Arama

Dişler pratik olarak nasıl beyazlatılabilir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 13 Eylül 2014 Gösterim: 89.783 Cevap: 58
ali sezgın - avatarı
ali sezgın
Ziyaretçi
27 Ocak 2009       Mesaj #1
ali sezgın - avatarı
Ziyaretçi
ıyı akşamlar pratık olarak dışlerımızı nasıl beyazlatırız
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
iyide ben evimde ne yapabilirim,doktora gitmesini bizde biliyoruz :-)
Sponsorlu Bağlantılar
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
27 Ocak 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Bir tatlı kaşığı öğütülmüş adaçayı ve bir çay kaşığı kabartma tozunu karıştırın. Bu karışımla dişlerinizi fırçalayın.

Sponsorlu Bağlantılar
Haftada bir kez olgun çileğe fırçanızı batırıp dişlerinizi fırçalayın. Böylece hem ağzınız güzel kokar hem de dişleriniz parlar.

Suna Dumankaya

Diş beyazlatma mümkün mü?
Dişler, diş minesine doğrudan ulgulanan kimyasal bir solüsyon ile beyazlatılabileceği gibi, diş yüzeylerinden lekelerin doğal olarak temizlenmesi yoluyla da doğal beyazlığına kavuşturabilir.
Dişlerimi doğal olarak beyaz tutmak için nelerden kaçınmalıyım?Dişlerinizde oluşan lekeler dişlerinizin sararmasına sebep olurlar. Aşağıdaki ürünlerin düzenli olarak kullanımı dişlerinizde leke oluşması riskini arttırır.
bullet cc0000 Sigara bullet cc0000 Kahve ve Çay bullet cc0000 Kırmızı Şarap bullet cc0000 Köri bullet cc0000 Soya bullet cc0000 Meyve Suları bullet cc0000 Kolalı İçecekler
Dişlerimi beyazlatmanın yolları nelerdir?
Günümüzde dişlerinizi beyazlatmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Aşağıda diş hekiminiz tarafından uygulanabilecek iki yöntem yer almaktadır.
  • Diş hekimi önce beyazlatıcı solüsyonu doğrudan lekeli dişlere uygular, bu solüsyon ısı uygulanması (ya da alternatif olarak ısı ve ışık uygulanması)yoluyla aktif hale getirilir. Solüsyon yıkandıktan sonra daha beyaz dişler ortaya çıkar. Bu süreç yaklaşık 1 saat sürer ve bir randevuda 6 ya da 8 diş beyazlatılabilir.
  • Diş hekimi sizin ağzınıza uygun, alt ve üst dişlerinize tam oturacak bir diş beyazlatma kalıbı hazırlar ve evde kullanmak üzere bir beyazlatma solüsyonu verir. Bu solüsyonlu kalıbı günde yaklaşık iki saat süreyle takmalısınız (gece de kullanılabilir). Bu şekilde beyazlatma, kullanılan ürüne bağlı olarak 1 ila 6 hafta sürebilir.
Ayrıca evde kullanılmak üzere mağazalarda bulabileceğiniz çeşitli diş beyazlatma setleri vardır. Bu ürünlerin bazıları yukardaki yönteme benzer bir şekilde kullanılmakla birlikte, beyazlatma kalıbı standart olup, özel olarak dişlerinize tam uyacak şekilde yapılmadığı için daha ucuzdur. Daha bir çok diş beyazlatma yöntemi bulunmakla birlikte, evde kullanılan herhangi bir ürünü uygulamadan önce mutlaka diş hekiminize danışın. Dişleri beyazlatma herkese uygulanabilir mi?
Bu konuda diş hekiminize danışın. Diş hekiminiz diş beyazlatma yöntemlerinin sizin üzerinizde ne derece etkili olacağı konusunda sizi bilgilendirecektir. Bununla birlikte, kanal tedavisi görmüş ya da diğer onarıcı uygulamalara sahip dişleri beyazlatmak mümkündür.
Dişleri beyazlatmanın yan etkileri var mı?
Beyazlatıcı solüsyonlar, diş minesini beyazlatan peroksit içerir. Bazı durumlarda bu ürün hassasiyete ya da diğer reaksiyonlara sebep olabilir. Eğer evde kullanılabilen beyazlatıcı ürünlerden kullanacaksanız, bu konuda diş hekiminizi mutlaka bilgilendirin ve beklenmedik bir etki görüldüğünde hemen diş hekiminize başvurun.
Diğer beyazlatma ürünleri hangileridir?
Beyazlatıcı bantlar ve dişlere sürülen solüsyonlarla da dişleri beyazlatmak mümkündür. Ayrıca diş fırçaları ve diş macunları dişlerinizdeki lekeleri temizleyerek onları doğal beyazlığına kavuşturur.
Beyazlatıcı diş macunları, dişlerdeki lekeleri çıkarmak üzere hafif aşındırıcı bir madde içerirler. Bazı diş macunları ise daha fazla leke çıkaran parlatıcı maddelere sahiptir. Beyazlatıcı bir diş macunu kullanmadan önce, ürünün size uygun olup olmadığı konusunda diş hekiminize danışın.
kaynak
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Ağustos 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
iyide ben evimde ne yapabilirim,doktora gitmesini bizde biliyoruz :-)
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 0 üye beğendi.
broken* - avatarı
broken*
Ziyaretçi
18 Ekim 2009       Mesaj #4
broken* - avatarı
Ziyaretçi
Dişlerimi neyle fırçalarsam beyazlar?
arkadaşım adaçayı dedi.Annem tuz diyor?

Neyle fırçalamam gerek acaba?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Ekim 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
dişlerimde biraz leke oluştu daha da ilrlemesinden korkuyorum doğal ve pratik bir yol lütfen
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Şubat 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar karbonat ve limoın karışımını dişlerinize haftada 1 defa sürün lekeden eser kalmaz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Şubat 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
dişlerimin bembeyaz ışıltılı bir görünüme sahip olmasını istiyorum nasıl yapabilirim...lütfen arkadaşlar okullar açılmadan bu dişleriöi beyazlatmam lazım...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Mart 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaaaa dışlerimin beyazlaşmasını istiyorummmm ..
ben denedim o karbonatla limonu fayda göremedim derdime çare LÜTFEN
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Ağustos 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
küçüklükten beri fırçalasanız şimdi ışıl ışıl olurdu benimkiler öyle
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Eylül 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bende bu problemi çekiyorum. ama 1 haftadır uyguladığım bir yöntem varMsn Happy 1 haftada mükemmel bir sonuç aldım.
en fazla 5dk nızı alır.
önce karbonatı alıyorum diş fırçamı batırıyorum. sonra dişlerimi 1dk boyunca fırçalıyorum. O işlem bittikten sonra tekrardan diş fırçama macunu sürüyorum ve yine karbonata batırıyorum. o şekildede 1-2 dk fırçalıyorum. mesela sabahları dediğim ikisini yaparsınız. akşamlarıda sadece macunu sürerseniz. anında görüntü alırsınız. Bende daha ilk fırçaladığımda dişlerimdeki lekeler kalktı. Çok sarı olan yerler beyazlaşıyor. 1-2 ay uygulandığında süper bir beyazlığa kavuşuyorsunuz. Bende kendi arkadaşımdan öğrendim oda uyguladı sonucunu gördük. Şimdi bende uyguluyorum.
KOLAY GELSİN...