PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Polis, doktor, itfaiyeci, öğretmen olmak için hangi okulu okumalıyım?
12 3412...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
/xyz/16:37, 24 Eylül 2009 
öncelikle liseyi bitirip öss ye yani üniversite sınavına girmelisiniz ve sınavı kazanıp üniversiteyi bitirmeniz lazım....
gideceğiniz lise önemli... öğretmen lisesine giderseniz üniversite sınavına girdiğinizde sizlere ek puan veriliyor ya da başka bir meslek lisesine giderseniz o mesleğe devam etmek istediğinizde üniveriste sınavında size ek puan veriliyor
öğretmen lisesine gitmeden de öss ye girip gerekli soruları çözüp üniversiteyi kazanabilir öğretmenlik okuyabilirsiniz

düz liseye giderseniz 2.yılda alan seçimi yapacaksınız sayısal sözel eşitağırlık dil spor sanat gibi alanlardan birini seçeceksiniz.. bunlar da önemli doktor olmak istiyorsanız sayısal seçmelisiniz çünkü öss de doktor olmak isteyenler sayısal bölümde gördüğü derslerden olan soruları çözecekler başka bölüm seçerseniz de tıp okuyabilirsiniz ama o dersleri görmediğiniz için o dersleri okul dışında öğrenmeniz gerekir zorlanırsınız

yani istediğiniz bölüm için üniversitede gerekli derslerin sorularını çözmeniz lazım o soruları çözebilmek için de lisede o bölümle alakalı bir alan seçmelisiniz ama başka bir alan seçseniz de o bölüm için gerekli soruları çözerseniz yine kazanabilirsiniz...
itfaiyeci olmak için üniveristeden farklı olarak onun sınavına girmeniz gerekli polislik için de polis okulu mülakatlardan geçmelisiniz.. ##
Cevap
Misafir14:32, 29 Eylül 2009 
sbs puanları düşü olan kişi doktor olur
Cevap
Misafir15:11, 5 Ekim 2009 
YA DOKTOR OLMAK İÇİN HANGİ LİSEEEEEEEEEEEEEEEE CEVAP VERİN BARİİİİİ
Cevap
Misafir12:19, 11 Ekim 2009 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
sbs de doktorluk puanı kaçtır?
en yüksek 371,781 dir arası
Cevap
Misafir18:00, 9 Kasım 2009 
ögretmen olmak için hangı okula gıtmem gerek?
Cevap
Daisy-BT18:13, 9 Kasım 2009 
ögretmen olmak için hangı okula gıtmem gerek?
Önce liseyi bitirin, sonra Üniversitelerin Eğitim Fakültelerinden birinde seçtiğiniz dala göre eğitim almalısınız.
Cevap
Daisy-BT18:18, 9 Kasım 2009 
sbs puanları düşü olan kişi doktor olur
YA DOKTOR OLMAK İÇİN HANGİ LİSEEEEEEEEEEEEEEEE CEVAP VERİN BARİİİİİ
Burada size yardımcı olan kişiler için soru soruş biçiminize, Türkçe'nize dikkat ediniz. Sorularınız anlaşılır olmalıdır.

Doktor olmak için sayısal tercihinizle liseyi bitirip üniversitelerin Tıp Fakültelerine gitmeniz gerekir. Bulunduğu ile ve üniversiteye göre puanı değişmekle birlikte puanları yüksektir. Fen ve matematik derslerinize ağırlık verin. Başarılar dileriz.
Cevap
Misafir17:52, 26 Kasım 2009 
ben 7.sınıf öğrencisiyim geçen sene 392 puan yaptım doktor olmak istiyorum derslerim çok güzel kaç puan yaparsam olabilirim LÜTFEN ACİL CEVAP YAZIN
Cevap
Misafir19:20, 1 Aralık 2009 
doktr nsl olunr??? acl cvp

dktr nsl olnr??? hngi okulu okmlyz???? lütfen seri oln
Cevap
Misafir10:01, 6 Aralık 2009 
acaba doktor olmak için ne yapılmalı bilen varsa lütfen cvp yazsınn
Cevap
12 3412...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız: