Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Ciğer filminde görünen lekeler ne anlama gelir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 29 Ocak 2009 (18:07) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
79591 kez görüntülenmiş, 21 cevap yazılmış ve son mesaj 14 Temmuz 2014 (22:19) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 4.75  |  Oy Veren: 4      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 29 Ocak 2009, 18:07

#1 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
CİĞERLERDE GÖRÜNEN LEKELER NEYİN HABERCİSİ OLABİLİR?GÖRÜNEN HER LEKE KANSER RİSKİ TAŞIRMI,ÇOCUKLUKTA GEÇİRİLEN SARILIK VE BENZERİ RAHATSILIKLARDAN LEKE KALIRMI,BU RAHATSIZLIKLARIN KANSERE YAKALANMADA PAYI VARMIDIR VARSA NE KADARDIR,BİTKİSEL TEDAVİ VE VEDE TIBBİ TEDAVİ YÖNTEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ?ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.İYİ ÇALIŞMALAR.
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

benim annemde rahatsızlığından dolayı doktara gitti.cigerlerinn filmi çekldi ve cigerlernde lekeler çıktı.doktor annmn çocukluğunda verem geçirmiş olabileceğini veya şuan veremli oldunu sormuş.bu lekelerin ne gibi snuçlar getirebileceğini mrk ediyorum Kanser riski olabilirmi ? Teşekkürederim.

Alttaki mesajları okuyun, daha fazla bilgiyi doktorunuzdan almalısınız.

Karaciğerde lekeyi hemen kötü yorumlamayın. Önemli bile olsa, tehlikesi ne olduğuna ve leke olarak görülen oluşumun boyutuna - sayısına bağlıdır. Sorularınaza bir sağlık kuruluşundan net yanıt alınız. Biz sadece bilgilendirme yapabiliriz.

Her leke kanser habercisi değildir, geçmişte geçirilen sarılık, ilaç kullanımı, alkol kullanımı da karaciğerde lekelenme olarak görülebilir.
Benzer Konular: Etiketler:
  • akcigerde leke ne anlama gelir
  • cigerde leke
  • cigerde leke gorulmesi
  • cigerde leke neden olur
  • cigerlerde leke
Rapor Et
Reklam
Eski 30 Ocak 2009, 20:33

#2 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
Yterli bilgi vermemenize rağmen karaciğerdeki lekelenme olarak kabul ediyorum. her leke kanser habercisi değildir. ve geçmişte geçirilen sarılık ,ilaç kullanımı alkol kullanımı karaciğerde lekelenme olarak görülebilir. yani bir çeşit sekel kalır..
sağlıklı günler dilerim
Rapor Et
Eski 14 Kasım 2009, 11:11

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
cigerlerde leke yanimadende çalışmışbiriolarak ne anlama gelir
Rapor Et
Eski 14 Kasım 2009, 11:34

#4 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

cigerlerde leke yanimadende çalışmışbiriolarak ne anlama gelir

Karaciğerde lekeyi hemen kötü yorumlamayın. Önemli bile olsa, tehlikesi ne olduğuna ve leke olarak görülen oluşumun boyutuna - sayısına bağlıdır. Alttaki arkadaşımızın mesajını okuyunuz ve sorularınaza bir sağlık kuruluşundan net yanıt alınız. Biz sadece bilgilendirme yapabiliriz.

Alıntı:
Keten Prenses adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Yterli bilgi vermemenize rağmen karaciğerdeki lekelenme olarak kabul ediyorum. her leke kanser habercisi değildir. ve geçmişte geçirilen sarılık ,ilaç kullanımı alkol kullanımı karaciğerde lekelenme olarak görülebilir. yani bir çeşit sekel kalır..
sağlıklı günler dilerim
Rapor Et
Eski 5 Aralık 2009, 18:25

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
İYİ AKŞAMLAR. ANNEMİN ASTIMDAN DOLAYI ÖKSÜRÜĞÜ VARDI VE HASTANEDE YAPILAN TALİLLER SONUCU DOKTOR CİĞERLERİNDE LEKE OLDUĞUNU SÖYLEDİ VE İLAÇ TEDAVİSİNE BAŞLANDI. BU LEKELER NEDEN OLABİLİR VE NE GİBİ SONUÇLAR DOĞURABİLİR. AYRICA ANNEMDE ASTIM, ALERJİ, KALPDMARLARINDA TIKANIKLIK ŞEKER VE TANSİYON GİBİ ŞİKAYRTLERİDE VAR. ZATEN ÖKSÜRÜKĞÜ GEÇTİKTEN SONRA ANJİYO OLACAK. KLP DOKTORUDA O YÖNDE TEŞHİS KOYDU. AYRICA ANNEMDE ALKOL VE SİGARA KULLANIMI DA HİÇ YOK. YAŞI DA 50. BENİM ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM ÖNCELİKLE CİĞERLERDELİ LEKLERİN NEDEN OLABİLECEĞİ VE NE GİBİ SONUÇLARININ OLABİLECEĞİ.TEŞEKKÜRLER...
Rapor Et
Eski 11 Aralık 2009, 21:50

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ciğerde leke nedir
Rapor Et
Eski 13 Ocak 2010, 15:59

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
merhaba iyi günler karaciğerimden ultorosona girdim dr. :sağ lob posteior lobda 11.5* 10.9mm çaplı ekojen mass hemanjiom leğine değerlendirilmiş olup takibi önerilir.intrahepatik safra yolları ve vasküler yapılar doğal görünümdedir. raporu verdi ne yapmam gerekli yardımlarınızı istiyorum...
Rapor Et
Eski 15 Mart 2010, 20:15

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
cigerlerde leke
ciğerde beyaz leke nedir
Rapor Et
Eski 15 Mart 2010, 23:48

#9 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

İYİ AKŞAMLAR. ANNEMİN ASTIMDAN DOLAYI ÖKSÜRÜĞÜ VARDI VE HASTANEDE YAPILAN TALİLLER SONUCU DOKTOR CİĞERLERİNDE LEKE OLDUĞUNU SÖYLEDİ VE İLAÇ TEDAVİSİNE BAŞLANDI. BU LEKELER NEDEN OLABİLİR VE NE GİBİ SONUÇLAR DOĞURABİLİR. AYRICA ANNEMDE ASTIM, ALERJİ, KALPDMARLARINDA TIKANIKLIK ŞEKER VE TANSİYON GİBİ ŞİKAYRTLERİDE VAR. ZATEN ÖKSÜRÜKĞÜ GEÇTİKTEN SONRA ANJİYO OLACAK. KLP DOKTORUDA O YÖNDE TEŞHİS KOYDU. AYRICA ANNEMDE ALKOL VE SİGARA KULLANIMI DA HİÇ YOK. YAŞI DA 50. BENİM ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM ÖNCELİKLE CİĞERLERDELİ LEKLERİN NEDEN OLABİLECEĞİ VE NE GİBİ SONUÇLARININ OLABİLECEĞİ.TEŞEKKÜRLER...
Alıntı:

ciğerde leke nedir
Alıntı:

merhaba iyi günler karaciğerimden ultorosona girdim dr. :sağ lob posteior lobda 11.5* 10.9mm çaplı ekojen mass hemanjiom leğine değerlendirilmiş olup takibi önerilir.intrahepatik safra yolları ve vasküler yapılar doğal görünümdedir. raporu verdi ne yapmam gerekli yardımlarınızı istiyorum...
Alıntı:

ciğerde beyaz leke nedir
Alttaki mesajları okuyun, daha fazla bilgiyi doktorunuzdan almalısınız.

Alıntı:
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Karaciğerde lekeyi hemen kötü yorumlamayın. Önemli bile olsa, tehlikesi ne olduğuna ve leke olarak görülen oluşumun boyutuna - sayısına bağlıdır. Alttaki arkadaşımızın mesajını okuyunuz ve sorularınaza bir sağlık kuruluşundan net yanıt alınız. Biz sadece bilgilendirme yapabiliriz.
Alıntı:
Keten Prenses adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

sağlıklı günler dilerim
Rapor Et
Eski 14 Ekim 2010, 22:47

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim annemde rahatsızlığından dolayı doktara gitti.cigerlerinn filmi çekldi ve cigerlernde lekeler çıktı.doktor annmn çocukluğunda verem geçirmiş olabileceğini veya şuan veremli oldunu sormuş.bu lekelerin ne gibi snuçlar getirebileceğini mrk ediyorum Kanser riski olabilirmi ? Teşekkürederim.
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.146 saniyede (66.08% PHP - 33.92% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 00:12
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi