Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Malülen emekli olabilme şansım nedir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 20 Ocak 2009 (22:05) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
120411 kez görüntülenmiş, 368 cevap yazılmış ve son mesaj 20 Mayıs 2014 (15:49) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 2.00  |  Oy Veren: 6      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 22 Mart 2010, 20:56

#131 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

1948 doğumluyum.1966 ssk girişliyim.2200 gün sayım tüberkiloz tedavisi gördüm nefes darlığım var malülen emekli olabilirim.
Alıntı:

askeriyede geçirdiğim rahatsızlıktan dolayı epilepsi hastasıyım hastahanede almışolduğum heyet raporu %100 olup emeklilik şartlarım nelerdir
Alıntı:
tosun77 adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

mrb mesleğe başladığımda sağlam raporu aldım 1999 yılında. Zamanla gürültülü ortamda çalışmaktan yüksek seslere maruz kalmaktan işitme kaybım oldu her iki kulakta 80-90db raporu ankara gata tahlilerine dayanarak asker hastanesi sınıf görevini yapamaz raporu verdi. Emekli sandığından 14 nisanda sağlık kurulunca verilecek kararda doktor bulundurmak istermisiniz malüllüğünüz hakkında karar verilecek diye bir yazı geldi. benim meslekten kaynaklandığını kanıtlayacak hehangi bir rapor tutanak yok nasıl ispat edebilirim malüllük derecem ne olur teşekkürler.

Şartlarınız uyuyorsa belgelerinizle SGK'ya başvurunuzu yapın.

Malulen Emekli olma şartları:

1) Çalışma gücünün en az 2/3'ünü yitirmek (%67)

2) Toplam olarak 1800 gün veya en az 5 yıldan beri sigortalı bulunup, sigortalılık süresinin her yılı için ortalama olarak 180 gün malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi ödemiş olması,

Size özel durumu öğrenmek ve daha detaylı bilgi almak için belgelerinizle birlikte ilgili kuruma başvurmalısınız.
Rapor Et
Reklam
Eski 23 Mart 2010, 16:54

mrb

#132 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
mrb ben 1991 de ssk ya oldum yüzde 12.58 malüliyetim var anklıozanspondilit hastasıyım4948 günüm var çalişmakta zorlanıyorum nasıl emekli olabilirim saygılar
Rapor Et
Eski 28 Mart 2010, 22:27

malulen

#133 (link)
abdurahman
Ziyaretçi
abdurahman - avatarı
1970 dogumluyum 17 06 1988 sıgorta gırısım olup bu gune kadar olan calısms gun sayısı 4182 gunum var gözlerımden yuzde 90 gormezlık raporu aldım buna gore ne zaman emeklı ola bılırım
Rapor Et
Eski 29 Mart 2010, 02:07

#134 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

mrb ben 1991 de ssk ya oldum yüzde 12.58 malüliyetim var anklıozanspondilit hastasıyım4948 günüm var çalişmakta zorlanıyorum nasıl emekli olabilirim saygılar
Alıntı:
abdurahman adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

1970 dogumluyum 17 06 1988 sıgorta gırısım olup bu gune kadar olan calısms gun sayısı 4182 gunum var gözlerımden yuzde 90 gormezlık raporu aldım buna gore ne zaman emeklı ola bılırım

2) Toplam olarak 1800 gün veya en az 5 yıldan beri sigortalı bulunup, sigortalılık süresinin her yılı için ortalama olarak 180 gün malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi ödemiş olması,

Size özel durumu öğrenmek ve daha detaylı bilgi almak için belgelerinizle birlikte ilgili kuruma başvurmalısınız.
Rapor Et
Eski 30 Mart 2010, 17:40

#135 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
merhaba ben 46 yaşındayım 2001 sigorta girişim var 3600ü doldurmaya 530 günüm var yüzde kırk raporum var malulen emekli olabilecek miyim vergi indirimim yok
Rapor Et
Eski 30 Mart 2010, 19:48

#136 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
alerjik astım hastasıyım tozlu alanda çalışıyorum 1995-2010 yılları arasında aynı iş yerinde çalışıyorum malülen nasıl emekli olabilirim ssk prim gün sayım 5600 dür
Rapor Et
Eski 31 Mart 2010, 14:17

emeklilik

#137 (link)
Misafir 5
Ziyaretçi
Misafir 5 - avatarı
merhabalar,ben 1974 doğumluyum.ssk ya giriş tarihi 1/4/1993 şu an emekli sandığına tabiyim.1450 gün ssk da var.emekli sandığına girdikten sonra askerlik borçlanmamı da yatırdım.11 yılda emekli sandığında hizmetim var.iki yıl önce rahatsızlığımdan dolayı %40 özürlü raporu verdiler.vergi indiriminden faydalanıyorum.bu şartlarla ne zaman emekli olabilirim.
Rapor Et
Eski 31 Mart 2010, 18:38

#138 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

merhaba ben 46 yaşındayım 2001 sigorta girişim var 3600ü doldurmaya 530 günüm var yüzde kırk raporum var malulen emekli olabilecek miyim vergi indirimim yok
Alıntı:

alerjik astım hastasıyım tozlu alanda çalışıyorum 1995-2010 yılları arasında aynı iş yerinde çalışıyorum malülen nasıl emekli olabilirim ssk prim gün sayım 5600 dür
Alıntı:
Misafir 5 adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

merhabalar,ben 1974 doğumluyum.ssk ya giriş tarihi 1/4/1993 şu an emekli sandığına tabiyim.1450 gün ssk da var.emekli sandığına girdikten sonra askerlik borçlanmamı da yatırdım.11 yılda emekli sandığında hizmetim var.iki yıl önce rahatsızlığımdan dolayı %40 özürlü raporu verdiler.vergi indiriminden faydalanıyorum.bu şartlarla ne zaman emekli olabilirim.

Rapor Et
Eski 1 Nisan 2010, 14:58

#139 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim yüzde elli raporum var ayaklarım sakat pirimim 1301 malülen emekli olabirmiyim
Rapor Et
Eski 3 Nisan 2010, 17:57

Malülen emeklilik

#140 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
selam 2007 yılında yapılan araştırmalar sonucunda crohn hastası olduğum ortaya çıktı. ssk dan ilaç raporu aldım ve günde 10 taneye yakın ilaç alıyorum kronik hastalıklar bölümünde dosyamda mevcut 40 yaşındayım ve 5000 sigorta ödenmişliğim var malulen emekli olabilme ihtimalim varmı
Etiketler:
  • crohn hastaligi malulen emeklilik
  • goz tembelligi malulen emeklilik
  • hepatit b malulen emekli olabilirmi
  • hepatit b malulen emeklilik
  • malulen ne demek
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Malülen emekli olabilme şansım nedir? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: no_disperse Forum: Soru-Cevap
Cevap: 7
Son Mesaj: 14 Temmuz 2014 04:08
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 4
Son Mesaj: 11 Kasım 2013 19:31
Cevap: 4
Son Mesaj: 21 Şubat 2012 20:21
Cevap: 0
Son Mesaj: 25 Ekim 2011 14:17
Gönderen: türker kılıç Forum: Soru-Cevap
Cevap: 45
Son Mesaj: 21 Kasım 2010 22:33
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.222 saniyede (77.47% PHP - 22.53% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 09:02
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi