Arama

Hastalık belirtileri nelerdir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 12 Ekim 2010 Gösterim: 8.888 Cevap: 7
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
29 Ocak 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
aşırı kilolu bir kişi baş ağrısı gözde kararma ve görme bozukluğula başlayıp sarı kusma ardından kan kusmak ne gibi hastalık belirtisi
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Benim ellerm ve aykalarım çok sık uyuşuyor ve karıncalınoyr .Ve yuruken gerçekten sağa sola yalpalıyorum arkdaşlarımın ustune gdyrum . Son zamanlarda da arada bir başım dönüyor geçenlerde dolmuştan innce o kadar dönmüştüki yere düştüm. ve sağ diz kapağım istemsiz şekilde yukarı kalkıyor aniden aynı şekildede sağ omzum..Ha birde unutmadan son zamanalrda dilimde pelteklk başladı kelmeler aklıma gelmiyor ve yanlış telafuz edyorum. ama felçlk yada ağrı gibi bir şylerim yok . Ailem bu durumu pek umursamıyor bnde ne yapmalıyım bilmiyorum bana yardım ederseniz sevinirim :)
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Bir hastanın kliniğini yapmadan ve herhangi bir bulgu olmadan bir teşhis konamaz.
önerim bir sağlık kuruluşunda gereken tahlillerinizi yaptırmanız..
Sponsorlu Bağlantılar
ancak hangi kliniğe başvuracağınızı bilmiyorsanız önerim dahiliye kliniği olacaktır.. oradan tansiyonunuzu ölçtürerek başlayabilirsiniz.. gözle ilgili rahatsızlıklarınız muhtemelen gis sistemi yada tansiyon kaynaklı olabilir..
sağlıklı günler dilerim..
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Ağustos 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
idrar yollarımda agrı kesilmiyo ne yapmam lazım çok kötü sızlama war ne yapmam lazım ne olur hemen cewap yazın yardım edin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Ağustos 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

idrar yollarımda agrı kesilmiyo ne yapmam lazım çok kötü sızlama war ne yapmam lazım ne olur hemen cewap yazın yardım edin

Sadece söylediklerimiz bilgilendirme amaçlıdır.Doktora gitmenizde fayda vardır..

İdrar yaparken yanma hissi idrar yolları infeksiyonunda sık görülen bir belirtidir. Özellikle kadınlarda idrar yollarının giriş bölümüne kolayca giren bakteriler idrar kesesine ulaşarak sistite neden olurlar. Erkeklerde idrar yaparken yanma hissi duyulması, bel soğukluğu veya klamidya infeksiyonu gibi cinsel yolla bulaşan bir hastalık belirtisi olabilir. Prostat iltihabı erkeklerde idrar yaparken yanma hissine sebep olabilir. Baharatlı ve acılı besinler, kahve, çay, alkol, asitli içecekler, hijyenik ürünlerdeki kimyasal maddeler ve seksten ileri gelen travmalar da tahriş sonucunda idrar yaparken ağrıya neden olabilir.

kaynak
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ocak 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar siteyi tesadüfen gördüm.vücudumun sağ tarafında bir ağrı var.ayağımın altından başlıyor ve başıma gelip bitiyor daha sonra tekrar başlıyor uyuşma gibi birşeyler oluyor sağ tarafımda.ve bu 1aydırki devam ediyor tarif edilemez bir şey yaşayan bilir.ms belirtilerinde var sanırım bu şikayetler tanıdığınız ms hastalarında böyle şikayet var mı bilgi verirseniz sevinirim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Şubat 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Benim ellerm ve aykalarım çok sık uyuşuyor ve karıncalınoyr .Ve yuruken gerçekten sağa sola yalpalıyorum arkdaşlarımın ustune gdyrum . Son zamanlarda da arada bir başım dönüyor geçenlerde dolmuştan innce o kadar dönmüştüki yere düştüm. ve sağ diz kapağım istemsiz şekilde yukarı kalkıyor aniden aynı şekildede sağ omzum..Ha birde unutmadan son zamanalrda dilimde pelteklk başladı kelmeler aklıma gelmiyor ve yanlış telafuz edyorum. ama felçlk yada ağrı gibi bir şylerim yok . Ailem bu durumu pek umursamıyor bnde ne yapmalıyım bilmiyorum bana yardım ederseniz sevinirim Msn Happy
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
22 Şubat 2010       Mesaj #7
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
Alıntı
Ziyaretçi adlı kullanıcıdan alıntı

sarı kusma ardından kan kusmak ne gibi hastalık belirtisi

ağız, idrar, bağırsak, terleme..
bunlar, çeşmenin çıkışı gibidir.
bunlar da olabilecek değişiklerde vakit geçirmeden hekime görününüz.

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

arada bir başım dönüyor

Baş Dönmesi
Hasta, kendisinin veya etrafındaki eşyanın boşlukta döndüğünden
şikâyet eder.
Tıp dilinde vertigo denen baş dönmelerinin nedenleri çeşitlidir.
Bunlardan başlıcaları şunlardır:
- Kulak ağrısı
- Araç tutmaları
- Ani hava değişimi
- Bazı göz hastalıkları
- İlaç zehirlenmeleri
- Düşük veya yüksek tansiyon
- Damar sertliği ve bazı kalp hastalıkları
- Kansızlık ve kan hastalıkları
- Mikrobik hastalıklar
- Beyin hastalıkları
- Sara ve bazı ruh hastalıkları
Tedaviye başlanmadan önce hastalığın gerçek nedeninin tespit edilmesi gerekir. Baş dönmelerine yapılacak ilk iş; hemen oturmak veya öne eğilmek ve mümkünse hemen yatmaktır. Baş dönmesi sık sık oluyorsa mutlaka bir doktora gitmek gerekir.
Son düzenleyen biruni; 22 Şubat 2010 23:30 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ekim 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim cocuğumun dört aydır çift görüyor kabızlık sonra aniden koluna bacagına ağrı giriyor sertleşiyor baş dönmesi bulantı oluyor neden oluyor bunlar