Arama

Ciğer filminde görünen lekeler ne anlama gelir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 14 Temmuz 2014 Gösterim: 148.814 Cevap: 21
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
29 Ocak 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
CİĞERLERDE GÖRÜNEN LEKELER NEYİN HABERCİSİ OLABİLİR?GÖRÜNEN HER LEKE KANSER RİSKİ TAŞIRMI,ÇOCUKLUKTA GEÇİRİLEN SARILIK VE BENZERİ RAHATSILIKLARDAN LEKE KALIRMI,BU RAHATSIZLIKLARIN KANSERE YAKALANMADA PAYI VARMIDIR VARSA NE KADARDIR,BİTKİSEL TEDAVİ VE VEDE TIBBİ TEDAVİ YÖNTEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ?ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.İYİ ÇALIŞMALAR.
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

benim annemde rahatsızlığından dolayı doktara gitti.cigerlerinn filmi çekldi ve cigerlernde lekeler çıktı.doktor annmn çocukluğunda verem geçirmiş olabileceğini veya şuan veremli oldunu sormuş.bu lekelerin ne gibi snuçlar getirebileceğini mrk ediyorum Kanser riski olabilirmi ? Teşekkürederim.

Alttaki mesajları okuyun, daha fazla bilgiyi doktorunuzdan almalısınız.
Sponsorlu Bağlantılar

Karaciğerde lekeyi hemen kötü yorumlamayın. Önemli bile olsa, tehlikesi ne olduğuna ve leke olarak görülen oluşumun boyutuna - sayısına bağlıdır. Sorularınaza bir sağlık kuruluşundan net yanıt alınız. Biz sadece bilgilendirme yapabiliriz.

Her leke kanser habercisi değildir, geçmişte geçirilen sarılık, ilaç kullanımı, alkol kullanımı da karaciğerde lekelenme olarak görülebilir.
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Yterli bilgi vermemenize rağmen karaciğerdeki lekelenme olarak kabul ediyorum. her leke kanser habercisi değildir. ve geçmişte geçirilen sarılık ,ilaç kullanımı alkol kullanımı karaciğerde lekelenme olarak görülebilir. yani bir çeşit sekel kalır..
sağlıklı günler dilerim
Sponsorlu Bağlantılar
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Kasım 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
cigerlerde leke yanimadende çalışmışbiriolarak ne anlama gelir
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
14 Kasım 2009       Mesaj #4
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

cigerlerde leke yanimadende çalışmışbiriolarak ne anlama gelir

Karaciğerde lekeyi hemen kötü yorumlamayın. Önemli bile olsa, tehlikesi ne olduğuna ve leke olarak görülen oluşumun boyutuna - sayısına bağlıdır. Alttaki arkadaşımızın mesajını okuyunuz ve sorularınaza bir sağlık kuruluşundan net yanıt alınız. Biz sadece bilgilendirme yapabiliriz.

Alıntı
Keten Prenses adlı kullanıcıdan alıntı

Yterli bilgi vermemenize rağmen karaciğerdeki lekelenme olarak kabul ediyorum. her leke kanser habercisi değildir. ve geçmişte geçirilen sarılık ,ilaç kullanımı alkol kullanımı karaciğerde lekelenme olarak görülebilir. yani bir çeşit sekel kalır..
sağlıklı günler dilerim

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Aralık 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İYİ AKŞAMLAR. ANNEMİN ASTIMDAN DOLAYI ÖKSÜRÜĞÜ VARDI VE HASTANEDE YAPILAN TALİLLER SONUCU DOKTOR CİĞERLERİNDE LEKE OLDUĞUNU SÖYLEDİ VE İLAÇ TEDAVİSİNE BAŞLANDI. BU LEKELER NEDEN OLABİLİR VE NE GİBİ SONUÇLAR DOĞURABİLİR. AYRICA ANNEMDE ASTIM, ALERJİ, KALPDMARLARINDA TIKANIKLIK ŞEKER VE TANSİYON GİBİ ŞİKAYRTLERİDE VAR. ZATEN ÖKSÜRÜKĞÜ GEÇTİKTEN SONRA ANJİYO OLACAK. KLP DOKTORUDA O YÖNDE TEŞHİS KOYDU. AYRICA ANNEMDE ALKOL VE SİGARA KULLANIMI DA HİÇ YOK. YAŞI DA 50. BENİM ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM ÖNCELİKLE CİĞERLERDELİ LEKLERİN NEDEN OLABİLECEĞİ VE NE GİBİ SONUÇLARININ OLABİLECEĞİ.TEŞEKKÜRLER...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Aralık 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ciğerde leke nedir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Ocak 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba iyi günler karaciğerimden ultorosona girdim dr. :sağ lob posteior lobda 11.5* 10.9mm çaplı ekojen mass hemanjiom leğine değerlendirilmiş olup takibi önerilir.intrahepatik safra yolları ve vasküler yapılar doğal görünümdedir. raporu verdi ne yapmam gerekli yardımlarınızı istiyorum...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Mart 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

cigerlerde leke

ciğerde beyaz leke nedir
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
15 Mart 2010       Mesaj #9
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

İYİ AKŞAMLAR. ANNEMİN ASTIMDAN DOLAYI ÖKSÜRÜĞÜ VARDI VE HASTANEDE YAPILAN TALİLLER SONUCU DOKTOR CİĞERLERİNDE LEKE OLDUĞUNU SÖYLEDİ VE İLAÇ TEDAVİSİNE BAŞLANDI. BU LEKELER NEDEN OLABİLİR VE NE GİBİ SONUÇLAR DOĞURABİLİR. AYRICA ANNEMDE ASTIM, ALERJİ, KALPDMARLARINDA TIKANIKLIK ŞEKER VE TANSİYON GİBİ ŞİKAYRTLERİDE VAR. ZATEN ÖKSÜRÜKĞÜ GEÇTİKTEN SONRA ANJİYO OLACAK. KLP DOKTORUDA O YÖNDE TEŞHİS KOYDU. AYRICA ANNEMDE ALKOL VE SİGARA KULLANIMI DA HİÇ YOK. YAŞI DA 50. BENİM ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM ÖNCELİKLE CİĞERLERDELİ LEKLERİN NEDEN OLABİLECEĞİ VE NE GİBİ SONUÇLARININ OLABİLECEĞİ.TEŞEKKÜRLER...

Alıntı

ciğerde leke nedir

Alıntı

merhaba iyi günler karaciğerimden ultorosona girdim dr. :sağ lob posteior lobda 11.5* 10.9mm çaplı ekojen mass hemanjiom leğine değerlendirilmiş olup takibi önerilir.intrahepatik safra yolları ve vasküler yapılar doğal görünümdedir. raporu verdi ne yapmam gerekli yardımlarınızı istiyorum...

Alıntı

ciğerde beyaz leke nedir

Alttaki mesajları okuyun, daha fazla bilgiyi doktorunuzdan almalısınız.

Alıntı
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı

Karaciğerde lekeyi hemen kötü yorumlamayın. Önemli bile olsa, tehlikesi ne olduğuna ve leke olarak görülen oluşumun boyutuna - sayısına bağlıdır. Alttaki arkadaşımızın mesajını okuyunuz ve sorularınaza bir sağlık kuruluşundan net yanıt alınız. Biz sadece bilgilendirme yapabiliriz.

Alıntı
Keten Prenses adlı kullanıcıdan alıntı

sağlıklı günler dilerim

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Ekim 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim annemde rahatsızlığından dolayı doktara gitti.cigerlerinn filmi çekldi ve cigerlernde lekeler çıktı.doktor annmn çocukluğunda verem geçirmiş olabileceğini veya şuan veremli oldunu sormuş.bu lekelerin ne gibi snuçlar getirebileceğini mrk ediyorum Kanser riski olabilirmi ? Teşekkürederim.