Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Türkiye hangi kıtada yer alır?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 23 Ocak 2009 (11:33) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
108584 kez görüntülenmiş, 89 cevap yazılmış ve son mesaj 18 Kasım 2013 (09:42) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.03  |  Oy Veren: 37      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 23 Ocak 2009, 11:33

#1 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
türkiye hangi kıta üzerinde bulunur ben avrupa die bilirdim sizce ?
En iyi cevap fadedliver tarafından gönderildi

Avrupa - Asya kıtasında
Benzer Konular: Etiketler:
  • misir hangi kitadadir
  • turkiye hangi kitada
  • turkiye kitalari
  • turkiye nin bulundugu kita
  • turkiye nin kitalari
Rapor Et
Reklam
Eski 23 Ocak 2009, 12:41

#2 (link)
fadedliver
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
Avrupa - Asya kıtasında
Rapor Et
Eski 23 Ocak 2009, 13:00

#3 (link)
MeLL
Ziyaretçi
MeLL - avatarı
Türkiye'nin Özel Konumu ve Sonuçları

1. Ülkemiz eski dünya karaları olarak bilinen Asya, Avrupa ve Afrika kıtalarının birbirine ençok yaklaştığı yerde bulunur. Anadolu ve Trakya yarımadalarından oluşmuştur.

2. Üç kıta arasında köprü durumundadır. Bu nedenle ipek ve baharat yolları gibi önemli ticaret yollarına geçitlik yapmıştır.

3. Tarih boyunca değişik medeniyetlerin kurulduğu bir alan üzerindedir.

4. Üç tarafı denizlerle çevrilidir. Yeryüzü şekilleri çeşitlidir. Bunun sonucunda iklim, tarım ürünleri, turizm ve deniz ürünleri çeşitliliği artmıştır.

5. Akdeniz'i Karadeniz'e bağlayan Çanakkale ve İstanbul boğazlarına sahiptir. Bu nedenle ülkemizin stratejik önemi artmıştır.

6. Ülkemizin ortalama yükseltisi fazladır (1132m). Yükselti batıdan doğuya gidildikçe artmaktadır.

Bu durum, tarım ürünlerinin Doğu Anadolu Bölgesi'nde daha geç olgunlaşmasına neden olmuştur.

7. Yeraltı kaynakları bakımından zengindir.

8. Yer şekilleri çok engebelidir. Bu nedenle kısa mesafelerde iklim değişikliği yaşanır. Rize'de turunçgil yetişmesi, Iğdır'da pamuk yetişmesi özel konumun bir sonucudur.

Rapor Et
Eski 3 Eylül 2009, 16:24

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya türkiye tam ortada
Rapor Et
Eski 3 Eylül 2009, 16:26

#5 (link)
Eski Üyelerin Ruhları
Blue Blood - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ya türkiye tam ortada
Avrupa - Asya kıtasında : )
Rapor Et
Eski 11 Eylül 2009, 18:39

#6 (link)
ZÜLAL YİĞİT
Ziyaretçi
ZÜLAL YİĞİT - avatarı
Türkiye, bulunduğu coğrafî konum itibariyle Asya, Avrupa ve Afrika kıtaları arasında bir köprü durumundadır. Özellikle Avrupa ve Asya arasındaki çeşitli kültür ye medeniyetlerin geçiş bölgesinde yer almaktadır. Bulunduğu coğrafî konum açısından Türkiye, hem bir Avrupa, Akdeniz hem de Orta Doğu, Kafkasya ve Asya ülkesidir. Bu konum; Orta Doğu, Orta Asya ile Avrupa arasında jeopolitik, stratejik, ticarî yönlerden son derece önemlidir. Ülkemizin coğrafyası ve jeopolitik durumu, dış politika, millî hedef ve ideallerin belirlenmesinde etkin rol oynamaktadır.
KISACA . Ülkemiz eski dünya karaları olarak bilinen Asya, Avrupa ve Afrika kıtalarının birbirine ençok yaklaştığı yerde bulunur.
Rapor Et
Eski 2 Ekim 2009, 18:14

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
dünya haritasında balkanlar,mora,rumeli,iran,mısır,hicaz,almaçya hangi kıta üzerindedir bilen varsa yardım edebililir mi lütfen
Rapor Et
Eski 7 Ekim 2009, 20:58

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya arkiler ben googleye izmir hangi kıtada bulunur yazdım ee cevabı yok hiçbir yerde biriniz bana cevabını yollayın
Rapor Et
Eski 10 Kasım 2009, 09:21

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya vietnam hangi kıtada bilen varsa söyleyebir mi?
Rapor Et
Eski 22 Kasım 2009, 23:33

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
asya ve arupayı birbirine bağlıyor =)
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.173 saniyede (70.88% PHP - 29.12% MySQL) 18 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 20:17
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi