Arama

Balıklarımın cinsiyetlerini nasıl anlarım?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 24 Kasım 2013 Gösterim: 36.139 Cevap: 23
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
28 Ocak 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
2 tane balığım var ilk defa balık sahibi oldum yalnız erkek mi dişimi ayırt edemiyorum daha açıklayıcı ve kesin bi çözüm öneriniz yok mu???
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Konu uzmanı olarak merak ettim! Siz alırken aynı zamanda üretim yapmak filanmı istiyordunuz ? (beslemek çoğaltmak) gibi. Balıklar sanıldığı gibi hafızası zayıf canlıılar değillerdir!! Onlara bakanı besleyeni tanır yeminin zamanını bilir ve ilgiyi severler. :) Her birinin farklı farklı karakteristik özellikleri vardır. Erkek dişi ayrımını özetle ve anlaşılır şekilde şöyle yapabilirim. Erkek balıkların sırt, karın ve yüzgeçleri daha keskin olmakla beraber dişilerden ayırıcı en belirgin özelliği kovalayan olmasıdır. Dişilere gelincede yüzgeçleri daha esnek, oval ve sevimli ifadeleri olduğu gözlenir. Balık alırken hangi cins hangi cinsle ortak alanda yaşar uyumları ve amacınız bunları belirtmeniz çok önemli pet shop lar'a gidip sıradan gibi görülen balıkların çeşitli ülkelerden ve meşakketli kademelerden geçtiğini belirtmeliyim !! İşimi ve canlıları seven bir şahıs olarak :)
Sponsorlu Bağlantılar
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
28 Ocak 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
balık cinsiyetlerini ayırt etmek genelde bazı türlerde vaaris bellidir mesela malavilerde erkeklerin çok renkli olması gibi.Ama tanganyıka türlerinde bu bir şaibe.Calvus ,frontosa besliyor iseniz size en güzel tavsiyem yavrudan alınız ve büyütünüz boy farkı size yardımcı olacak.Yada güvendiğiniz akvaryumcudan alış veriş yapacaksınız.Ben genelde balıkların altına üstüne boyuna değil iyice seyredip yanaklarına bakarım.Erkek balık daha düz ve sert durur dişilerin yanakları ise daha oval toplu ve iyi bakılırsa sevimli olduğu belli olur.Bunu ayırt edebilmek içinde bayaa bi tecrübeniz olması gerekir.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ocak 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Konu uzmanı olarak merak ettim! Siz alırken aynı zamanda üretim yapmak filanmı istiyordunuz ? (beslemek çoğaltmak) gibi. Balıklar sanıldığı gibi hafızası zayıf canlıılar değillerdir!! Onlara bakanı besleyeni tanır yeminin zamanını bilir ve ilgiyi severler. Msn Happy Her birinin farklı farklı karakteristik özellikleri vardır. Erkek dişi ayrımını özetle ve anlaşılır şekilde şöyle yapabilirim. Erkek balıkların sırt, karın ve yüzgeçleri daha keskin olmakla beraber dişilerden ayırıcı en belirgin özelliği kovalayan olmasıdır. Dişilere gelincede yüzgeçleri daha esnek, oval ve sevimli ifadeleri olduğu gözlenir. Balık alırken hangi cins hangi cinsle ortak alanda yaşar uyumları ve amacınız bunları belirtmeniz çok önemli pet shop lar'a gidip sıradan gibi görülen balıkların çeşitli ülkelerden ve meşakketli kademelerden geçtiğini belirtmeliyim !! İşimi ve canlıları seven bir şahıs olarak Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Kasım 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
beta balıklarının cinsleri nasl anlaşılır peki
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Aralık 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm ben 2 saat önce 2 tane balık aldım akvaryumda 3 tane japon vardı 2 tanesi altınbaş 1 tanesi kırmızı benekli bi balık yeni aldığım sarı ve beyaz japon balıklarını anüsüne ağznı değdirmeye çalışıyor ve öteki kovalanan balıklarda kaçıyor cinsiyetlerini bilmiyorum yardım edin lütfen balıklarıma bişey olmasını istemiyorum Msn Confused
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Mart 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
piranha balıklarının cinsiyeti nasıl anlaşılır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Nisan 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba biz iki balık aldık cinsiyetini ve cinsini bilmiyoruz biri turuncu biri sarı nasıl anlarız ? yardım edin.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Mayıs 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
çok mühteşem bir balık 1766 tane doğurdu
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Eylül 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar eğer japon balığının cinsini öğrenmek istiyorsanız erkek olan dişinin mide yani göbek kısmında fazlasıyla dolaşır dişi olan ise bundan rahatsız olarak kaçar bu tür japon balıklarını ben çok besledim 14 tane balığım var hepsi rengarenk erkek olanın sırt ve ağız kısmı ince ve uzun olur ve yüzgeç kısımlarıda üçgen şekline benzetilir dişi olan ise yuvarlak bir yüzgeç şekline sahip olmakla birlikte görünüşleri tatlı bir haldedir konu yardımcı oldumu????????????????????????????????????????????????????????????????????? ??????????????????????????????????????????
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ekim 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bEnce Doğru soluyor lar en iyisi siz bir guven dığnız pet şhop cudan alın bazı pet şhop cular yanlış bilgi verebilir.......
oyuzden mutlaka araştırmadan hiç birşey almayın arkadaşlarr ..

~~ HussSuzzZ~~