00, girecekleri alanla ilgili dersin 4’üncü, 5’inci, 6’ncı, 7’nci ve 8’inci sınıflarına ait yıl sonu notlarının aritmetik ortalamasının en az 4.00 olduğunu,
    belgelendirerek, yetenek sınavına girmek için tercih ettikleri Anadolu güzel sanatlar lisesi müdürlüğüne başvurabilirler.
    Okul ve Öğrenci Sayıları
    Okul Sayısı: 53
    Öğrenci Sayısı: 7948

Öğrencilerin;
    -Güzel sanatlar alanında ilgi ve yetenekleri doğrultusunda eğitim-öğretim görmelerini,
    -Özel yetenek gerektiren yüksek öğretim programlarına hazırlanmalarını,
    -Yabancı dil öğrenmelerini,
    -Alanlarında araştırmacılığa yönelmelerini, yetenekleri doğrultusunda yorum ve uygulamalar yapabilen, yaratıcı ve üretken kişiler olarak yetişmelerini,
    -Millî ve milletlerarası, tarihi ve yeni sanat eserlerini tanımaları ve yorumlamalarını,
    sağlamak amacıyla açılmışlardır.
    İlk kez, 1989-1990 öğretim yılında İstanbul'da açılmıştır.
    Bu okullara yetenek sınavı ile öğrenci alınmaktadır.
    Öğrencilerin 2831’i erkek, 5117’si kızdır.
    Öğretim süreleri 1 yılı hazırlık olmak üzere 4 yıl iken, “Orta Öğretimin Yeniden Yapılandırılması” kapsamında; Talim ve Terbiye Kurulunun 07 Haziran 2005 tarih ve 184 sayılı kararıyla, 2005-2006 öğretim yılından itibaren hazırlık sınıflarının kaldırılarak, öğrenim sürelerinin 4 yıla göre yeniden düzenlenmesine karar verilmiştir.
kaynak
Etiketler:
  • guzel sanatlar lisesi nasil girilir
  • guzel sanatlar lisesi sbs puani
  • guzel sanatlar lisesine gecis
  • guzel sanatlar lisesine giris
  • guzel sanatlara nasil girilir
Benzer Konular:
Rapor Et
Eski 20 Ocak 2009, 22:21

#2 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
  • Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümünden mezun olan öğrenciler Üniversitelerin Müzik öğretmenliği bölümlerine,
    Devlet konservatuarının
    - Orkestra Şefliği,
    - Piyano Ana Sanat Dalı,
    - Üflemeli Çalgı,
    - Müzikoloji,
    - Sahne Sanatları bölümlerine,
    başvurabilirler
    Giriş Koşulları
    Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavına müracaat edecek öğrencilerin şu şartları taşımaları gerekir:
    1. İlköğretim okulunu o yıl bitirenlerden;
    a) Diploma notu en az 3.00,
    b) Girecekleri alanla ilgili dersin, 4'üncü, 5'inci, 6'ncı, 7'nci ve 8'inci sınıflarına ait yıl sonu notlarının aritmetik ortalaması en az 4.00,

olan öğrenciler sınava girmek üzere tercih ettikleri okula (Ek-2 ve Ek-3) form dilekçe ile başvurabilirler.
    2. Öğrenimlerinin bir kısmını yurt dışında yaparak sınavlara başvurunun yapıldığı ders yılı başında 8'inci sınıfa kaydolan öğrencilerden, diploma notu 3.00 ve gireceği alanla ilgili dersin yalnız 8'inci sınıfa ait yıl sonu notunun en az 4.00 olması şartı aranır.
    3. Öğrenimlerini yurt dışında tamamlayarak denkliğini yaptıran öğrenciler, denklik belgesiyle birlikte girecekleri alanla ilgili dersin yıl sonu notlarının aritmetik ortalamasının en az 4.00 olduğunu,
    4. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki okullardan mezun olan öğrenciler; diploma notunun en az 3.00, girecekleri alanla ilgili dersin 4’üncü, 5’inci, 6’ncı, 7’nci ve 8’inci sınıflarına ait yıl sonu notlarının aritmetik ortalamasının en az 4.00 olduğunu,
    belgelendirerek, yetenek sınavına girmek için tercih ettikleri Anadolu güzel sanatlar lisesi müdürlüğüne başvurabilirler.
    Okul ve Öğrenci Sayıları
    Okul Sayısı: 53
    Öğrenci Sayısı: 7948

Öğrencilerin;
    -Güzel sanatlar alanında ilgi ve yetenekleri doğrultusunda eğitim-öğretim görmelerini,
    -Özel yetenek gerektiren yüksek öğretim programlarına hazırlanmalarını,
    -Yabancı dil öğrenmelerini,
    -Alanlarında araştırmacılığa yönelmelerini, yetenekleri doğrultusunda yorum ve uygulamalar yapabilen, yaratıcı ve üretken kişiler olarak yetişmelerini,
    -Millî ve milletlerarası, tarihi ve yeni sanat eserlerini tanımaları ve yorumlamalarını,
    sağlamak amacıyla açılmışlardır.
    İlk kez, 1989-1990 öğretim yılında İstanbul'da açılmıştır.
    Bu okullara yetenek sınavı ile öğrenci alınmaktadır.
    Öğrencilerin 2831’i erkek, 5117’si kızdır.
    Öğretim süreleri 1 yılı hazırlık olmak üzere 4 yıl iken, “Orta Öğretimin Yeniden Yapılandırılması” kapsamında; Talim ve Terbiye Kurulunun 07 Haziran 2005 tarih ve 184 sayılı kararıyla, 2005-2006 öğretim yılından itibaren hazırlık sınıflarının kaldırılarak, öğrenim sürelerinin 4 yıla göre yeniden düzenlenmesine karar verilmiştir.
kaynak
Rapor Et
Eski 8 Şubat 2010, 21:17

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
güzel sanatlar lisesini devlet okullarına nasıl girilir?
Rapor Et
Eski 11 Şubat 2010, 15:04

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya ben şuan 7.sınıfa gidiyorum 6.sınta 276 puan aldım 7ve 8 sınıfta kaç puan alayım ki güzel sanatlar lisesini kazanayım piyanist varmı acaba güzel sanatlar lisesinde lütfen cvb yazın
Rapor Et
Eski 29 Mart 2010, 17:25

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bende 7. sınıfa gidiyorum 6. sınıf sbs buanım 440 nasıl gidebilir bide tiyatro var dimi güzel sanatlarda
Rapor Et
Eski 12 Mayıs 2010, 19:43

Resim Bölümü

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Güzel sanatlar resim bölümü hakkında bilgi edinmek istiyorum.
Sorularım şunlar;
- Nasıl girilir?
- SBS puanı ne kadar etkiler?
- SBS puanı önemli mi?

Şimdilik sorularım bu kadar. İlgilenen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.
Rapor Et
Eski 6 Haziran 2010, 00:00

alone

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya bnde 8.sınıfa gıdıyorum son sbsyede gırdım.bıranonce liseye kayıt yapmalıyım elım guzel sanatlara cok yatkın ama derslerim pk guzel deıl ne yapmalıyım kucuklukten berı tek okumak istedıım bolum santtı lütfen yardım edin..
Rapor Et
Eski 26 Haziran 2010, 00:34

ßiLgiLendiRme!!..

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ßen ßiLgi wermek istedim...
ßiLdiğime göRe sbs önemli değil gireceğin dalın ortalaması 4-5-6-7-8 sınıflarda en az 4,
8.sınıf diploma notu 3 ün üstünde olucak...
Ve yetenek sınavını geçmek gerekiyor...
Rapor Et
Eski 6 Temmuz 2010, 17:27

resim

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
peki yetenek sınavlarını nerden öğreneceğiz ? 2010 sınavında ne çizilmesi gerektiğini bilmek istiyorum.
teşekkürler..
Rapor Et
Eski 6 Temmuz 2010, 20:17

#10 (link)
tipolojist
Ziyaretçi
tipolojist - avatarı
üniversitelerin resim bölüm yada eğitim fakültelerinde yetenek sınavıyla öğrenci alınırken hangi okuldan geldiğinize çok dikkat edilmiyor. 30 kişilik resim öğretmenliği sınıfında yalnızca 3 öğrenci güzel sanatlar lisesi çıkışlıydı. düz lise okumanız çok daha mantıklı en azından ana derslere gerekli önemi veriyorsiniz. malesef ülkemizde yetenekler yeteneğiyle değil sınavlardan aldığı puanla bir yerlere girmeyi başarıyor artık. bilginiz olsun istedim. g.s l. ne girmek istiyorsanız 2 kez düşünün. sadece yeteneğinizle kalırsınız sınavda iyi puan almazsanız harcadığnız emekte boşa gider.
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.213 saniyede (77.87% PHP - 22.13% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 14:54
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi