PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Dişler pratik olarak nasıl beyazlatılabilir?
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
ali sezgın19:44, 27 Ocak 2009 
ıyı akşamlar pratık olarak dışlerımızı nasıl beyazlatırız
En iyi cevap Misafir tarafından gönderildi

iyide ben evimde ne yapabilirim,doktora gitmesini bizde biliyoruz :-)
Benzer Konular:
Etiketler:
  • disler nasil beyazlar
  • disler nasil beyazlatilir
  • dislerimizi nasil beyazlatiriz
Cevap
fadedliver22:31, 27 Ocak 2009 
Bir tatlı kaşığı öğütülmüş adaçayı ve bir çay kaşığı kabartma tozunu karıştırın. Bu karışımla dişlerinizi fırçalayın.

Haftada bir kez olgun çileğe fırçanızı batırıp dişlerinizi fırçalayın. Böylece hem ağzınız güzel kokar hem de dişleriniz parlar.

Suna Dumankaya


Diş beyazlatma mümkün mü?
Dişler, diş minesine doğrudan ulgulanan kimyasal bir solüsyon ile beyazlatılabileceği gibi, diş yüzeylerinden lekelerin doğal olarak temizlenmesi yoluyla da doğal beyazlığına kavuşturabilir.
Dişlerimi doğal olarak beyaz tutmak için nelerden kaçınmalıyım?Dişlerinizde oluşan lekeler dişlerinizin sararmasına sebep olurlar. Aşağıdaki ürünlerin düzenli olarak kullanımı dişlerinizde leke oluşması riskini arttırır.
Sigara Kahve ve Çay Kırmızı Şarap Köri Soya Meyve Suları Kolalı İçecekler
Dişlerimi beyazlatmanın yolları nelerdir?
Günümüzde dişlerinizi beyazlatmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Aşağıda diş hekiminiz tarafından uygulanabilecek iki yöntem yer almaktadır.
  • Diş hekimi önce beyazlatıcı solüsyonu doğrudan lekeli dişlere uygular, bu solüsyon ısı uygulanması (ya da alternatif olarak ısı ve ışık uygulanması)yoluyla aktif hale getirilir. Solüsyon yıkandıktan sonra daha beyaz dişler ortaya çıkar. Bu süreç yaklaşık 1 saat sürer ve bir randevuda 6 ya da 8 diş beyazlatılabilir.
  • Diş hekimi sizin ağzınıza uygun, alt ve üst dişlerinize tam oturacak bir diş beyazlatma kalıbı hazırlar ve evde kullanmak üzere bir beyazlatma solüsyonu verir. Bu solüsyonlu kalıbı günde yaklaşık iki saat süreyle takmalısınız (gece de kullanılabilir). Bu şekilde beyazlatma, kullanılan ürüne bağlı olarak 1 ila 6 hafta sürebilir.
Ayrıca evde kullanılmak üzere mağazalarda bulabileceğiniz çeşitli diş beyazlatma setleri vardır. Bu ürünlerin bazıları yukardaki yönteme benzer bir şekilde kullanılmakla birlikte, beyazlatma kalıbı standart olup, özel olarak dişlerinize tam uyacak şekilde yapılmadığı için daha ucuzdur. Daha bir çok diş beyazlatma yöntemi bulunmakla birlikte, evde kullanılan herhangi bir ürünü uygulamadan önce mutlaka diş hekiminize danışın. Dişleri beyazlatma herkese uygulanabilir mi?
Bu konuda diş hekiminize danışın. Diş hekiminiz diş beyazlatma yöntemlerinin sizin üzerinizde ne derece etkili olacağı konusunda sizi bilgilendirecektir. Bununla birlikte, kanal tedavisi görmüş ya da diğer onarıcı uygulamalara sahip dişleri beyazlatmak mümkündür.
Dişleri beyazlatmanın yan etkileri var mı?
Beyazlatıcı solüsyonlar, diş minesini beyazlatan peroksit içerir. Bazı durumlarda bu ürün hassasiyete ya da diğer reaksiyonlara sebep olabilir. Eğer evde kullanılabilen beyazlatıcı ürünlerden kullanacaksanız, bu konuda diş hekiminizi mutlaka bilgilendirin ve beklenmedik bir etki görüldüğünde hemen diş hekiminize başvurun.
Diğer beyazlatma ürünleri hangileridir?
Beyazlatıcı bantlar ve dişlere sürülen solüsyonlarla da dişleri beyazlatmak mümkündür. Ayrıca diş fırçaları ve diş macunları dişlerinizdeki lekeleri temizleyerek onları doğal beyazlığına kavuşturur.
Beyazlatıcı diş macunları, dişlerdeki lekeleri çıkarmak üzere hafif aşındırıcı bir madde içerirler. Bazı diş macunları ise daha fazla leke çıkaran parlatıcı maddelere sahiptir. Beyazlatıcı bir diş macunu kullanmadan önce, ürünün size uygun olup olmadığı konusunda diş hekiminize danışın.
kaynak
Cevap
Misafir14:41, 30 Ağustos 2009 
iyide ben evimde ne yapabilirim,doktora gitmesini bizde biliyoruz :-)
Cevap
broken*11:47, 18 Ekim 2009 
Dişlerimi neyle fırçalarsam beyazlar?
arkadaşım adaçayı dedi.Annem tuz diyor?

Neyle fırçalamam gerek acaba?
Cevap
Misafir14:08, 23 Ekim 2009 
dişlerimde biraz leke oluştu daha da ilrlemesinden korkuyorum doğal ve pratik bir yol lütfen
Cevap
Misafir14:13, 1 Şubat 2010 
arkadaşlar karbonat ve limoın karışımını dişlerinize haftada 1 defa sürün lekeden eser kalmaz
Cevap
Misafir19:46, 4 Şubat 2010 
dişlerimin bembeyaz ışıltılı bir görünüme sahip olmasını istiyorum nasıl yapabilirim...lütfen arkadaşlar okullar açılmadan bu dişleriöi beyazlatmam lazım...
Cevap
Misafir14:54, 31 Mart 2010 
yaaaa dışlerimin beyazlaşmasını istiyorummmm ..
ben denedim o karbonatla limonu fayda göremedim derdime çare LÜTFEN
Cevap
Misafir22:30, 24 Ağustos 2010 
küçüklükten beri fırçalasanız şimdi ışıl ışıl olurdu benimkiler öyle
Cevap
Misafir13:35, 14 Eylül 2010 
Bende bu problemi çekiyorum. ama 1 haftadır uyguladığım bir yöntem var 1 haftada mükemmel bir sonuç aldım.
en fazla 5dk nızı alır.
önce karbonatı alıyorum diş fırçamı batırıyorum. sonra dişlerimi 1dk boyunca fırçalıyorum. O işlem bittikten sonra tekrardan diş fırçama macunu sürüyorum ve yine karbonata batırıyorum. o şekildede 1-2 dk fırçalıyorum. mesela sabahları dediğim ikisini yaparsınız. akşamlarıda sadece macunu sürerseniz. anında görüntü alırsınız. Bende daha ilk fırçaladığımda dişlerimdeki lekeler kalktı. Çok sarı olan yerler beyazlaşıyor. 1-2 ay uygulandığında süper bir beyazlığa kavuşuyorsunuz. Bende kendi arkadaşımdan öğrendim oda uyguladı sonucunu gördük. Şimdi bende uyguluyorum.
KOLAY GELSİN...
Cevap
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama
Mesaj:
Tüm Soru-Cevap Konuları
Benzer Konular
Ödevleri pratik bir şekilde nasıl yapabilirim?
Döngü ile ilgili 25 adet programı pratik olarak nasıl hazırlarım?
Evde dişler hangi yöntemle nasıl beyazlatılır?
Misvak ile dişler nasıl fırçalanır?
Ürün olarak bilimin, etkinlik olarak bilimle karşılaştırılması nasıl olur?