Arama

Bilgisayar sürekli donuyor, çözümü nedir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 6 Şubat 2016 Gösterim: 232.302 Cevap: 178
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
28 Ağustos 2009       Mesaj #11
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ara ara donuyor neden

Alıntı
fadedliver adlı kullanıcıdan alıntı

donma nedenleri
1-)işlemci kendine soğutamadığından donar

Sponsorlu Bağlantılar
2-)bios ayarlarındaki bir bozukluktan donar
3-)donanım cakışmasından donar
4-)bilgisayarındaki bir virüsten dolayı donar
5-)donanımın işletim sistemini kaldıramadığından donar
6-)over clock (hız aşımı) yapmadan dolayı donar

son driver sürücülerini bulup güncelleyiniz.

Alıntı
Montanamax adlı kullanıcıdan alıntı

1. İşlemcinin hangi sıcaklılarda oluğunu yardımcı bir programla kontrol ediniz.Normal sıcaklık değerleri 40 50 °C arasıdır.
2. Bios ayarlarının değiştirilmemiş olduğunundan emin olun.
3.Herhangi bir donanım çakışması söz konusu ise ilgili donanımı pasif hale getirin.
4.Bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir virüs programı kullanınız.
5. Sisteminiz kaldırmıyor olabilir örnek ram yetersizliği işlemci kasması gibi arkaplanda çalışan gereksiz programları sonlandırın.
6.O.C Overlock yapılmış ise gereğinden fazla hız aşımı donamaya sebep olabilir tekrar fabrika ayarlarına geri dönüş yapın.

.
Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Eylül 2009       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim bilgisayarımda açılınca donuyor program yüklerken donuyor neden
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Eylül 2009       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benimkinde donanımda upgrade yok benimkide donuyor bidaha reset acarak acıyorum ya parçalarımda arıza varsa parçalara nasıl bakaçam açill yardım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Eylül 2009       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim buna benzer kafama takılan bi sorunum var yerel disk d ye girdigimde herhangi bi klasörümü tıkladıgımda pc kasılıp kalıyor ama o klasörün ismini değiştirdigim de hemen açıyor pcyi yeniden başlattıgımda aynı klasör tekrar donuyor taki ismini yeniden deiştirene kadr ben bu işten bişi anlamadım küçük bi bilginiz olsun klasörün alt dallarında bi çok arşivim var ve donmasını normal karşılıyorum ama ismini deiştirmeyle geçici olarak düzelmesine bi anlam veremedim ne saçma iştir yahu donmaması için isim deiştire deiştire açıyorum sizin önerebiliceginiz bi çözüm varsa sevinirim yoksa böle devam şimdiden söliyim çak formati gitsin be kardeş demeyin formata üşeniyorum Msn Happy şimdiden tşk
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Eylül 2009       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya arkadaşlar benim bilgisayar dalga dalgalı açılıyo sayfalar neden bilen varmı
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
24 Ekim 2009       Mesaj #16
misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben metin2 oynuyorum oynarken donuyor buna karşı çözüm varmı varsa bilen e posta adresimi verim bunyamin_gokkaya@hotmail.com dan bana mesaj atın nolur
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Kasım 2009       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ya beyler Ben pc de virüs vardı arkadaşla format attık sonra pc 5-10 dk arayla donuyo müzik dinlerken video izlerken bide cam la konusurken donuyor...rest atmak zorunda kalıyorum cpu sıcaklıgı 83 derecelerde bşi lütfen yardım edin

Şimdiden Teşekkürler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Kasım 2009       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
meraba ben ankaradan özge benim pc bazen donuyor ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Kasım 2009       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaw arki ler benim pc don muyor çizgiler çıkıyor m2 oynarken sonra donuyor neden nolur yardımcı olun yawwwww
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ocak 2010       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kav 08 key güncellemesi yaptım 2010 yüklemeye kalktı pc iptal ettim pc dondu kapatıp actığımda kav hatası veriyor ve pc donuyor sistem geri yükleme yapılmıyor bir önceki aya gitmiyor gösterdiği aydada yapılmış işlem yok program ekle kaldırdan kavı kaldır dediğmde donuyor ne yapmam gerekli...