Arama

Ev için kendi elektriğimi nasıl üretebilirim? - Sayfa 2

Güncelleme: 11 Mayıs 2015 Gösterim: 50.372 Cevap: 12
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Eylül 2013       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Vlkn adlı kullanıcıdan alıntı

kardeş bende düşünüyorum ama apartmanda oturuyorum ben aylık 70 tl civarında elektrik parası ödüyorum
güneş paneli benim tahminim 10-15 bin arasında tutuyo. komple güneşten yararlansan bile geri dönüşümü de 10 bin tl desen 11 sene yapıyo tabi bu 10 senede de arada bi bakım falan derken 12-18 sene arasında değişiyo bu zamana kadar atıp yeniden alacağın malzeme de olursa bilmem artık. ben mi yanlış hesaplıyorum anlamadım ki . normal bi evden belki birazcık fazla elektrik kullanıyorum. elektronik alet çok nasıl olacak bu???

Benim bildiğim devlet senden fazla elektriğini kw 20krş dan alıyor hatta yerli malı üretim e yönelirsen kw daha da fazla veriyor.
Sponsorlu Bağlantılar
Ondan kısa bir süre de amorti edip kara geçiyorsun hatta.
TheOne - avatarı
TheOne
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2013       Mesaj #12
TheOne - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Benim bildiğim devlet senden fazla elektriğini kw 20krş dan alıyor hatta yerli malı üretim e yönelirsen kw daha da fazla veriyor.
Ondan kısa bir süre de amorti edip kara geçiyorsun hatta.

doğru analizler yapılarak net kazanç ve giderlerle ancak sağlıklı bir hesaplama yapılabilir burda asıl maliyet panel değil üretilen elektriğin ev içinde kullanılıck hale dönüştüren devre ve depolama kısmındadır. verimi arttırmak için güneş alma süreniz önemlidir bunu arttrmak adına sensör takılabilir ve takılan sensör güneşin hareketi doğrultusunda yön değiştirirse veriminiz artar türkiye bildigim kadarı ile güneşten çok rüzgar kotası yüksektir genede güneş panelini ithal almak yerine ülkemizde bulunan 2 fabrikadan temin edebilirsiniz gelip onlar maliyet hesabını yaparlar ama komşumdan gördüğüm kadarı ile televizyon ve buzdolabı rahat çalışıyor ki bunlar ewde nerdeyse en çok enerji tüketen 2 cihazdır led ampül kullanırsanız ve elektrikli eşyalarınız a sınıfı ve üstü olursa rahatlıkla üretip fazlasını satabilirsiniz. tabi net birimlerini şu an bilemiyorum araştırmanız gerekmekte
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Mayıs 2015       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Size enerjinizi doğadan almakta yardımcı olmak amacıyla; müşteri memnuniyeti odaklı; Türkiye’nin en kapsamlı solar enerji ürün tedarik ve mühendislik hizmetleri sağlayıcısı Solar Dükkan olarak yenilenebilir enerji alanında yatırımlar yapan müşterilerimize anahtar teslim projeler sunuyoruz.
Sizde Sistem Kurulumu ve Süreçleri Konusunda daha detaylı bilgi alabilirsiniz…
0212 229 00 28