Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Regedit sorununu nasıl çözümleyebilirim?

Bu konu Soru-Cevap forumunda medeka tarafından 20 Ocak 2009 (22:21) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
8788 kez görüntülenmiş, 10 cevap yazılmış ve son mesaj 24 Kasım 2011 (20:26) tarihinde gönderilmiştir.
  • Bu konuyu beğendiniz mi?   
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 20 Ocak 2009, 22:21

#1 (link)
medeka
Ziyaretçi
medeka - avatarı
iyi akşamlar işletim sistemim vista ultimate.Başlat çalıştır regedit yaptığımda kayıt defteri düzenleme yöneticiniz tarafından devre dışı bırakılmıştır diye uyarı alıyorum aynı zaman da ctrl alt del e bastığımda görev yöneticisini başlatamıyorum.Çözüm yolu olarak çalıştıra gpedit.msc yazarak grup ilkesinden engellemeyi devre dışı bıraktım fakat sorunum çözülmedi format atmayı denedim ama sorun hala düzelmedi ne yapmam gerekiyor acaba?Yardımlarınızı bekliyorum herşey için şimdiden teşekkürler.
Rapor Et
Reklam
Eski 21 Ocak 2009, 00:28

#2 (link)
Bir Dünyalı
kompetankedi - avatarı
Kayıt Defterini açmak için aşağıdaki kodları not defterine yapıştır ve uzantsını .vbs yaparak kaydet.Ardından oluşan dosyayı çalıştır...

Alıntı:
'Enable/Disable Registry Editing tools
'© Doug Knox - rev 12/06/99
'This code may be freely distributed/modified

Option Explicit
'Declare variables
Dim WSHShell, n, MyBox, p, t, mustboot, errnum, vers
Dim enab, disab, jobfunc, itemtype

Set WSHShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell")
p = "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System\ "
p = p & "DisableRegistryTools"
itemtype = "REG_DWORD"
mustboot = "Log off and back on, or restart your pc to" & vbCR & "effect the changes"
enab = "ENABLED"
disab = "DISABLED"
jobfunc = "Registry Editing Tools are now "

'This section tries to read the registry key value. If not present an
'error is generated. Normal error return should be 0 if value is
'present
t = "Confirmation"
Err.Clear
On Error Resume Next
n = WSHShell.RegRead (p)
On Error Goto 0
errnum = Err.Number

if errnum <> 0 then
'Create the registry key value for DisableRegistryTools with value 0
WSHShell.RegWrite p, 0, itemtype
End If

'If the key is present, or was created, it is toggled

'Confirmations can be disabled by commenting out
'the two MyBox lines below

If n = 0 Then
n = 1
WSHShell.RegWrite p, n, itemtype
Mybox = MsgBox(jobfunc & disab & vbCR & mustboot, 4096, t)
ElseIf n = 1 then
n = 0
WSHShell.RegWrite p, n, itemtype
Mybox = MsgBox(jobfunc & enab & vbCR & mustboot, 4096, t)
End If
Görev Yöneticisini açmak içinde aşağıdaki kodları uzantısını .reg yaparak kaydet ve oluşan dosya üzerinde çift tıklat.

Alıntı:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Poli cies\System]
"DisableTaskMgr"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Grou p Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Poli cies\System]
"**del.DisableTaskMgr"=" "

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\pol icies\system\]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"DisableCAD"=dword:00000000
alıntı
Rapor Et
Eski 21 Ocak 2009, 02:00

#3 (link)
Hi-LaL
Ziyaretçi
Hi-LaL - avatarı
Bende de regedit e girememe sorunu vardı laptobumda... Aynı uyarıyı veriyordu ...Oysa pc de yönetici olarak tek hesap var ve onu da ben kullanıyorum...Bi de ben deneyim bunu ...Bakalım işe yarayacak mı?

benim aklıma zamanında kullandığım ama şifresini girip geçici olarak devre dışı bıraktığım Deep Freeze programından kaynaklı bir problem olma ihtimali geliyordu daha çok..tekrar girip de açamadım Deep Freeze i silmek için ...Çünkü şifresini unutmuşum Şİmdi ölee kaldı valla... silemiyorum-açamıyorum-aktifleştiremiyorum vs vs vs.. Acaba bu sorunu yaşayan diğer arkadaşta da böyle bir durum sözkonusu muydu? Merak ettim...
Rapor Et
Eski 21 Ocak 2009, 19:44

YARDIM LÜTFEN

#4 (link)
ersin737
Ziyaretçi
ersin737 - avatarı
Merhaba arkadaşlar foruma henüz yeni üye oldum ama uzun zamandır takip ettiğim ve sıkıntılarımı yazmış olduğunuz topig lerden araştırma yaparak bir takım sıkıntılarımı çözdüğüm bir yer. bu formun bana daha önce çok faydası dokundu yanlız bu sefer araştırma yaparak sornu çözemedim. kısacası bu sıkıntım içinde araştırma yapdım ama sonunda konuyu açma gereği duydum. konuyu özetlemek gerekirse.

Bildiğimiz gibi çaılştır a Regetid komutu yazarak sistem kitapcığına giriyoruz, ben burdan eksi silinmiş dosyaları silerken yanlışlıkla (tam olarak hangi menüde olduğunu hatırlamıyorum ama bilen arkadaşlarımız vardır) Classıc klasörünü sildim. sanırım windows bileşenlerine ait bir alt klasör, daha sonra sisteme birşeyler oldu. ve şu anda pc açılmıyor daha doğru açılıyor ama başlangıç sayfasındaki mavi ekranda kalıyor. sadece kaspersky antivirüs ün logosu yukarda çıkıyor. kısacı pc tıkandı. daha önce buna benzer olayla karşılaşan yada bana biz çözüm yolu gösterebilecek arkadaşlar varsa sevinirim.

Saygılarımla
Rapor Et
Eski 22 Nisan 2009, 17:28

#5 (link)
euphrates
Ziyaretçi
euphrates - avatarı
Önemli Bilgin Yoksa [D 'dede yedeklerın varsa format atmanı önerırım...Sanırım çaresi yok.. Eğerki Formatlamıyor Gene Aynı Sorunu Yasıyorsan Bu Sefer Yazılımsal Değil Donanımsaldır...

Arkadaslar suna dıkkat edın önemlı bilgileriniz herzaman diğer bölümlenmiş harddiskinizde olsun C: ye sadece programları kurun Zaten Bilindiği gibi bi sorun oldugun C: ye format atılıyor...

Rapor Et
Eski 18 Kasım 2009, 11:41

Regedit açılmıyor

#6 (link)
spykoman
Ziyaretçi
spykoman - avatarı
Regedit açılmıyor windows tarafından bulunamıyor diyor ama dosyası var
bide görev yöneticisi açılmıyorr hiç bi hata yok bi tek başlat çalıştırdan yapınca o hatayı veriyor
Rapor Et
Eski 10 Ocak 2010, 19:59

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya hiçbiri olmuyor ne regedit açılıyor nede görev yöneticisi c yi bile açamıyorum dediklerinizi yaptım ama olmuyo bi de virüs programı ikide bir uyarı veriyo regeditte de windows tarafından bulunamıyor diyo yardım edin vista kullanıyorum...
Rapor Et
Eski 26 Mart 2010, 21:44

slm

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
regedit acma programi

slm
Rapor Et
Eski 12 Aralık 2010, 20:22

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
uzantsını .vbs yaparak ne demek
Rapor Et
Eski 12 Nisan 2011, 16:45

#10 (link)
denizkaptan
Ziyaretçi
denizkaptan - avatarı
hepsinide denedim olmuyor başka yolu yokmu bunun acaba...
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.186 saniyede (76.19% PHP - 23.81% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 11:48
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi